PLEJ-OF JE DALEKO!? Ovako izgleda TABELA Evrolige nakon PORAZA "VEČITIH"!

09.01.2024

22:32

Košmarno veče za srpsku košarku.

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Fenerbahčeu u 20. kolu Evrolige rezultatom 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12), a njihov gradski rival Crvena zvezda Meridianbet kompletilrala je očajno veče za naše klubove porazom u Lionu rezultatom 100:91 (28:25, 20:20, 22:22, 30:24).

Crno i crveno beli startovali su svoje utakmice silovito, vodili na poluvremenu, a na kraju se jednostavno "raspali" i doživeli poraze.

Zvezda Meridianbet sada je na skoru 8-12 i zauzima 13. mesto u Evroligi, dok je Partizan na 10 pobeda uz isto toliko poraza i zauzima 10. mesto.

Ostaje žal za propuštenim prilikama, ali nema vreman za tugovanje.

Zvezda Meridianbet već u četvrtak gostuje Armaniju u Milanu, dok Partizan u petak dočekuje Makabi u Štark areni.

Ritam utakmica je paklen, a tek smo na malo više od pola sezone, tako da je rano svoditi račune.

Oba večita rivala imaju šansu da se plasiraju u plj-of (plej-in), ali će morati da budu koncentrisaniji u nastavku sezone.

Crveno-beli su prekinuli niz od dve pobede, dok je Partizan zabeležio četvrti poraz u pet poslednjih evroligaških utakmica.