IZNENAĐENJE U FRANCUSKOJ! Zvezda Meridianbet izgubila TRILER u Vilerbanu! Li stotkom PREKINUO niz crveno-belih! (VIDEO)

09.01.2024

19:30

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su od Asvela u Vilerbanu rezultatom 100:91 (28:25, 20:20, 22:22, 30:24) u okviru 20. kola Evrolige.

Posle dva uzastopna trijumfa nad Partizanom i Fenerbahčeom, crveno-beli su posustali kada se najmanje očekivalo, protiv pretposlednje ekipe na tabeli elitnog ranga.

Lošijom igrom u poslednjoj deonici, Zvezda Meridianbet je izgubila korak za domaćinom i na kraju morala da mu pruži ruku.

Crveno-beli su odlično otvorili meč i preko raspoloženog Nemanje Nedovića stvorili osetniju prednost, koju su domaći, ipak, ubrzo anulirali. U prvih šest minuta, povremeni reprezentativac Srbije dao je devet poena i bio ubedljivo najsvetlija tačka kod Beograđana.

Jago dos Santos i Nemanja Nedović bili su najbolji u poraženom timu

ASVEL - CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET 100:91
(28:25, 20:20, 22:22, 30:24)

Dvorana: Astrobal. Sudije: Damir Javor, Karmelo Paterniko, Saulijus Racis.

ASVEL: Skot 10, Li 23, Kaudi 12, Lovrenj 17, Luvavu 7, Dalo, Džekson 9, Egbunu, Fal 8, Lajti 3, Endiaje 6, Jakov 5.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET: Lazarević, Teodosić 6, Hanga 9, Davidovac 3, Lazić 5, Tobi 5, Bolomboj 9, Ilić, Nedović 26, Giedraitis 12, Gilespi, Dos Santos 16.

Samo 120 sekundi kasnije, tim s Malog Kalemegdana došao je do ogromnih devet koševa viška, ali mu ni to nije bilo dovoljno da na veliki odmor ode s vođstvom. Razigrali su se Jakov, Luvavu, Lovernj i Skot, pa se nije znalo s koje strane bije veća opasnost po odbranu Crvene zvezde Meridianbet.

Serijom 11:0, Francuzi su u potpunosti istopili veliki zaostatak i na poluvreme otišli s tri poena prednosti (48:45).

Zvezda Meridianbet je otvorila drugi deo serijom 0:5 i preuzela vođstvo, ali samo nakratko, jer se Asvel ponovo “vratio u život” i kažnjavao svaku grešku u odbrani Sferopulosovog tima. Odbili su Francuzi i ovaj nalet crveno-belih pa se u poslednjih 10 minuta  ušlo sa tri koša razlike za domaće (70:67).

Rokas Gedraitis je bio dvocifren kod Zvezde Meridianbet

Ipak, u odlučujućem kvartalu razigrao se Peris Li koji je sa pet vezanih poena doneo Francuzima osam koševa razlike (80:72), koje je trojkom povećao Kaudi na maksimalnih +9 (83:74), što tim sa Malog Kalemegdana nije uspeo da nadoknadi i prekinuo je seriju pobeda na evroligaškoj sceni.

Bio je to 12. Poraz za Sferopulosov tim, koji je posle slavlja u večitom derbiju i protiv Fenerbahčea u Istanbulu, ostao na 8 pobeda, čime je pokvario šanse za plasman u Top 8 Evrolige.

U narednom kolu, već kroz dva dana, crveno-beli gostuju Armaniju u Milanu, dok će Asvel u petak dočekati Albu iz Berlina.

Kraj utakmice.

40. minut - Gedraitis pogađa na kraju 100:91.

40. minut - Lovernj donosi stotku Asvelu 100:86.

39. minut - Trojka Perisa Lija 98:83, Gedraitis vraća trojku 98:86.

38. minut - Posle minute odmora, pogodio je Lovernj dodatno bacanje 95:83.

38. minut - Lovernj pogađa pod faulom 94:83, imaće i dodatno bacanje pošto ga je Nedović faulirao. Pre toga tajm-aut.

37. minut - Još jednom Nedović pogađa uz dodatno bacanje 90:83, ali olako primaju gosti koš, Džekson poentira 92:83.

