DRHTAO JE OD HLADNOĆE I GLADI! Pronađen student koji je otet, roditelji morali da naprave NAJVEĆI USTUPAK u životu

Autor:

Svet

02.01.2024

15:00

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Kod sebe je imao ograničenu količinu hrane i vode, ćebe i vreću za spavanje, kao i nekoliko telefona

DRHTAO JE OD HLADNOĆE I GLADI! Pronađen student koji je otet, roditelji morali da naprave NAJVEĆI USTUPAK u životu

Foto: shutterstock

Kineski student na razmeni Kai Džuang pronađen je živ u SAD nakon što su njegovi roditelji platili oko 80.000 dolara tzv sajber otmičarima, saopštila je policija.

Kai (17) je pronađen u nedelju u stanju hipotermije u šatoru u ruralnom delu američke države Jute, navela je policija u Riverdejlu, objavio je BBC.

Kidnaperi su ubedili Kaija da je njegova porodica u Kini ugrožena ukoliko ne pristane da se fotografiše dok je bio izolovan u ruralnom delu Jute kako bi izgledalo da je otet, navodi Njujork post.

Imao je ograničenu količinu hrane i vode, ćebe i vreću za spavanje, kao i nekoliko telefona.

Nakon što je spasen, Kai je zatražio topli čizburger i da razgovara sa svojom porodicom.

Kai je jedan od brojnih stranih studenata koji su nedavno bili na meti takozvanih sajber kidnapera u SAD, ističe policija.

Policija veruje da su Kaija kontrolisali kidnaperi još 20. decembra kada su ga policajci u Provu u Juti videli kako nosi opremu za kampovanje.

Kako se navodi, ti policajci su organizovali da bude vraćen u Riverdejl, gde je živeo sa porodicom domaćina, zbog zabrinutosti za njegovu bezbednost, a on, međutim, tada nije pomenuo da postoje neke pretnje.

Policiju je zatim 28. decembra kontaktirala školu koju je pohađao, a koju su kontaktirali i njegovi roditelji iz Kine i rekli školskim zvaničnicima da im je poslat zahtev za otkupninu i fotografija njihovog sina na kojoj se vidi da je otet.

Prema policiji, žrtve sajber otmice su primorane da se izoluju, pa čak i da se fotografišu da bi izgledalo da su zatočeni, uprkos tome što kidnaperi nisu bili prisutni.

Umesto toga, žrtva se prati preko Facetime ili Skype-a. U istrazi su učestvovali FBI i američka ambasada u Kini.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading