TRAGEDIJA "DELFINA" U ZAGREBU: Mađarska je u POLUFINALU Evropskog prvenstva!

12.01.2024

15:00

Izabranici Uroša Stevanovića poraženi su od velikog rivala.

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj od selekcije Mađarske posle izvođenja peteraca - 14:15 (10:10).

U regularnom delu nije bilo pobednika, iako je Srbija u pojedinim trenucima bila bliža trijumfu, ali nijedna ekipa tokom meča nije uspela da se rezultatski odlepi.

Viđena je rovovska borba tokom celog meča, pa ni "delfini" ni Mađari nisu došli nijednog trenutka do dva gola prednosti.

Nije bilo pobednika nakon četiri četvrtine 10:10, a za vreme izvođenja peteraca desila se totalno bizarna scena, pošto je Marku Raduloviću u drugoj seriji ispala lopta i na tako su Mađari stigli do odlučujuće prednosti, a kasnije i pobede ukupnim rezultatom 15:14.

Kako je meč tekao, pročitajte u nastavku teksta.

SRBIJA - MAĐARSKA petercima 14:15 (10:10)
(3:3, 2:2, 4:3, 2:1)

SRBIJA: Golmani - Filipović i Mitrović; igrači: Mandić, Strahinja Rašović, Ranđelović, Milojević, Radulović, Drašović, Nikola Jakšić, Vico, Ubović, Petar Jakšić i Viktor Rašović.

Mađarska: Golmani - Banjaj i Gjapjas; igrači: Tatraj, Varga, Pol, Vice Vigvari, Nagi, Fekete, Burijan, Kovač, Vendel Vigvari, Vismeg i Molnar.

TOK MEČA

4:5 Fekete pogađa. Mađarska je u polufinalu.

4:4 Mandić ostavlja nadu.

3:4 Vigvari donosi prednost MAđarima.

3:3 Jakšić pogađa

2:3 Tatrai vraća prednost.

2:2 Rašović izjednačuje

1:2 Zoltan Pol pogađa za Mađare.

1:1 Kakva greška Radulovića, iskliznula mu je lopta.

1:1 Nađi izjednačuje

1:0 Drašović donosi prednost Srbiji

PETERCI

KRAJ UTAKMICE

32. minut - Imali smo igrača više, ali loš napad. Mađarska ima posed. Poslednji minut je u toku. Varga traži tajm - aut.

31. minut - Kakav gol primamo pet sekundi pre kraja napada. Vigvari pogađa. 10:10

30. minut - Srbija ima igrača više. Stevanović traži tajm-aut. Izuzetno bitan napad za Srbiju! Fantastičan gol Vica na asistenciju Drašovica. SRBIJA VODI 10:9

28. minut - Fantastična odbrana Srbije ponovo. Moramo pronaći rešenje u napadu. Tvrda utakmica i drama.

26. minut - Sjajno se odbranila Srbija sa igračem manje. Mandić šutira, ali brani Banjai.

25. minut - Prvi napad za Srbiju u poslednjoj deonici i odmah izubljena lopta. Sjajna kontra Srbije, bitan gol Rašovića. 9:9

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

24. minut - Naivno izgubljena lopta Srbije, A Mađarska opet ima igrača više i postiže gol. 8:9

23. minut - Loš šut Ubovića, a onda i isključenje za njega. Sprečio je kontru. Srbija se fenomenalno odbranila.

22. minut - Mađari imaju igrača više, ovog puta Varga traži tajm-aut. Isključen je i milojević, imamo dva igrača manje. Tatrai pogađa. 8:8

21. minut - Novi pogodak Viktora Rašovića. Srbija ponovo vodi. 8:7

20. minut - Sjajno, Rašović pogađa u bliži ugao. Novo izjednačenje. 7:7

Tajm-aut za Uroša Stevanovića. Srbija ima igrača više, a selektor želi da se to i iskoristi.

