PARTIZAN TRIJUMFALNO ZAVRŠIO SEZONU: Crno-beli srušili Voždovac u poslednjem kolu Superlige! (VIDEO)

20:57

"Zmajevi" uspeli samo časno da izgube u Humskoj.

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu Voždovac u okviru poslednjeg kola Superlige Srbije.

Meč u Humskoj završen je trijumfom crno-belih od 2:1 (2:0).

Vodeći gol za "parni valjak" postigao je Fuseni Dijabate u 25. minutu, a 10 minuta kasnije je Kvinsi Menig duplirao prednost domaće ekipe.

Utešni gol za "zmajeve" dao je Danilo Teodorović u 79. minutu.

Pre počasnog gola Voždovca su crno-beli mogli da dođu i do ubedljivije prednosti, ali je Rikardo Gomeš promašio sijaset šansi, pa do toga nije došlo.

Sa druge strane, gosti su u samoj završnici mogli da dođu i do izjednačenja, ali Mihajlo Nešković nije iskoristio veliku priliku u poslednjim minutima susreta.

Ova utakmica nije imala rezultatski značaj, pošto se i pre njenog početka znalo da će Partizan sezonu završiti na četvrtoj poziciji, a Voždovac na sedmoj.

Partizan - Voždovac 2:1 (2:0)

/Dijabate 25, Menig 35 - Teodorović 79/

Stadion Partizana

SUDIJA: Marko Delibašić

PARTIZAN: Popović - Filipović, Vujačić, Ilić (od 46. Saničanin), Urošević - Kolorado, Pantić (od 46. Stjepanović) - Dijabate (od 62. Jevremović), Natho (od 71. Baždar), Menig (od 71. Petković) - Rikardo.

VOŽDOVAC: Krunić - Đorđević, Zečević, Damjanović, Đuričić - Ivezić, Jočić (od 54. Matić) - Stoisavljević (od 54. Vujanović), Nešković, Lazarević (od 61. Teodorović) - Burmaz (od 68. Mitrović).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Partizan je slavio sa 2:1!

Igraće se još tri minuta.

89. minut - Kakva šansa! Nešković je pobegao Filipoviću, ali nije uspeo da savlada Popovića, već je poslao loptu pored stative.

80. minut - Opalio je Matić po lopti, ali je ona završila u rukama Popovića.

79. minut - GOOOOOOOOL! Voždovac smanjuje na 2:1! Strelac je Danilo Teodorović. Matija Mitrović je proigrao centarfora "zmajeva", koji je samo zakačio loptu, promenio joj smer i na taj način matirao Popovića.

78. minut - Dobru priliku je imao Baždar, ali je šutirao pored gola.

69. minut - Ivezić je šutirao, ali je izblokiran, pa su gosti dobili samo korner.

63. minut - Žuti karton za Damjanović zbog igranja rukom.

59. minut - Rikardo opet petlja. Pokušao je da predribla Krunića, ali mu to nije pošlo za rukom, pa je propala još jedna velika šansa za crno-bele.

55. minut - Navijači Partizana ne žele Ognjena Vranješa u voljenom klubu, a to su pokazali uvredljivim skandiranjem i transparentom.

50. minut - Šutirao je Ivezić sa distance, ali neprecizno.

48. minut - Kolorado je pokušao, ali nije bilo opasnosti po Krunića.

Počelo je drugo poluvreme! Siniša Saničanin menja Mihajla Ilića, a kapiten omladinaca Partizana Mateja Stjepanović Danila Pantića.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Partizan vodi 2:0 protiv Voždovca.

44. minut - Rikarda baš neće! Gomeš je obišao golmana Voždovca, ali je onda šutirao preko prečke.

44. minut - Stativa! Rikardo je bio u velikoj šansi, ali je uspeo da pogodi samo okvir gola.

39. minut - Krunić refleksno nogom brani pokušaj Rikarda, pa rezultat ostaje nepromenjen.

36. minut - Nova šansa za Meniga, ali ga je nonšalantnost koštala da ne zatrese mrežu Voždovca.

35. minut - GOOOOOOOL! Partizan vodi 2:0, pogodak je postigao Kvinsi Menig. Holanđanin je otvorio stopalo i sa nekih sedam metara pogodio dalji ugao gola "zmajeva".

32. minut - Dijabate je umalo postigao još jedan gol. Prebacio je loptom golmana Krunića, ali mu je ona pobegla u stranu, pa nije uspeo da zatrese mrežu.

28. minut - Opalio je Urošević po lopti iz velike daljine, ali je golman Krunić uspeo da je odbije u korner.

27. minut - Dijabate je šutirao glavom, ali pored gola.

25. minut - GOOOOOOOL! Partizan vodi, a strelac je Fuseni Dijabate. Ušao je internacionalac iz Malija sa desne strane u sredinu i preciznim udarcem je zatresao mrežu gostiju.

23. minut - Prva prilika na utakmici. Rikardo je šutirao iz dobre pozicije, ali su crno-beli dobili samo korner.

21. minut - Igrači su svesni da igraju utakmicu bez rezultatskog značaja, pa je verovatno i to uzrok tome što do sada nije bilo nikakvih šansi.

15. minut - Zbog kiše koja pljušti u Beogradu, teren je veoma težak za igru, pa možda i zato izostaju šanse za sada.

7. minut - Partizan ima inicijativu na početku meča, ali za sada bez pravih šansi.

Utakmica je počela!

18.45 - Na stadionu u Humskoj su omladinci Partizana krunisani titulom prvaka države, neposredno pre početka duela seniorskog tima crno-belih sa Voždovcem.

18.30 - Do početka meča ostalo je još pola sata, a u nastavku pogledajte startne postave za koje su se opredelili Igor Duljaj i Nikola Puača.

PARTIZAN: Popović - Filipović, Vujačić, Ilić, Urošević - Kolorado, Pantić - Dijabate, Natho, Menig - Rikardo.

VOŽDOVAC: Krunić - Đorđević, Zečević, Damjanović, Đuričić - Ivezić, Jočić - Stoisavljević, Nešković, Lazarević - Burmaz.

18.10 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Partizan - Voždovac.