PEHAR OSTAJE U MANČESTERU: Fantastični De Brujne i Haland srušili Arsenalove snove o tituli! (VIDEO)

Ubedljiv trijumf Sitija u derbiju vrednom šampionskog zvanja.

Kevin De Brujne

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Arsenal u derbiju 33. kola Premijer lige.

Utakmica na Etihadu završena je rezultatom 4:1 (2:0).

Najzaslužniji za trijumf aktuelnog šampiona Engleske bio je Kevin De Brujne koji je postigao dva gola, a imao je i jednu asistenciju.

Belgijanac je doveo Siti u vođstvo u sedmom minutu, a u poslednjim trenucima prvog poluvremena je asistirao Džonu Stounsu za 2:0.

De Brujne je na 3:0 povisio u 54. minutu susreta.

Počasni pogodak za goste iz Londona je u 86. minutu postigao Rob Holding.

Konačan rezultat je u petom minutu sudijske nadoknade meča postavio Erling Haland, koji je prethodno dva puta asistirao De Brujneu.

Posle ove pobede je Siti na tabeli prišao prvoplasiranom Arsenalu na dva boda zaostatka, s tim što su "tobdžije" odigrale dva meča više od "građana".

U sredu uveče su odigrane još tri premijerligaške utakmice.

Liverpul je u gostima pobedio Vest Hem sa 2:1, dok je Brentford na strani srušio Čelsi rezultatom 2:0. Jedini uspešni domaćin u tim susretima bio je Notingem Forest koji je 3:1 pobedio Brajton.