JOVIĆ PREKRATIO PARTIZANOVE MUKE: Novi Pazar dugo odolevao, ali ipak POKLEKAO u Humskoj! (VIDEO)

13.11.2022

14:15

Fudbaleri Partizana trijumfalno su okončali 2022. godinu.

Jović slavi gol protiv Pazara

Crno-beli su u Humskoj uspeli da savladaju ekipu Novog Pazara sa minimalnih 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je rezervista Nemanja Jović koji se u 72. minutu sjajno snašao u šesnaestercu gostiju, savladavši golmana Kljajića.

Dugo je domaćin pokušavao da slomije otpor gostiju. Veliku priliku propustio je Fejsa u 21. minutu, kada je promašio prazan gol, a još nekoliko sjajnih šansi viđeno je tokom drugog dela igre.

Ipak, jedini strelac bio je Jović, a izabranici trenera Damira Čakara nisu uspeli da se vrate u meč, nakon šoka koji su doživeli na nekih 20-ak minuta pre poslednjeg zvižduka sudije Trifkovića.

"Parni valjak" je sa tri boda završio 2022. godinu, a sledi reprezentativna pauza zbog Mundijala u Kataru. Viceprvak Srbije "zimuje" sa minus 10 u odnosu na branioca titule, koji je uz velike muke i diskutabilno dosuđen slobodan udarac, srušio Radnik u Surdulici - 2:1.

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Partizan - Novi Pazar 1:0 (0:0)

Stadion Partizana (Beograd)

SUDIJA: Dejan Trifković

STRELCI: Jović u 72.

PARTIZAN: Popović - Lutovac, Marković, Vujačić, Urošević - Fejsa, Natho - Dijabate, Baždar (od 57. Pavlović), Menig (od 57. Jović) - Rikardo (od 64. Pantić).

NOVI PAZAR: Kljajić - Pešukić, Rubežić, Joksimović, Jović - Momčilović (od 73. Stanojlović), Lončar - Mijić (od 82. Paradina), Nikčević (od 73. Islamović), Gavrić (od 82. Kurtanović) - Majdevac.

Tok meča

90+1. minut - Natho je pronašao Pantića, sjajna odbrana "jedinice" Pazaraca!

90. minut - Igraće se još tri minuta.

87. minut - Javna opomena i za Uroševića posle oštrog faula nad Majdovcem.

83. minut - "Požuteo" je i Vujačić.

82. minut - Čakar je napravio nove promene ubacivši u igru Kurtanovića i Paradinu, a iz igre su izašli Gavrić i Mijić.

81. minut - Još jedan dobar potez Jovića, naterao je Rumežića da napravi prekršaj za žuti karton, ali je Natho prebacio gol iz "slobodnjaka" sa ivice šesnaesterca.

78. minut - Kljajić je maestralnom paradom zaustavio udarac Pantića, sprečivši da se pitanje pobednik u Humskoj reši.

73. minut - Islamović menja Nikčevića, a Stanojović Momčilovića.

72. minut - GOOOOOL! Jović se sjajno snašao pred golom nemoćnog Kljajića - 1:0! Posle pokušaja Natha lopta se odbila do talentovanog krilnog napadača crno-belih, koji je na krivoj nozi uhvatio čuvara mreže gostiju, sada se lakše diše u Humskoj.

67. minut - Probio je Dijabate po desnoj strani, potom je proigrao Pantića koji je snažno šutirao levom nogom, ali je Kljajić nekako uspeo da interveniše.

66. minut - U nedostatku boljih rešenja Vujačić je oprobao šut iz velike udaljenosti - bez opasnosti po gol Pazaraca.

64. minut - Pantić je zamenio Rikarda, koji se požalio na povredu.

60. minut - Izuzetan centaršut Uroševića, loptu je glavom zahvatio rezervista Pavlović, ali je loptu poslao pored stative.

57. minut - Pojačava napad Gordan Petrić. U igru je uveo Pavlovića i Jovića, van terena su Baždar i Menig.

52. minut - Baždar je zaradio prvi žuti karton na današnjem meču.

51. minut - Dijabate je iznudio slobodan udarac iz obećavajuće pozicije, Urošević je uputio udarac sa nekih 25 metara, ali je prebacio Kljajićev gol.

48. minut - Neprecizan pokušaj Kvinsija Meniga, lopta je otišla pored gola.

46. minut - Počeo je drugi deo susreta.

Poluvreme! Mreže u Humskoj za sada miruju.

Igraće se još dva minuta u prvom delu.

36. minut - Novi šut Lončara, ovog puta sa nekih 25 metara, ali dobra intervencija Popovića koji je odbio loptu u korner.

34. minut - Lončar je bio u dobroj poziciji, šutirao je, ali je lopta zakačila Fejsu i odbila se u korner.

23. minut - Sjajna šansa za Meniga, ali Kljajić krajnjim naporima interveniše nogom.

21. minut - Fejsa promašuje prazan gol! Iskusni vezista se našao na pravom mestu posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali je sa peterca prebacio gol, koji je Kljajić lošim istrčavanjem ostavio prazan.

19. minut - Šut Baždara je izblokiran, pa crno-beli dobijaju samo udarac iz ugla.

13. minut - Opasnost pred golom Partizana. Šutirao je Majdevac, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

11. minut - Rikardo šutira glavom, ali Kljajić brani bez većih problema.

6. minut - Prvi pokušaj na meču imao je Baždar, ali nije bilo opasno po goste.

Utakmica je počela!

15.00 - Do početka meča je ostalo pola sata.

14.15 - Utakmica u Humskoj počinje za sat vremena, a poznato je u kojim sastavima će timovi igrati.

Partizan: Popović - Lutovac, Marković, Vujačić, Urošević - Fejsa, Natho - Dijabate, Baždar, Menig - Rikardo.

Novi Pazar: Kljajić - Pešukić, Rubežić, Joksimović, Jović - Momčilović, Lončar - Mijić, Nikčević, Gavrić - Majdevac.

Uvod

Crno-beli meč 19. kola Superlige Srbije dočekuju na drugoj poziciji na tabeli, ali sa velikim bodovnim zaostatkom u odnosu na Crvenu zvezdu.

Sa druge strane, Novi Pazar je trenutno šesti, ali bi na zimsku pauzu mogao da ode čak i sa četvrte pozicije, ukoliko rezultati budu povoljni za tim Izeta Ljajića.

Glavni sudija meča biće Dejan Trifković kome će pomagati Nemanja Petrović i Slobodan Pavlović, dok će četvrti arbitar biti Nikola Đorđević. U VAR sobi sedeće Đorđe Maksimović i njegov asistent Milovan Ristić.

Podsetimo, u prvom delu sezone je Novi Pazar minimalnim rezultatom na svom terenu pobedio ekipu Partizana.