NASTAVLJENA AGONIJA MILANA! PSŽ PONIZIO roso-nere! Het-trik Evanilsona režirao PREOKRET! (VIDEO)

25.10.2023

22:57

Odigrani su mečevi trećeg kola najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Za razliku od utorka, efikasnost je bila na zavidnom nivou ove večeri, a najviše golova je viđeno u Belgiji - čak pet!

Derbi večeri u Grupi F pripao je PSŽ protiv Milana (3:0), te su „sveci“ novom pobedom izbili na čelo tabele. Vođstvo Parižanima doneo je Kilijan Mbape u 32. minutu, a pobedu potvrdio Kolo Muani početkom drugog poluvremena. Do kraja meča, Li Kang-In je udario pečat na novi uspeh Parižana.

U istoj grupi, Dortmund je došao do prve pobede u sezoni, na Sent Džejms parku i uhvatio „poslednji voz“ za plasman u narednu fazu. Gol odluke postigao je Nmeha u 45. minutu.

Na tabeli F grupe, PSŽ je prvi s 6 bodova, Dortmund i Njukasl imaju po 4, a Milan je poslednji s 2 poena.

E

Seltik - Atletiko Madrid 2:2 (2:1)

Furukaši 5, Palma 28 - Grizman 24, Morata 53.

Fejenord - Lacio 3:1 (2:0)

Himenez 31, 74, Zeruki 45+3. - Pedro p82.

Antverpen - Porto 1:4 (1:0)

Jusuf 37 - Evanilson 46,69, 85, Eustakio 54.

Barselona - Šahtjor 2:1 (2:0)

Tores 29, Lopez 36. - Sudakov 62.

Seltik je u Grupi E dva puta vodio protiv madridskog Atletika (1:0, 2:1), ali su na kraju morali da se zadovolje bodom – 2:2. Furukaši je već u petom minutu doneo prednost domaćinu, da bi Grizman u 24. minutu promašio penal, lopta mu se odbila i na popravnom nije pogrešio – 1:1.

Samo četiri minuta kasnije, Škoti su ponovo poveli preko Palme, da bi Morata u 53. minutu izjednačio na 2:2.

Lider E grupe je Fejenord koji je nešto ranije savladao Lacio s 3:1. Holanđani imaju 6, Atletiko 5, Lacio 4, a Seltik 3 boda.

Na kraju, u Grupi H je Antverpen poražen od Porta 1:4, iako su Belgijanci poveli golom Jusufa. Portugalci su zahvaljujući het-triku Evanilsona preokrenuli i stigli do nove pobede.

Barselona je nešto ranije dobila Šahtjor i Katalonci vode na tabeli H grupe s maksimalnih 9 bodova, Porto ima 6, Šahtjor 3, dok je Antverpen bez bodova.

TOKOVI MEČEVA:

Kraj svih mečeva: Antverpen - Porto 1:4, Seltik - Atletiko 2:2, Njukasl-Dortmund 0:1, PSŽ - Milan 3:0, Jang Bojs - Mančester siti 1:3.

90. minut - Igraju se poslednji minuti svih utakmica.

89. - GOOOOOL!! Li Kang In potvrđuje trijumf PSŽ nad Milanom - 3:0!

87. minut - Haland svojim drugim golom u Bernu donosi pobedu Sitiju koji vodi protiv Jang Bojsa - 3:1.

84. minut - GOOOOOOOL!!! Evanilson postiže het-trik za Porto, koji vodi 4:1 u Belgiji!!!

74. minut - Poništen je gol Mančester sitiju, pošto je Alvarez zatresao mrežu, ostaje 2:1 u Bernu za "građane".

69. minut - GOOOOL!!! Porto povećava na 3:1 protiv Antverpena golom Evanilsona.

67. minut - Vodi Mančester siti golom iz penala Erlinga Halanda - 2:1.

66. minut - Penal za Siti! Kamara je bio neoprezan u svom šesnaestercu!

54. minut - GOOOOOOL!!! Porto okreće rezultat u Antverpenu i vodi 2:1, golom Eustakija.

53. minut - GOOOOL!! Atletiko izjednačava protiv Seltika, golom Alvara Morate - 2:2.

53. minut - GOOOOOOOOL!!! PSŽ je sada udvostručio prednost, Dembele je dodao Kolo Muaniju koji nije pogrešio - 2:0 protiv Milana!

52. minut - GOOOOOOOOL!!! Ekspresan odgovor Jang Bojsa, Elija je savladao odbranu Sitija i doneo izjednačenje Švajcarcima - 1:1.

48. minut - GOOOOOOOOL!!! Siti vodi u Bernu protiv Jang Bojsa, golom Manuela Akanđija - 0:1, ovaj rezultat ide na ruku Zvezdi!

47. minut - PSŽ je dao drugi gol protiv Milana, učinio je to Dembele, ali je poništen posle odluke VAR, zbog prekršaja napadača "svetaca".

46. minut - GOOOOOOOOOOL!!! Porto izjednačava protiv Antverpena pogotkom Evanilsona, asistent je bio Taremi - 1:1.

Počela su druga poluvremena!

Završena su poluvremena u Parizu i Bernu, bez golova. Sada je gotovo i na ostalim utakmicama: Antverpen - Porto 1:0, Seltik - Atletiko 2:1, Njukasl - Borusija 0:1, PSŽ - Milan 1:0, Jang Bojs - Mančester siti 0:0.

45. minut - GOOOOOOOOOL!!! Vodi Dortmund u Njukaslu, golom Feliksa Nmehe - 0:1.

37. minut - GOOOOOL!!! Alhasan Jusuf dovodi Antverpen u vođstvo protiv Porta - 1:0. Belgijanci pre ovog meča nisu imali nijedan bod.

32. minut - GOOOOOOOOL!!!! Vodi PSŽ protiv Milana, pogotkom kapitena Kilijana Mbapea - 1:0! Sjajno je primio loptu u šesnaestercu i precizno po zemlji savladao golmana roso-nera.

28. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Ludilo se nastavlja na Seltik parku, domaćin ponovo vodi golom Luisa Palme - 2:1.

24. minut - GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Antoan Grizman je sigurno izveo najstrožu kaznu, Madriđani stižu do izjednačenja! Ovo je ujedno jedina utakmica, uz onu u Lajpcigu, gde igra Crvena zvezda. Francuz je najpre promašio najstrožu kaznu, ali mu se lopta vratila i ispravio je propušteno - 1:1.

23. minut - Penal za Atletiko, posle faula Grega Tejlora u svom kaznenom prostoru.

5. minut - GOOOOOOOOOOOL!!!! Prvi gol ove večeri postiže Seltik, tačnije Kjogo Furukaši, koji je doneo prednosti Škotima protiv Atleika.

1. minut - Počeli su svi okršaji ove večeri.

Uskoro počinju sve utakmice trećeg kola u grupama E, F, G i H!

UVOD:

Derbi treće runde najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja igra se u Parizu, gde će prvak Francuske PSŽ ugostiti sedmostrukog šampiona Starog kontinenta, ekipu Milana.

U istoj grupi F, koja je nazvana "grupom smrti", ništa manje uzbudljivo biće na Sent Džejms parku, gde će Njukasl igrati protiv fenjeraša Borusije iz Dortmunda, kojima je pobeda neophodna kako bi zadržali šanse da se domognu druge pozicije i prolaska grupe.

Što se tiče ostalih mečeva, sastaju Seltik - Atletiko Madrid (E) i Antverpen - Porto (H), a sve utakmice pratićemo u lajv blogu na portalu "Republika.