MURINJO ĆE BITI BESAN POSLE DERBIJA DELA KAPITALE: Crveni karton i poništen gol Rome (VIDEO)

19.03.2023

20:12

Sjajan meč Lacija i Rome na Olimpiku.

Sergej Milinković-Savić protiv Rome

Fudbaleri Lacija upisali su, što se njihovih navijača tiče, najvažniji trijumf u sezoni, pošto su u Derbiju Dela Kapitale pobedili Romu.

Nebesko plavi su na Olimpiku bili nominalni domaćini, a slavili su rezultatom 1:0.

Tok utakmice je dobrim delom rešen u 32. minutu, kada je štoper "vučice" Rožer Ibanjez dobio drugi žuti karton.

Pobedonosni gol je postigao Matija Zakanji u 65. minutu.

Samo tri minuta kasnije je Nikolo Kazale postigao autogol kojim je Roma trebalo da izjednači, ali je on poništen zbog ofsajda koji je prethodio.

Nema sumnje da će zbog isključenjka i poništengo pogotka trener Rome Žoze Murinjo biti veoma besan.

Sergej Milinković-Savić je za Lacio odigrao ceo meč, dok je u Romi Nemanja Matić sa klupe ušao u 67. minutu, a Mile Svilar je presedeo među rezervama kompletnu utakmicu.

Lacio je ovim trijumfom došao do drugog mesta na tabeli Serije A, dok je Roma ostala peta.