37. minut - Nova trojka Lija 88:77, ali vraća je Nedović 88:80. I u narednom napadu domaćih, Peris Li precizan 90:80.

36. minut - Nedović pogađa uz faul 85:77, pre toga je Džekson sa penala odveo Asvel na najvećih 11 razlike 85:74.

35. minut - Posle tajm-auta, Nedović siguran u prodoru 80:74, ali onda ide trojka Šarla Kaudija 83:74, maksimalnih devet koševa viška za Francuze!

35. minut - Još jednom Li siguran u prodoru 80:72, serija 5:0 Asvela tera Sferopulosa na novi tajm-aut.

34. minut - Ponov precizan Peris Li oba puta s penala 78:72, najvećih šest razlike za Asvel.

34. minut - Li je pogodio dodatan penal 76:72, pa će imati još dva bacanja, ali tek posle tajm-auta.

34. minut - Hanga postiže svoj deveti poen i smanjuje na 75:72. Sudija Racis je dosudio tehničku klupi Zvezde Meridianbet.

33. minut - Endiaje zakucava za vođstvo Asvela 75:70, ponovo domaći idu na osetniju prednost.

33. minut - To kažnjava Kaudi, koji zakucava preko Tobija i imaće dodatno bacanje. Pogodio ga je, Asvel vodi 73:70.

32. minut - Gosti su promašili dva otvorena šuta za tri poena, najpre Davidovac, a potom i Adam Hanga.

31. minut - Hangaaaaaaaaa, trojka za Crvenu zvezdu Meridianbet koja izjednačava na 70:70.

TREĆA ČETVRTINA

U poslednjih 10 minuta Asvel ulazi s tri poena prednosti 70:67.

30. minut - Lovernj pogađa pod košem gostiju 70:67. Kraj treće četvrtine.

29. minut - Šarl Kaudi daje trojku za Asvel 68:66. Kod Zvezde Meriidanbet, Nedović je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje 68:67.

28. minut - Nemanja Nedović svojim 14. poenom donosi vođstvo gostima 65:66.

27. minut - Lovernj zakucava loptu u obruč Zvezdinog koša 65:64.

27. minut - Fal je promašio prvo, pogodio drugo bacanje, vodi Asvel 63:62. Kod Zvezde Meridianbet, Litvanac Gedraitis ne greši kod penala, vode gosti 63:64.

26. minut - Posle promašene trojke Nedovića, Gedraitis sjajno upošljava Bolomboja koji zakucava 62:59. Potom TROJKAAAAAAAAAAA Jago Dos Santos izjednačava 62:62!!!

25. minut - Li precizan sa penala oba puta 62:57. Uslediće TV tajm-aut.

25. minut - Gedraitis sjajan pod košem domaćih 58:57, ali i Skot se odlično snalazi vodi Asvel 60:57.

24. minut - Ne predaje se Zvezda Meridianbet, "zakucavanje" Džoela Bolomboja koji smanjuje na 58:55. Potom Jusufa Fal maši oba bacanja.

24. minut - Još jedna trojka za Francuze, ovog puta je precizan Lajti 58:53, ide opet domaćin na tih najvećih pet poena prednosti 58:53.

23. minut - Vraća Peris Li trojku, sada Asvel vodi 55:53.

22. minut - Majk Skot prekida seriju gostiju 0:5, njegov deseti poen 52:50, a onda trojkaaaaaaa Nedovića 52:53.

21. minut - Sjajan je bio Gedraitis u odbrani, "ukrao" je loptu i u kontri zakucao za 50:47, a onda Davidovaaaaaaac uz faul poentira 50:49. Imaće popularni "Deda" i dodatno bacanje. Pogodio je i bacanje Dejan, nerešeno je 50:50.

21. minut - Jusufa Fal na početku drugog dela postiže oba bacanja i donosi najvećih +5 Asvelu, koji vodi 50:45.

DRUGA ČETVRTINA

Završeno je prvo poluvreme vođstvom Asvela 48:45.

20. minut - Endiaje postiže nove poene i vodi Asvel na tri koša viška - 48:45. Novi minut odmora traži Sferopulos.

