ZVEZDI DOVOLJNO POLUVREME: Crveno-beli RUTINSKI savladali Spartak!

19.08.2023

19:15

Četvrta pobeda za izabranike Baraka Bahara.

Fudbaleri Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom stadionu subotički Spartak sa 3:0 (3:0), u utakmici četvrtog kola Superlige Srbije.

Domaći igrači su pitanje pobednika rešili u prvom pobedniku, bolje reći u svega četiri minuta sredinom prvog dela igre.

Mrežu gostiju je načeo Osman Bukari, sjajnim solo prodorom u 20. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije na semaforu stajalo 2:0, nakon komičnog autogola Bogićevića. U poslednjim trenucima prvog dela igre je Kings Kangva pogodio mrežu Manojlovića, i tako postavio konačan rezultat prvog poluvremena, ali i čitave utakmice.

U nastavku utakmice je tempo opao, videli smo još nekoliko prilika za Zvezdu, pripretio je i Spartak, ali se rezultat na semaforu nije menjao.

Ovim trijumfom je ekipa Crvene zvezde stigla do četvrte pobede, u isto toliko odigranih utakmica, dok je Spartak ostao na šest osvojenih bodova.

Utakmicu sa Marakane ste mogli da pratite u live blogu na našem portalu.

LIVE BLOG

FK Crvena zvezda - FK Spartak Subotica

3:0 (3:0)

/Bukari 20', Bogićević 24' (autogol), Kangva 45'/

FK Crvena zvezda: Glazer, Degenek, Mijailović /od 69. Spajić/, Dragović /od 78. Šljivić/, Bukari, Stamenić, Kangva /od 58. Kanga/, Mitrović /od 58. Nikolić/, Lučić, Olajinka /od 69. Mijatović/, Kraso

FK Spartak Subotica: Manojlović, Bogićević, Tošeski, Đurasović, Bijelović, Todoroski, Ubiparip, Tanasijević, Stajković /od 78. Vidović/, Vidaković, Kerkez

Stadion: "Rajko Mitić"

Sudija: Predrag Janjuš

TOK MEČA:

Tok drugog poluvremena:

Kraj meča, Crvena zvezda je sa 3:0 porazila ekipu Spartaka!

85. minut - Još pet minuta je ostalo da se odigra na stadionu "Rajko Mitić".

78. minut - Izašao je i Dragović, mesto njega je na terenu Šljivić.

74. minut - Prilika za Nikolića, Mijatović je ubacio loptu, ali novi igrač u Zvezdinoj postavi nije uspeo da se snađe.

70. minut - Nova dvostruja izmena kod domaće ekipe, ušli su Spajić i Mijatović, a izašli Mijailović i Olajinka.

68. minut - Preti i Zvezda posle dužeg vremena, ali Bukarijev udarac završava na stativi.

66. minut - Nema previše šansi u Beogradu, ali deluje da se Spartak malo oslobodio, pa pokušava da zapreti.

58. minut - Dvostruka promena u domaćoj ekipi, teren su napustili Kangva i Mitrović, a u igri su Kanga i Nikolić.

53. minut - Nova šansa za domaćina, Bukari je pokušao, ali je lopta otišla pored gola. Čini se da je reprezentativac Gane mogao da proigra Krasoa na petercu.

47. minut - Šansa za domaćina, sjajan solo prodor Lučića, ali je njegov udarac na kraju zaustavio Manojlović.

46. minut - Počeo je i nastavak na stadionu "Rajko Mitić".

Krenulo je drugo poluvreme na Marakani!

Tok prvog poluvremena:

Poluvreme, Crvena zvezda vodi sa 3:0! Rešio je domaćin pitanje pobednika, tako da nas u nastavku čeka puko odrađivanje posla.

45. minut - GOOOOL! Treći gol Zvezde, ovaj put je Kangva strelac. Mitrović je prošao po levoj strani, centrirao je, a na loptu je naleteo Kangva, koji uz malo sreće matira Manojlovića.

40. minut - Imali su domaći novu šansu, Kerkez je pogrešio, ali je udarac Kangve izblokiran.

36. minut - Opao je ritam meča na Marakani, Zvezda bez problema čuva vođstvo, a Spartak ne uspeva da pripreti.

24. minut - GOOOOL! Zvezda je duplirala prednost posle samo četiri minuta. Kraso je sjajno prošao, uposlio Lučića, koji je centrirao, a Bogićević se nije najbolje snašao, pa domaćin autogolom stiže do novog pogotka.

20. minut - GOOOOL! Zvezda vodi, pogodak je delo Osmana Bukarija, koji je sam sve odradio. Prošao je po desnoj strani, a onda iznenadio Manojlovića sjajnim udarcem.

19. minut - Nova prilika za Zvezdu, Olajinka je šutirao glavom, ali je lopta otišla preko prečke.

17. minut - Velika prilika za Zvezdu posle kornera. Gužva pred golom Manojlovića, ali nisu uspeli fudbaleri crveno-belih da uguraju loptu u mrežu.

10. minut - Prva šansa na utakmici, Vladimir Lučić se našao u prilicu, ali nije šutirao iz prve, pa od svega samo korner za domaćina.

5. minut - Crvena zvezda ima posed na startu meča, ali bez previše prilika, početno odmeravanje snaga.

1. minut - Počeo je duel na našem najvećem stadionu.

Krenuo je susret na Marakani"

19:30 - Poznati su sastavi za večerašnji duel.

FK Crvena zvezda: Glazer, Degenek, Mijailović, Dragović, Bukari, Stamenić, Kangva, Mitrović, Lučić, Olajinka, Kraso

FK Spartak Subotica: Manojlović, Bogićević, Tošeski, Đurasović, Bijelović, Todoroski, Ubiparip, Tanasijević, Stajković, Vidaković, Kerkez

UVOD

Crveno beli su na otvaranju prvenstva, na svom terenu, demolirali Vojvodinu sa 5:0, a zatim su, nedelju dana kasnije, pobedili i Napredak iz Kruševca (4:0), takođe na Marakani. Treća pobeda je ostvarena na gostovanju u Lučanima, gde je aktuelni šampion Srbije slavio protiv Mladosti, rezultatom 4:1.

Sa druge strane, Subotičani su na otvaranju porazili IMT (2:1), ali su zatim doživeli poraz u Surdulici, od tamošnjeg Radnika, sa 2:0. Prošle sedmice su na severu Srbije slavili protiv još jednog debitanta, pošto su sa ubedljivih 3:0 bili bolji od Železničara.