ZVEZDIN FUDBALER HEROJ: El Fardu Ben doneo zlata vrednu pobedu reprezentaciji!

15.11.2020

19:16

Napadač Crvene zvezde bio je strelac reprezentacije Komorskih ostrva u utakmici kvalifikacija za Afrički kup nacija protiv Kenije i pobedi rezultatom 2:1 (1:1).

El Fardu Ben

Ben je postigao prvi gol na susretu, u 21. minutu, kada je doveo u vođstvo Komore.

Kenija je izjednačila u 36. minutu golom Klifa Najakeja, ali je već posle četiri minuta igre u nastavku Fais Matoir doneo 2:1 Komorima.

Fudbalska reprezentacija Komoorskih ostrva nikada nije igrala na nekom velikom takmičenju, ali će se to promeniti, između ostalog, zahvaljujući El Fardu Benu.

Ovaj selekcija tako je došla do prve pozicije na tabeli grupe G, sa tri boda više od Egipta, uz utakmicu više.

Kenija je ostala na tri boda, dok Togo ima samo jedan.

U preostala dva kola Komorska ostrva će igrati protiv Togoa na svom terenu i Egipta u gostima.

Ti dueli igraće se u martu 2021. godine.