19. minut - Peterac za Mađarsku, pogađa Vigvari. 6:7

18. minut - GOL za Srbiju i novi egal! 6:6

18. minut - Kontra i gol za Mađarsku koja ponovo vodi. 5:6

17. minut - Treća deonica počinje napadaom za Mađare, fantastična odbrana Srbije i iznuđen šut. Rašović na drugoj strani tuče iz daljine, ali brani Banjai.

POLUVREME

16. minut - Fenomenalna kontra Srbije, Ubović poravnava rezultat. 5:5

15. minut - Golman Mađarske se pretvorio u "hobotnicu". Sve skida Banjai u drugoj deonici.

15. minut - Igrač više za Srbiju, ali Mađari kradu loptu i imaju kontru koju realizuju. 4:5

14. minut - Mađari četvrti put imaju igrača više, ali ovog puta postižu gol. 4:4

12. minut - Novo isključenje za Srbiju, Strahinja Rašović. Tatrai promašuje šut iz daljine. Divno se odbranila Srbija

11. minut - Odbranila se Srbija, ali Mađarska odgovara istom merom. Isključen je sada Milojević. Odbranio je Mitrović. Važni momenti utakmice. 4:3

9. minut - Prvi napad u drugoj deonici za Srbiju. Ponovo je izboreno isključenje. Vico je izborio peterac, a Mandić postigao gol. Svoj drugi na meču. 4:3

KRAJ PRVE ČETVRTINE

Tvrda utakmica sa puno isključenja. Mađari su opasni sa distance.

6. minut - Prečka Radulovića, velika šteta. Sjajan šut, ali bez sreće. Iznduili smo novo isključenje Mađara, a onda i još jedno. Rašović ipak nije uspeo da postigne gol sa metar.

5. minut - Igra se izuzetno čvrsto na obe strane. Golmani trenutno "skidaju" sve. Fekete je probio blok srbije. 3:3

4.minut - Novi pogodak za Srbiju, Dušan Mandić. 3:2

4. minut - Tatai pogađa za Mađare. Opet su iskoristili igrača više. 2:2

3. minut - Nikola Jakšić donosi prednost Srbiji. Imali su izabranici Uroša Stevanovića igrača više, a to su odmah iskoristili. 2:1

2. minut - Prvi gol za Srbiju, Strahinja Rašović silovitim šutem iz daljine donosi izjednačenje našoj selekciji. 1:1

1. minut - Prvi napad za selekciju Mađarske. Odmah isključenje za Savu Ranđelovića. Mađari to koriste i vode 0:1

POČEO JE MEČ

Vaterpolisti Srbije od 15.00 časova igraju protiv Mađarske u okviru četvrtfinala Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Bolji iz ovog duela u polufinalu će odmeriti snage sa pobednikom duela Hrvatska - Grčka

Srbija je prethodno u polufinalu savladala Francusku rezultatom 14:10 (3:2, 3:4, 3:1, 5:3).

Strahinja Rašović

To je odličan mlad tim, ali i sa momcima koji su igrali i na ranijim takmičenjima. Počinjemo iz početka, a model je isti. Snažan pristup, koncentrisan bez stajanja, od početka do kraja. Pobedili su u jakoj grupi i sa ovim sastavom. Ponavljam da imaju kvalitet, igraju za Mađarsku i zna se šta ta zemlja predstavlja u istoriji vaterpola. Istakao bih centra Haraija, braću Vigvari, Nađija koji je vođa ekipe. Siguran sam da imamo rešenje. Ovaj tim ima kvalitet, pokazao je to do sada. Verujem da ćemo uspeti da sve zamisli sprovedemo u delo i da će sve da bude u redu

Osim za medalje, reprezentacija Srbije pokušaće na šampionatu Evrope da izbori i plasman na Olimpijske igre koje se ove godine održavaju u Parizu, a učešće na tom turniru već su obezbedile Francuska (domaćin), Mađarska (svetski prvak) i Grčka (svetski vicešampion).