FEJENORD UKROTIO VUČICU! Fajfer KAZNIO promašen penal!

13.04.2023

21:23

Fudbaleri Fejenorda pobedili su Romu rezultatom 1:0 (0:0) u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Velika uzbuđenja viđena su da "Tiganju", gde su izabranici Žozea Murinja stvorili dosta prilika, promašili penal i na kraju pretrpeli poraz.

Igrao se sam finiš prvog poluvremena kada je sudija Sančez pokazao na "belu tačku", u korist Vučice.

Odgovornost je preuzeo Lorenco Pelegrini i u 43. minutu umesto mreže, pogodio stativu golmana Bijloua.

Samo 11 minuta kasnije, usledila je kazna za gostujuće igrače. Posle šuta Matsa Fajfera, mreža Rui Patrisija se zatresla, što se ispostavilo konačnim rezultatom, pa će Holanđani imati značajnu prednost pred revanš na "Olimpiku".

Tribine "De Kajpa" nisu bile ispunjene do poslednjeg mesta, pošto je jedan deo stadiona bio zatvoren, zbog incidenata u polufinalu holandskog kupa.

Tada su navijači Fejenorda napravili skandal u Klasikeru sa Ajaksom, pošto su pogodili napadača "kopljanika" Dejvija Klasena upaljačem u glavu.

Roma će ugostiti tim iz Roterdama za sedam dana u Rimu, kada je na programu revanš utakmica.

U ostalim susretima, sastaju se: Bajer Leverkuzen (Nemačka) - Union Sen Žiloaz (Belgija), Juventus (Italija) - Sporting Lisabon (Portugal), Mančester junajted (Engleska) - Sevilja (Španija).