BIO JE NOVAKOV POTENCIJALNI RIVAL U OSMINI FINALA: Četvrtfinalista Vimbldona ispao od domaćeg igrača u Melburnu!

Autor: P. Z.

14.01.2024

10:17

Kristofer O'Konel ostvario pobedu na startu Australijan opena.

Čileanski teniser Kristijan Garin eliminisan je na startu Australijan opena.

Nekada 17. reket sveta i četvrtfinalista Vimbldona iz 2022. godine je poražen od domaćegigrača Kristofera O'Konela.

Australijanac je slavio rezultatom 3:2 (3:6, 7:5, 4:6, 6:1, 7:5), posle četiri sata i 25 minuta igre.

Čileanac je bolje ušao u meč, osvojio je prvi set, a potom je u drugom Australijanac došao do izjednačenja. Garin je ponovo poveo, kada je osvojio treći set, ali tu prednost nije uspeo da materijalizuje, jer je O'Konel u četvrtom bio ubedljiv i odveo je meč u peti.

U odlučujućem setu je prvi brejk napravio O'Konel, u petom gemu, a tu prednost je čuvao sve do momenta kada je servirao za pobedu. Pri rezultatu 5:4 za domaćeg igrača je Garin uspeo da vrati brejk i da produži meč. Ipak, ne previše, jer je već u narednom gemu opet izgubio svoj servis, a O'Konel je zatim iskoristio drugu priliku i okončao duel.

Inače, Garin je bio potencijalni protivnik Novaka Đokovića u osmini finala prvog ovogodišnjeg grend slema, ali sada bi to mogao da bude O'Konel.

O'Konel će u drugom kolu igrati protiv pobednika meča u kom se sastaju Amerikanac Ben Šelton i iskusni Španac Roberto Bautista-Agut.

Australijan open počeo je u nedelju i traje do 28. januara, a titulu brani Novak Đoković, koji je do pehara stizao na svoja poslednja četiri učešća u Melburnu.