PENAL NIJE BELA, VEĆ CRNA TAČKA ZA JAPAN: Livaković odveo Hrvatsku u četvrtfinale Mundijala

05.12.2022

18:42

Vicešampion sveta se opet domogao osam najboljih.

Dominik Livaković

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrtfinale Mundijala u Kataru.

"Vatreni" su u osmini finala eliminisali Japan, posle boljeg izvođenja penala (3:1).

"Samuraji" su poveli u 43. minutu preko Daizena Maede, ali je izjednačenje Hrvatima u 55. doneo Ivan Perišić.

Posle toga više nije bilo golova, pa se posle produžetaka pristupilo izvođenju penala.

Utakmica je završena posle četiri penal serije, jer su Hrvati tada imali prednost od 3:1, za koju je najzaslužniji bio golman Dominik Livaković sa tri odbrane.

Japan - Hrvatska 1:1 (1:0), penali 1:3

/Maeda 43 - Perišić 55/

STADION: "Al Džanub" (Al Vakrah)

SUDIJA: Ismail Elfat (SAD)

JAPAN: Gonda - Tomijasu, Jošida, Taniguči - Ito, Endo, Morita (od 106. Morita), Nagatomo (od 64. Mitoma) - Doan (od 87. Minamino), Maeda (od 64. Asano), Kamada (od 75. Sakai).

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Barišić - Brozović - Kovačić (od 99. Vlašić), Modrić (od 99. Majer) - Kramarić (od 68. Pašalić), Petković (od 62. Budimir) (od 106. Livaja), Perišić (od 106. Oršić).

Tok meča

1:3 - Kraj! Pašalić je pogodio sa 11 metara.

1:2 - Livaković opet! Jošida nije uspeo da postigne gol.

Kraj! Šutiraće se penali!

120+1. minut - Pokušao je Majer, ali lopta prolazi pored stative.

116. minut - Žuti karton za Barišića.

Kraj prvog produžetka, rezultat je ostao nepromenjen.

105. minut - Mitoma je uputio bombu ka golu Hrvata, ali je Livaković uspeo da odbrani.

101. minut - Perišić i Barišić su šutarili u nekoliko sekundi razmaka, ali su obojica bili izblokirani.

Počeli su produžeci.

Kraj! Regularnih 90 minuta završeno je rezultatom 1:1, pa će se igrati produžeci.

90. minut - Žuti karton za Kovačića.

86. minut - Pašalić je glavom šutirao, ali neprecizno.

77. minut - Ivan Perišić je bio u dobroj šansi, ali su Hrvati dobili samo korner.

67. minut - Budimir je glavom šutirao, ali je lopta prošla tik pored stative gola Japanaca.

63. minut - Modrić je uputio fenomenalan udarac iz daljine, ali je Gonda sjajnom paradom spasao svoju mrežu.

60. minut - Doan je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali nije bilo problema za Livakovića.

57. minut - Endo je šutirao, a Livaković je izvukao loptu iz rašlji.

55. minut - GOOOOL! Hrvatska dolazi do izjendačenja! Ivan Perišić je glavom zatresao mrežu posle centaršuta Lovrena.

46. minut - Kamada je opalio po lopti sa distance, ali je ona završila iznad prečke.

Počelo je drugo poluvreme. Za sada nema izmena.

Poluvreme! Japan vodi 1:0.

43. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Japan vodi! Strelac je Daizen Maeda. Napadač "Samuraja" se najbolje snašao u gužvi posle kornera i poslao je loptu iza leđa Dominika Livakovića.

41. minut - Kamada je dobro izlomio odbranu "Vatrenih", ali je šutnuo loptu preko gola.

35. minut - Igra se tvrdo na sredini terena.

26. minut - Gvardiol je proigrao Petkovića, ali se ovaj nije snašao iz dobre pozicije.

20. minut - Bližimo se polovini prvog dela igre, bolja igra Japana, ali mreže još uvek miruju.

12. minut - Maeda je zakasnio na centaršut Ita, Hrvati su preživeli još jednu neprijatnu situaciju pred golom Livakovića.

8. minut - Grešku Tomijasua umalo je iskoristio Perišić. Njegov udarac odbranio je Gonda, lopta je stigla do Kramarića, ali se stvorila gužva, te su "Samuraji" uspeli da se odbrane.

3. minut - Taniguči je propustio ogromnu šansu, posle kraće kombinacije iz kornera. Bio je to sjajan centaršut, ali je defanzivcu Japana malo zasmetao Gvardiol, a ovaj je poslao loptu pored gola!

1. minut - Utakmica je počela.

Počeo je meč na Al Džanubu!

Pre početka susreta intonirane su nacionalne himne Hrvatske i Japana.

Japan je napravio dve senzacije okončavši takmičenje na prvom mestu. Samuraji su nadigrali Španiju i Nemačku sa po 2:1, a videćemo da li mogu da iznenade i aktuelnog svetskog viceprvaka.