PARTIZAN JE U POLUFINALU ADMIRALBET ABA LIGE! Crno-beli NANELI težak poraz Studentskom centru u majstorici!

22.05.2023

21:53

Željko Obradović nastavio pohod ka prvom peharu u drugom mandatu u Humskoj.

Džejms Naneli protiv Studentskog centra

Košarkaši Partizana obezbedili su plasman u polufinale plej-ofa AdmiralBet ABA lige, pošto su u majstorici četvrtfinalne serije pred svojim navijačima pobedili Studentski centar rezultatom 112:83 (27:21, 30:17, 23:25, 32:20).

Posle šokantnog poraza u prvoj utakmici serije u Beogradu i jedva ostvarene pobede u Podgorici, crno-beli su u trećoj utakmici ostvarili ubedljiv trijumf nad "studentima".

Gosti iz Podgorice su bolje ušli u meč, pošto su vodili 8:2 i 11:5, ali posle toga je Partizan prebacio u veću brzinu i vrlo brzo je došao do preokreta. Pitanje pobdnika je maltene rešeno već u prvom poluvremenu, koje je završeno rezultatom 57:38 za "parni valjak".

U drugom poluvremenu je ekipa Željka Obradovića samo rutinski završila posao koji je započela u prvih 20 minuta.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Džejms Naneli koji je postigao 17 poena. Osim njega, dvocifreni su bili još Zek Ledej i Alen Smailagić sa po 14, Matijas Lesor koji je dodao 13, Jam Madar je imao 12, a Danilo Anđušić 10 koševa.

Na drugoj strani je prednjačio Danilo Tasić sa 14 poena, a pratio ga je Zvonimir Ivišić koji je ubacio jedan manje. Nikola Pavlićević i Mateo Drežnjak su dodali po 11 koševa, a Flečer Megi i Emir Hadžibegović po 10.

Partizan - Studentski centar 112:83 (27:21, 30:17, 23:25, 32:20)

DVORANA: Štark arena (Beograd)

SUDIJE: Damir Javor, Sašo Petek, Luka Kardum.

GLEDALACA: 14.077

PARTIZAN: Ledej 14, Drezgić 2, Koprivica, Panter 9, Smailagić 14, Papapetru 7, Egzum 9 (6as), Naneli 17, Lesor 13, Trifunović 5, Anđušić 10, Madar 12.

STUDENTSKI CENTAR: Megi 10, Pavlićević 11 (7as), Ivanović, Vučeljić, Slavković 5, Hadžibegović 10, Goranović, Baćović, Tasić 14, T. Ivišić 9, Z. Ivišić 13, Drežnjak 11.

Crno-beli će se za mesto u finalu boriti sa Cedevita Olimpijom, koja je izbacila FMP, dok u drugom polufinalu Crvena zvezda Meridianbet vodi 1-0 u pobedama protiv Budućnosti.