"TOBDŽIJE" NASTAVLJAJU DA PROSIPAJU BODOVE: Trka za titulu sve neizvesnija (VIDEO)

16.04.2023

16:54

Mančester siti se vratio u trku za pehar prvaka Engleske.

Fudbaleri Arsenala

Fudbaleri Arsenala nastavili su da popuštaju u borbi za titulu prvaka Engleske, pošto drugo kolo zaredom nisu slavili.

"Tobdžije" su u 31. kolu Premijer lige gostovale Vest Hemu u londonskom derbiju, a ta utakmica završena je bez pobednika - 2:2.

Da stvar bude gora po lidera na tabeli, Arsenal je imao dva gola prednosti, a čak je i promašio penal.

Gosti iz Severnog Londona su poveli u sedmom minutu preko Gabrijela Žesusa, a već u 10. je Martin Odegard duplirao prednost Arsenala.

"Čekićari" su se u igru vratili pogotkom Mohameda Saida Benrahme iz penala u 33. minutu, a u 52. je Bukajo Saka propustio šansu da sa bele tačke vrati dva gola prednosti gostima.

Kazna je stigla samo tri minuta kasnije, kada je rezultat izjednačio Džerod Bouen.

Posle ove utakmice se borba za titulu dodatno zakuvala, jer Arsenal sada ima "samo" četiri boda više od drugoplasiranog Mančester sitija, ali i utakmicu više.

Sa druge strane, Vest Hem je ostao 15. na tabeli, ali je popravio svoj bodovni saldo.