TOTENHEM SE OPRAŠTA OD ELITE: Sigurni Mančester i BRUTALNI Njukasl grabe ka Ligi šampiona (VIDEO)

22:55

"Crveni đavoli" i "svrake" upisali važne trijumfe.

Fudbaleri Mančester junajteda

U sredu su u Engleskoj odigrane dve zaostale utakmice Premijer lige.

Mančester junajted je na svom terenu pobedio Brentford rezultatom 1:0 (1:0) u meču 25. kola.

Jedini pogodak na Old Trafordu postigao je Markus Rašford koji je u 27. minutu zatresao mrežu gostiju.

U istom terminu je na London stadionu odigrana zaostala utakmica sedmog kola.

Na njoj je gostujući Njukasl pobedio Vest Hem sa 5:1 (2:1).

"Svrake" su put ka pobedi utabale na samom startu meča, pošto je Kalum Vilson načeo mrežu "čekićara" u šestom minutu, a Džoelinton je u 13. povisio na 2:0.

Kurt Zuma je pet minuta pre odlaska na odmor vratio nadu domaćem sastavu.

Ipak, Vilson je u prvom minutu nastavka ponovo postigao pogodak, kojim je Vest Hem totalno izgubio momentum.

U završnici meča je čak pukla petarda, pošto su Aleksander Isak u 82. i Džoelinton u 90. minutu zapečatili sudbinu domaćina.

Ovim pobedama su se Mančester junajted i Njukasl znatno približili Ligi šampiona, pošto zauzimaju treću i četvrtu poziciju sa po 53 boda, dok je peti Totenhem sa 50, ali i utakmicom više od "crvenih đavola" i "svraka".