NIJE ZA MALOLETNE: Zvezda Meridianbet RAZVALILA Budućnost usred Podgorice! Crveno-beli DOMINANTNO do FINALA AdmiralBet ABA lige!

23.05.2023

21:47

Tim sa Malog Kalemegdana se iživljavao nad protivnikom u Morači.

Vildoza i Mitrović protiv Budućnosti

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet plasirali su se u finale plej-ofa AdmiralBet ABA lige, pošto su u drugoj utakmici polufinalne serije u Morači pobedili Budućnost rezultatom 97:56 (25:26, 23:8, 29:11, 20:11).

Crveno-beli su prethodno u prvoj utakmici serije slavili sa 93:55 u Beogradu, a u gostima su potom upisali još ubedljiviji trijumf. Na taj način je Zvezda sa +79 otišla u veliko finale.

U Morači je neizvesna bila prva četvrtina koja je pripala domaćoj ekipi 26:25, ali je to bilo sve od izabranika Petra Mijovića. U preostalih pola sata je Zvezda Meridianbet pokazala dominaciju i u te tri četvrtine je bila bolja sa neverovatnih 72:30.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luka Mitrović koji je postigao 17 poena. Osim njega, raspoloženi su bili još Filip Petrušev sa 14, Nemanja Nedović koji je imao 13, Hasan Martin sa 12 i Luka Vildoza koji je meč završio sa 10 koševa.

Kod poraženog sastava je dvocifren bio samo Igor Drobnjak sa 11 poena.

U drugom polufinalu sastaju se Partizan i Cedevita Olimpija, a ta serija počinje u nedelju, pošto su crno-beli tek ovog ponedeljka eliminisali Studentski centar.

Budućnost - Crvena zvezda Meridianbet
56:97 (26:25, 8:23, 11:29, 11:20)

DVORANA: Sportski centar Morača

SUDIJE: Matej Boltauzer, Milan Nedović, Denis Hadžić.

GLEDALACA: 4.200

BUDUĆNOST: Rejnolds 5, Bel-Hejns 2, Atić 4, Kaba 8 (7sk), Lekomt, Lazić 6, O'Brajan 9, Ilić, Jagodić-Kuridža 4, Drobnjak 11, Grin 5 (9sk), Kamenjaš 2.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET: Vildoza 10, Kampaco 5, Mitrović 17, Lazić 2, Martin 12 (3bl), Dobrić 7, Ivanović 6, Nedović 13, Marković 2, Kuzmić 3, Petrušev 14, Bentil 6 (6sk).

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda Meridianbet je pobedila rezultatom 97:56!

39. minut - Gosti vode 95:52.

37. minut - Razlika samo raste. Tim sa Malog Kalemegdana vodi 90:47.

34. minut - Zvezda Meridianbet vodi 40 razlike! Na semaforu u ovom momentu piše 47:87.

32. minut - Pitanje je samo s kolikom razlikom će crveno-beli slaviti. Trenutno vode 81:47.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda Meridianbet vodi 77:45.

28. minut - Vratio se Kampaco na parket, crveno-beli trenutno vode 73:43.

26. minut - Raspucani su u ovim momentima i jedni i drugi, Zvezda Meridianbet vodi 70:41.

25. minut - Vildoza pogađa trojku za 65:36, a Petar Mijović zove već sada poslednji tajm-aut koji ima na utakmici.

24. minut - Prednost gostiju sa Malog Kalemegdana konstantno raste. Sada je rezultat 62:36!

23. minut - Kampaco je pogodio uz faul, ali se tom prilikom požalio na povredu, pa je sa klupe ušao Vildoza koji je pogodio za 58:36.

22. minut - Trojka Kampaca za velikih +19! Zvezda Meridianbet vodi 55:36.

21. minut - Nedović poenima otvara drugo poluvreme. Crveno-beli vode 50:34.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda Meridianbet vodi 48:34.

19. minut - Sada četiri poena vezuje O'Brajan, pa Budućnost prilazi na 45:34.

18. minut - Crvena zvezda Meridianbet vodi 45:30, zahvaljujući Hasanu Martinu koji je vezao četiri poena.

16. minut - Nedović trojkom donosi prvu dvocifrenu prednost gostima - 41:30.

14. minut - Kamenjaš prekida seriju Zvezde Meridianbet, ali je na drugoj strani pogodio Martin za 36:28.

13. minut - Zvezda Meridianbet u seriji, vodi 34:26.

12. minut - Nastavlja Mitrović da dominira. Upisao je još četiri poena, pa je sa 16 postignutih najzaslužniji za vođstvo Crvene zvezde Meridianbet od 29:26.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Budućnost vodi 26:25. Luka Mitrović je upisao 12 poena i četiri skoka, a indeks korisnosti mu je 17.

9. minut - Luka Mitrović već ima 10 poena! Rezultat je 21:21.

7. minut - Mitrović i Vildoza smanjuju na 17:13, pa sada Mijović traži minut odmora.

6. minut - Podgoričani u velikoj seriji, vode 17:9, pa Duško Ivanović mora da pozove tajm-aut.

4. minut - Razlika se ne menja, Budućnost vodi 9:7.

2. minut - Nedović i O'Brajan pogađaju trojke, a zatim i Petrušev dvojku. Domaći tim vodi 7:5.

1. minut - Kaba i Atić poenima otvaraju utakmicu. Budućnost vodi 4:0.

Utakmica je počela!

20.00 - Problem sa konstrukcijom jednog koša odlaže za nekoliko minuta početak minuta.

19.45 - Bliži se početak utakmice.

19.30 - U Morači je sve spremno za početak.

19.15 - Do početka utakmice ostalo je još 45 minuta.

19.00 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Budućnost - Crvena zvezda Meridianbet.