20. minut - Jakov je zaustavio faulom Branka Lazića, a tajm-aut traži Janis Sferopulos, trener Zvezde Meridianbet.

19. minut - Promašio je Dos Santos u šutu za tri, a Jusufa Fal fauliran od strane Dalibora Ilića. Pogodio je Fal prvo, a drugo promašio 46:45.

18. minut - Još jednom na isti način Skot od tablu postiže koš, za prednost Asvela 45:42, koje anulira Jago trojkom 45:45, nerešeno je!

17. minut - Kaudi je promašio prvo, a drugo pogodio 41:40, da bi potom sjajno poentirao Jago za vođstvo Zvezde Meridianbet 41:42. Zatim Skot od tablu vraća prednost Asvelu 43:42.

16. minut - Posle dve promašene trojke Teodosića, Šarl Kaudi je u kontri fauliran od strane Jaga.

15. minut - Džekson pogađa pod faulom Teodosića 39:40. Realizovao je Džekson i dodatan penal 40:40, nerešeno je ponovo.

15. minut - Pas s pola terena poslao je Li za Endiajea koji izjednačava 37:37. Odgovara Teodosić trojkom 37:40.

14. minut - Li poentira za Asvel 33:35, ali odmah uzvraća Hanga 33:37, međutim, Fal pod košem ne greši i opet domaći prilaze na 35:37.

13. minut - Sada je precizan i Adam Hanga 31:35, Dalo je promašio trojku za Francuze, a Hanga poslao nekontrolisan pas u aut.

13. minut - Lovernj sa poludistance ne greši 31:30, a onda Tobiiiiiiiiiii trojka za crveno-bele 31:33.

12. minut - Miloš Teodosić prekida ovaj niz domaćina i trojkom vraća vođstvo na Zvezdinu stranu - 27:28. Zatim Luvavu-Kavaro precizan i ponovo Asvel vodi 29:28, ali samo nakratko, jer Tobi zakucava pod košem Francuza 29:30 za Beograđane.

11. minut - Džekson nastavlja seriju Asvela od 11:0 i postiže prve poene u drugom kvartalu. Posle toga, Hanga pravi faul u napadu.

Počela je druga deonica.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Nerešeno je! Jakov izjednačava na 25:25, što je rezultat prve četvrtine! Serija 9:0 Asvela.

10. minut - Jakov pogađa pod faulom 24:25, ima priliku da sa "penala" izjednači.

10. minut - Poništeni poeni Nedovića, što kažnjava Lovernj zakucavanjem, samo je tri razlike za Zvezdu Meridianbet 22:25, a bilo je devet.

9. minut - Smanjuju Francuzi preko Jakova na 18:25, a onda posle blokade Gedraitisu pri šutu za tri, Kaudi pogađa 20:25.

8. minut - Lovernj oba puta precizan sa slobodnih bacanja - 16:22. Potom Jago dos Santos postiže koš uz faul, koji je sigurno izveo, kakav potez Brazilca 16:25.

7. minut - Posle minute odmora, bivši igrač Partizana Žofri Lovernj postiže prve koševe 14:19, a onda trojka Branka Lazića za 14:22. Nova najveća prednost za Zvezdu Meridianbet.

6. minut - Skot smanjuje rezultat 12:15, ali samo kratko, jer je Nedović stigao do devetog poena, a 17 za Zvezdu Meridianbet. Odmah potom i kontra, koju završava kapiten Branko Lazić - 12:19 velika prednost Beograđana, Pjer Pupe traži tajm-aut.

5. minut - Precizan je Jago, koji će dobiti i dodatno slobodno bacanje 10:14. Pogodio je i penal Brazilac, Zvezda Meridianbet vodi 10:15.

5. minut - Peris Li pogađa prvu trojku za Asvel, koji smanjuje na 7:10, a onda novi poeni za Nedovića, njegov sedmi poen - 7:12. Uzvraća na isti način Timoti Luvavu-Kabaro, pogađajući trojku za 10:12.

4. minut - Trojkaaaaaaaaa Nemanja Nedović vodi crveno-bele na plus šest, gosti imaju vođstvo 4:10.

