MILAN SRUŠIO NAPOLI I U LŠ: Rutina Reala protiv Čelsija (VIDEO)

12.04.2023

22:57

"Rosoneri" i "kraljevski klub" završili dobar deo posla u četvrtfinalu elitnog takmičenja.

Fudbaleri Milana slave gol protiv Napolija

Fudbaleri Milana su u prvoj utakmici dvomeča četvrtfinala Lige šampiona na svom terenu savladali Napoli rezultatom 1:0 (1:0).

Jedini pogodak na San Siru postigao je Ismael Benaser koji je u 40. minutu majstorski završio kontru aktuelnog šampiona Italije.

Međutim, kako je to samo jedan gol rešio ovaj duel nije jasno nikome ko je gledao meč, pošto su se pred oba gola ređale velike šanse, ali lopta nije htela u mrežu, osim u pomenutom 40. minutu.

Takođe, važna stvar u ovom dvomeču desila se u 74. minutu kada je vezista Napolija Andre Zambo Angisa dobio drugi žuti karton, pa neće igrati ni u revanšu.

U istom terminu je Real Madrid kod kuće bio bolji od Čelsija sa 2:0 (1:0).

Karim Benzema je u 22. minutu doveo branioca titule prvaka Evrope u vođstvo, a tačku na meč stavio je Marko Asensio preciznim udarcem u 74. minutu.

Madriđani su mogli da trijumfuju i ubedljivije, ali su "plavci" imali dovoljno sreće da se kući vrate sa rezultatom koji nije nedostižan. Međutim, da bi se domogli polufinala, potrebno je da igraju mnogo bolje nego u Španiji.

Ne baš ubedljivoj igri Čelsija kumovao je i direktan crveni karton koji je dobio Ben Čilvel u 59. minutu susreta.

Prethodno su u utorak Mančester siti i Inter napravili ogromne korake ka polufinalu, pošto su "građani" kod kuće sa 3:0 pobedili Bajern, dok su "neroazuri" na strani srušili Benfiku rezultatom 2:0.

Milan - Napoli 1:0 (1:0)

/Benaser 40/

STADION: "Đuzepe Meaca"

SUDIJA: Ištvan Kovač (Rumunija)

CRVENI KARTON: Angisa 74. (Napoli)

MILAN: Menjan - Kalabrija, Kjer, Tomori, Ernandez - Tonali, Benaser (od 67. Salemakers) - Dijaz (od 80. Rebić), Krunić, Leao - Žiru.

NAPOLI: Meret - Di Lorenco, Kim, Rahmani, Rui (od 81. Olivera) - Lobotka, Angisa - Lozano (od 69. Raspadori), Zjelinski (od 81. Ndombele), Kvarachelija (od 81. Politano) - Elmas.

Real Madrid - Čelsi 2:0 (1:0)

/Benzema 21, Asensio 74/

STADION: "Santijago Bernabeu"

SUDIJA: Fransoa Leteksje (Francuska)

CRVENI KARTON: Čilvel 59. (Čelsi)

REAL MADRID: Kurtoa - Karvahal, Militao, Alaba, Kamavinga (od 71. Ridiger) - Vlaverde, Kros (od 84. Čuameni), Modrić (od 81. Sebaljos) - Rodrigo (od 71. Asensio), Benzema, Vinisijus.

ČELSI: Kepa - Kulibali (od 55. Kukurelja), Silva (od 75. Maunt), Fofana - Džejms, Kante (od 75. Galager), Fernandez, Kovačić, Čilvel - Sterling (od 65. Haverc), Žoao Feliks (od 65. Čaloba).

Tok mečeva

Drugo poluvreme

Kraj! Milan je pobedio Napoli sa 1:0, dok je Real bio bolji od Čelsija 2:0!

90+4. minut - Maunt je imao šansu da prepolovi prednost Reala, ali je izblokiran u poslednjem trenutku.

90+2. minut - Benzema nije uspeo da dotuče Čelsi, pošto je sa nekoliko metara glavom prebacio prazan gol.

87. minut - Majstorska odbrana Menjana posle šuta Di Lorenca.

74. minut - Crveni karton! Angisa dobija drugi žuti karton i Napoli ostaje sa igračem manje.

74. minut - GOOOOOOOOOL! Tek što je ušao u igru Asensio trese mrežu Čelsija! Real vodi 2:0. Španac je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora postigao gol.

70. minut - Mirniji period igre na oba stadiona.

59. minut - Crveni karton! Ben Čilvel je kao poslednji igrač odbrane povukao Rodriga, pa mu je sudija Fransoa Leteksje pokazao put u svlačionicu.

53. minut - Šutirao je Di Lorenco, ali ga je izblokirao Kjer, pa Napoli dobija samo korner.

50. minut - Majstorska odbrana Menjana posle šuta glavom Elmasa.

50. minut - Dosta sreće za Čelsi. Šutirao je Modrić, a lopta je prošla tik iznad prečke.

Utakmice su nastavljene, za sada nema promena.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Real i Milan vode istim rezultatom - 1:0.

45+3. minut - Prečka! Kjer je posle kornera glavom zatresao okvir Napolijevog gola.

45+1. minut - Tonali je bio u dobroj prilici, ali je izblokiran, pa je Milan dobio samo korner.

40. minut - GOOOOOOOOOOL! Milan vodi 1:0 protiv Napolija! Strelac je Ismael Benaser koji je iz kontre zatresao mrežu gostiju.

34. minut - Rodrigo je šutirao sa desne strane, ali je Kepa zaustavio taj udarac.

25. minut - Puno sreće za Napoli. Leao je izbio sam ispred Mereta, ali je šutirao pored gola.

23. minut - Kurtoa čuva Real! Sjajno je Belgijanac reagovao prilikom šuta Sterlinga sa nekoliko metara.

21. minut - GOOOOOOOOOOOL! Real vodi 1:0! Karim Benzema je načeo mrežu Čelsija, pošto je dobro ispratio akciju svog tima.

12. minut - Benzema je pokušao iskosa, ali je Kepa bio spreman.

12. minut - Zjelinski je poslao bombu ka golu Menjana, ali je golman "rosonera" sjajno odbranio.

10. minut - Izblokirao je Kjer Kvaracheliju, inače je moglo da bude vrlo opasno po Milan.

2. minut - Prilika i u Madridu, gde je Kurtoa odbranio šut Feliksa.

1. minut - Velika šansa! Kvarachelija je propustio ogromnu priliku, pošto je sa gol linije loptu izbio jedan od defanzivaca Milana.

Utakmice su počele.

20.55 - Iščekivanju je došao kraj! Utakmice počinju za pet minuta.

20.30 - Sve je spremno za početak mečeva.

20.10 - Poznate su startne postave za večerašnji sastav.

Na meču Real - Čelsi, ovo su starteri:

REAL MADRID: Kurtoa - Karvahal, Militao, Alaba, Kamavinga - Vlaverde, Kros, Modrić - Rodrigo, Benzema, Vinisijus.

ČELSI: Kepa - Kulibali, Silva, Fofana - Džejms, Kante, Fernandez, Kovačić, Čilvel - Sterling, Žoao Feliks.

U susretu Milan - Napoli su se trenerli opredelili za sledeće igrače:

MILAN: Menjan - Kalabrija, Kjer, Tomori, Ernandez - Tonali, Benaser - Dijaz, Krunić, Leao - Žiru.

NAPOLI: Meret - Di Lorenco, Kim, Rahmani, Rui - Lobotka, Angisa - Lozano, Zjelinski, Kvarachelija - Elmas.

20.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmica Real Madrid - Čelsi i Milan - Napoli.