GRUPA SMRTI ZA ZVEZDU: Pakleni žreb za crveno-bele u Ligi Evrope!

Autor:

Sport

26.08.2022

11:42

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Izabranici Dejana Stankovića putuju u Kneževinu, Mađarsku i Tursku.

GRUPA SMRTI ZA ZVEZDU: Pakleni žreb za crveno-bele u Ligi Evrope!

Foto: fkcrvenazvezda

Fudbaleri Crvene zvezde u sezoni 2022/23 Lige Evrope igraće u G grupi protiv Monaka, mađarskog Ferencvaroša i turskog Trabzona.

Podsetimo, zbog Mundijala u Kataru koji se igra od 20. novembra do 18. decembra, grupne faze evropskih takmičenja počinju ranije.

Prvo kolo Lige Evrope tako je zakazano već za 8. septembar, a drugo za 15. istog meseca. Onda sledi reprezentantivna pauza, pa sa jednom nedeljom odmora naredna četiri kola: 6, 13. i 27. oktobra, zatim i 3. novembra.

Finale će se igrati  31. maja na Puškaš areni u Budimpešti.

Tok žreba mogli da pratite uživo na našem sajtu.

 

Grupa A: Arsenal, PSV, Bodo i Cirih 

Grupa B: Dinamo Kijev, Ren, Fenerbahče i AEK Larnaka

Grupa C: Roma, Ludogorec, Betis i Helsinki

Grupa D: Braga, Malme, Union Berlin i  Union San Žiloaz

Grupa E: Mančester junajted, Sosijedad, Šerif i Omonija

Grupa F: Lacio, Fejnord, Midtjiland i Šturm Grac

Grupa G: Olimpijakos, Karabag, Frajburg i Nant

Grupa H: Crvena zvezda, Monako, Ferencvaroš i Trabzon  

 

 

UVOD

Podsetimo, evropski put Crvene zvezde počeo je uspešno pošto je u dvomeču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona eliminisan jermenski Pjunik sa 7:0. 

Potom je usledio plej-of, ali crveno-beli nisu preskočili Makabi iz Haife kao poslednju prepreku jer je u Izraelu bilo 3:2 u korist domaćina, dok je revanš u Beogradu završen 2:2.

Izabranici Dejana Stankovića nalaze se u prvom šeširu pred žreb, što znači da ne mogu da se sastanu sa Romom, Mančester junajtedom, Arsenalom, Laciom, Bragom, Dinamo Kijevom i Olimpijakosom.

Evo i kompletne liste šešira:

Prvi šešir: Roma, Mančester junajted, Arsenal, Lacio, Braga, Crvena zvezda, Dinamo Kijev, Olimpijakos

Drugi šešir: Fejnord, Ren, PSV, Monako, Real Sosijedad, Karabag, Malme, Ludogorec

Treći šešir: Šerif, Betis, Midtjiland, Bode, Ferencvaroš, Union Berlin, Frajburg, Fenerbahče

Četvrti šešir: Nant, Helsinki, Šturm, AEK Larnaka, Cirih, Omonija, Union San Žiloaz, Trabzon

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na Telegramu i Vajberu. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.

BONUS VIDEO

 

Komentari (0)

Loading