3. minut - Bolomboj je pogodio prvo, a promašio drugo bacanje, vodi Zvezda Meridianbet 4:7.

3. minut - Jago dos Santos sada pogađa kod Zvezde Meridianbet, koja ide na četiri poena prednosti, Asvel gubi 2:6. Luvavu-Kabaro ne greši sa slobodnih bacanja i smanjuje na 4:6.

2. minut - Posle nešto dužeg prekida i gledanja čelendža, Jusufa Fal poentira kod Asvela i izjednačava 2:2. Potom je fauliran Nemanja Nedović, koji ne greši s penala 2:4.

1. minut - Džoel Bolomboj iz okreta postiže prve poene na večerašnjoj utakmici, vodi Zvezda Meridianbet 2:0.

Utakmica je počela!

Startna petorka Zvezde Meridianbet: Jago, Lazić, Nedović, Davidovac, Bolomboj. Za Asvel će igrati: Li, Skot, Luvavu, Lajti, Fal.

PRE UTAKMICE

20.19 - Francuzi su se nedavno pojačali sa Dešonom Tomasom iz Huventuda, ali on neće konkurisati za duel sa Zvezdom Meridianbet, kao ni povređeni Nando de Kolo.

20.09 - Evo kako novi trener Asvela Pjer Pupe gleda na predstojeći meč sa srpskim šampionom:

- Trenutno smo u fazi definisanja uloga, kako na terenu, tako i u svlačionici. Nekima moramo da vratimo poverenje, a to su stvari koje se ne odnose samo na teren. Ako postavimo stvari kako treba, možemo i da gajimo prave ambicije. Sa entuzijazmom i dosta odlučnosti sam prihvatio ulogu glavnog trenera. Ovo je sjajna prilika za mene i tim da pokažemo kako možemo da uradimo više.

19.49 - Podsetimo se šta je trener Zvezde Meridianbet, Janis Sferopulos, izjavio pred gostovanje u Vilerbanu:

- Igramo protiv ekipe koja je promenila trenera, nisu imali obaveze u domaćem prvenstvu pa su imali više vremena da pripreme utakmicu. Očekujem da vidimo neke nove stvari od njih na terenu i u napadu i odbrani. Moramo da “pročitamo” i reagujemo na novitete u njihovoj igri tokom meča. Istovremeno znamo da nisu imali previše vremena za promene, znamo kako igraju, od koga preti opasnost i biće važno ispravno reagovati u odbrani - rekao je Sferopulos pa dodao:

- S druge strane što se tiče našeg napada moramo da reagujemo i pronađemo rešenje za sve “probleme” koje će pokušati da stave pred nas - naglasio je grčki stručnjak na klupi tima s Malog Kalemegdana.

19.45 - Dobra vest za crveno-bele da se u sastavu našao Miloš Teodosić, koji se povredtio protiv Cedevita Olimpije u prethodnoj utakmici AdmiralBet ABA lige. Nasuprot tome, u rosteru crveno-belih nema Luke Mitrovića.

UVOD

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet će u meču 20. runde evroligaškog takmičenja pokušati da dođu do nove, devete pobede, a treće u nizu, kojom bi se još više približili cilju zvanom plej-of.

Ubedljivom pobedom u prethodnom kolu nad večitim rivalom Partizanom, izabranici Janisa Sferopulosa stigli su do osmog trijumfa ove sezone i podigli samopouzdanje pred naredne utakmice, koje je nakratko pomutio poraz u abaligaškom derbiju na gostovanju Cedevita Olimpiji (86:96).

Janis Sferopulos

Tim s Malog Kalemegdana večeras gostuje Asvelu, koji je u dosadašnjem toku upisao samo tri pobede uz 16 poraza i, sa berlinskom Albom, deli poslednje mesto na evroligaškoj tabeli.

Srpski šampion je na otvaranju sezone u najelitnijem evropskom rangu, u prvom kolu pred delijama, deklasirao Francuze (94:73), koji su u međuvremenu i promenili trenera, pa je Italijana Đanmarka Poceka nasledio Pijerik Pupe.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog posvećen utakmici 20. kola Evrolige, u kojoj se sastaju Asvel - Crvena zvezda Meridianbet.