KATAI SRUŠIO RADNIK U NADOKNADI: Zvezda uz velike muke do tri boda u Surdulici (VIDEO)

13.11.2022

15:26

Šampion Srbije došao do pobede u samoj završnici meča.

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol Kataija u Surdulici

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik iz Surdulice rezultatom 2:1 na "Efbet" stadionu, u poslednjem takmičarskom meču u 2022. godini.

Crveno-belima je trijumf u 19. kolu Superlige Srbije doneo Aleksandar Katai koji je postigao oba gola za tim iz Ljutice Bogdana.

Popularni Magiko je jedini zatresao mrežu u prvom poluvremenu, bilo je to u 35. minutu. Međutim, već početkom drugog dela, tačnije u 48. minutu, je Miloš Spasić posle sjajnog soloprodora poravnao rezultat.

Ipak, tri boda Zvezdi doneo je Katai pogotkom iz slobodnog udarca u trećem minutu sudijske nadoknade utakmice.

Radnik - Crvena zvezda 1:2 (0:1)

/Spasić 48 - Katai 35, 90+3/

"Efbet" stadion (Surdulica)

SUDIJA: Nenad Minaković

RADNIK: Vujanac - Rustemović, Oreščanin, Sadik, Stojanović - Petrović (od 82. Velikić), Marong (od 65. Subotić) - Spasić, Danoski, Duronjić - Kunić (od 72. Bogdanović).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković (od 86. Gobeljić), Milunović, Dragović, Azarov - Mijailović (od 86. Sanogo), Kangva (od 66. Srnić) - Mustafa, Ivanić (od 46. Mitrović), Katai - Mijatović (od 57. Ben).

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je pobedila rezultatom 2:1!

90+3. minut - GOOOOOOOOOOL! Zvezda vodi 2:1! Katai je opet strelac. Popularni Magiko je zatresao mrežu iz slobodnog udarca, tako što je lukavo pogodio ugao u kom je stajao golman Vujanac.

Igraće se sedam minuta sudijske nadoknade.

85. minut - Crveni karton za Gorana Negića, sekretara stručnog štaba Crvene zvezde.

84. minut - Žuti karton za Mustafu zbog simuliranja u kaznenom prostoru Radnika.

79. minut - Još bolja prilika za Zvezdu! Ben je bio sam pred golom, šutirao je, Vujanac je zakačio loptu, a onda je nju maltene sa gol linije izbacio Oreščanin.

78. minut - Velika šansa! Duronjić je sa desetak minuta mogao da donese preokret Radniku, ali lopta prolazi pored stative.

75. minut - Rustemović je šutirao iz slobodnog udarca, ali preko gola.

69. minut - Srnić dobija javnu opomenu.

67. minut - Žuti karton za Abubakara zbog faula nad Mitrovićem.

66. minut - Ben je šutirao iz slobodnog udarca, ali preko gola.

54. minut - Pokušao je Mijatović, ali je izblokiran, pa je Zvezda dobila samo udarac iz ugla.

48. minut - GOOOOOOOOOOL! Radnik dolazi do izjednačenja! Miloš Spasić je povukao kontru i sve je sam uradio. Prvo je prošao Mijailovića, a potom je matirao Borjana.

Počelo je drugo poluvreme. Stefan Mitrović je zamenio Mirka Ivanića.

Poluvreme! Crvena zvezda vodi minimalnim rezultatom.

45+2. minut - Mustafa je šutirao posle minijature Kataija, ali je Vujanac dobro odbranio.

Igraće se još dva minuta u prvom delu.

35. minut - GOOOOOOOL! Crvena zvezda vodi 1:0! Strelac je Aleksandar Katai! Šutirao je Kangva, ali je njegov udarac izblokiran. Međutim, lopta je došla do Zvezdinog "Magika" koji ju je poslao u malu mrežu.

27. minut - Šutirao je Katai sada glavom, ali pored gola.

26. minut - Opasan šut Kataija, ali i još bolja odbrana Vujanca.

22. minut - Gužva pred golom Borjana nakon kornera, ali gola nema.

15. minut - Katai je pokušao sa leve strane posle dodavanja Kangve, ali ga je Abubakar izblokirao u poslednjem trenutku.

14. minut - Šutirao je Mijailović, ali neprecizno.

4. minut - Oprobao je Azarov udarac, ali je Vujanac bio siguran.

3. minut - Kangva je promešao odbranu domaćina, zavrnuo loptu na peterac, ali je tamo jedan od defanzivaca Radnika reagovao ispred Kataija.

Utakmica je počela!

12.35 - Pojavili su se i sastavi. Crvena zvezda će zaigrati sa sledećih 11:

Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Azarov - Mijailović, Kangva - Mustafa, Ivanić, Katai - Mijatović.

Sa druge strane, trener domaćih Simo Krunić se opredelio za ove igrače:

Vujanac - Rustemović, Oreščanin, Sadik, Stojanović - Petrović, Marong - Spasić, Danoski, Duronjić - Kunić.

12.30 - Utakmica na "Efbet" stadionu počinje za sat vremena, pa sada čekamo da se objave startne postave.

Uvod

U Surdulici će snage odmeriti poslednjeplasirani tim na tabeli i lider Superlige, pa nema nikakve sumnje da su crveno-beli apsolutni favoriti. Međutim, tako je bilo i prošle sezone, pa je Radnik slavio kod kuće, a do boda je došao i na "Marakani". S druge strane, ove sezone je Zvezda pobedila 6:0 kod kuće u prvom krugu nacionalnog šampionata.

Glavni sudija meča biće Nenad Minaković kome će pomagati Atila Harmat i Nikola Rijavec, dok će četvrti arbitar biti Jelena Cvetković. U VAR sobi sedeće Lazar Lukić i njegov asistent Dragan Bogićević.