KVALIFIKACIJE ZA LŠ: PSV ubedljiv, Srbin presudio Stivenu Džerardu - preokret Šahtjora protiv Genka!

03.08.2021

21:01

Odigrano je sedam mečeva 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a kao pobednici su izašli Malme, Monako, Šahtjor, PSV.

FK PSV

Fudbaleri Malmea savladali su škotski Rendžers rezultatom 2:1, dok je ključni igrač meča bio srpski fudbaler Veljko Birmančević koji je prvo u 47. minutu asistirao Norvežaninu Serenu Riksu, da bi se samo dva minuta kasnije i sam upisao u strelce.

PSV je u Ajdhovenu bio ubedljiv protiv danskog Midtjilanda 3:0, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Holandski tim poveo je u 19. minutu lepim pogotkom Ninija Maduele sa nešto više od 20 metara, a prednost je uvećao Mario Gece uz pomoć jednog igrača gostiju koji je zakačio loptu i prevario svog golmana.

PSV je već u 32. minutu vodio sa 3:0 posle sjajne akcije ofanzivne linije ekipe iz Ajndhovena, strelac je bio Kodi Gakpo.

Šahtjor je posle preokreta slavio u Belgiji protiv Genka 2:1.

Remi smo videli između Kluža i Jang Bojsa 2:2 i Olimpijakosa i Ludogoreca 1:1.