CRVENA ZVEZDA JE U PLEJ-OFU ZA ULAZAK U LŠ: Kanga i Pavkov srušili Pjunik! Dragović dobio novi žuti karton! (VIDEO)

09.08.2022

18:50

Crveno-beli na korak od elite.

Fudbaleri Crvene zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Pjunik rezultatom 2:0 u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Oni su na taj način potvrdili trijumf iz prve utakmice (5:0) i sa ukupnih 7:0 su otišli u plej-of za ulazak u elitno takmičenje.

Golove za šampiona Srbije u Jerevanu dali su Gelor Kanga iz penala i Milan Pavkov.

Utakmica je počela dosta sporo i dugo nije bilo pravih uzbuđenja. Zapravo, sve do 28. minuta kada je posle reakcije iz VAR sobe arbitar Vilijam Kolum dosudio najstrožu kaznu. Loptu je tada na belu tačku stavio Aleksandar Katai, ali je njegov šut zaustavio golman Stanislav Bučnjev.

Međutim, 15 minuta kasnije je Zvezda dobila još jedan penal nakon što je sudija Kolum dobio poziv iz VAR sobe, a tada je siguran izvođač bio Kanga.

Start drugog poluvremena je imao još slabiji intenzitet od prvog, ali je melanholiju na terenu prekinuo Pavkov koji je na isteku jednog časa igre udvostručio prednost gostiju. Snažni centarfor je glavom zatresao mrežu posle idealnog centaršuta Marka Gobeljića.

Slavlje šampiona Srbije je pomalo pokvario Aleksandar Dragović koji je desetak minuta pre kraja dobio žuti karton, što mu je drugi ove sezone u Evropi, a naredni bi mu doneo suspenziju.

Crvena zvezda će se za Ligu šampiona boriti sa Makabijem iz Haife koji je i pored poraza u revanšu protiv Apolona prošao dalje.

PJUNIK - CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1) /prvi meč 0:5/

/Kanga 44p, Pavkov 60/

STADION: "Nacionalni stadion Vazgen Sargisjan"

SUDIJA: Vilijam Kolum (Škotska)

PJUNIK: Bučnjev - Harutjunjan (od 78. Ausi), Juričić (od 83. Mladenović), Avagjan (od 78. Najarjan), Bratkov (od 78. Gareginjan) - Kočjuk, Dašjan, Gonzalez - Kovalenko, Otubanjo (od 62. Radeski), Žuninjo.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Milunović, Dragović, Eraković (od 64. Stanković) - Kangva, Sanogo (od 46. Mitrović), Kanga (od 77. Srnić) - Bukari (od 69. Mustafa), Katai (od 64. Ben) - Pavkov.

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je slavila sa 2:0 i ukupnim rezultatom 7:0 se plasirala u plej-of za ulazak u Ligu šampiona!

Igraće se još tri minuta.

90. minut - Opasan šut Mladenovića, ali lopta prolazi tik pored stative Milana Borjana.

82. minut - Kočjuk je opasno šutirao iz slobodnog udarca, ali je Borjan pokazao klasu.

81. minut - Sada je požuteo i Ibrahim Mustafa.

79. minut - Žuti karton dobija Dragović. To mu je drugi ove sezone, a posle eventualnog trećeg bi usledila suspenzija.

77. minut - Petu promenu je izvršio Stankoviić, Srnić je zamenio strelca vodećeg pogotka Kangu.

69. minut - Ben se našao u dobroj situaciji, ali je dobro odreagovao Bučnjev. U međuvremenu je Mustafa zamenio Bukarija.

68. minut - Dašjan je šutirao, ali neprecizno.

66. minut - Juričić se našao u izglednoj šansi, ali je Borjan sjajno odbranio i odbio loptu u korner.

64. minut - Stanković i Ben menjaju Erakovića i Kataija.

60. minut - GOOOOOOOOOOL! Milan Pavkov udvostručuje prednost crveno-belih! Centarfor Zvezde je glavom spakovao loptu u mrežu posle centaršuta Gobeljića koji ga je pogodio "u trepavicu".

51. minut - Kratak prekid u Jerevanu, pošto je nekoliko navijača Pjunika uletelo na teren.

49. minut - Šutirao je Juričić sa 20-ak metara, ali preko gola.

Počelo je drugo poluvreme, Mitrović je zamenio Sanoga.

Poluvreme u Jerevanu, Crvena zvezda vodi minimalnim rezultatom!

45+1. minut - Kangva je bio u solidnoj situaciji, ali je neprecizno šutirao.

44. minut - GOOOOOOOL! Kanga! Gabonac je za razliku od Kataija uspešno realizovao najstrožu kaznu.

43. minut - Novi penal za Zvezdu! Opet je sudija Kolum pokazao na belu tačku posle gledanja VAR-a, zbog faula nad Sanogom nakon kornera.

40. minut - Pavkov je šutirao glavom posle centaršuta Bukarija, ali preko gola.

34. minut - Žuninjo je oprobao šut posle slobodnog udarca, ali je lopta završila iznad prečke.

33. minut - Eraković dobija žuti karton zbog oštrog faula.

29. minut - Nema gola! Bučnjev brani penal Kataiju!

28. minut - Penal za Zvezdu! Posle reakcije iz VAR sobe, šampion Srbije dobija priliku da povede sa 11 metara, pošto je kod prethodnog kornera za crveno-bele Žuninjo igrao rukom. Brazilac je zbog toga dobio i žuti karton.

26. minut - Kakva šansa za Milunovića! Štoper Zvezde je nogom sa dva metra posle kornera šutirao, ali mu je golman Bučnjev fantastično odbranio jednom rukom.

24. minut - Izvrsna intervencija Borjana! Juričić je uputio "raketu" ka golu Zvezde, ali je čuvar mreže crveno-belih sjajno reagovao.

21. minut - Kapiten šampiona Srbije je ustao i nastaviće meč, bar za sada.

20. minut - Problem za Zvezdu! Borjan se žali na povredu zadnje lože.

16. minut - Na tribinama stadiona u Jerevanu su domaći navijači istakli transparent na kom piše "Karabag je Jermenija, Kosovo je Srbija".

Transparent navijača Pjunika

14. minut - Prva prilika za crveno-bele. Šutirao je Katai malo izvan šesnaesterca, ali neprecizno.

10. minut - Spor početak utakmice u Jerevanu, Zvezda za sada bezopasna.

4. minut - Otubanjo je oprobao udarac, ali nije bilo opasnosti po Borjana.

Utakmica je počela!

18.50 - Do početka je ostalo još deset minuta, a pre nešto više od sat vremena su travu osetili crveno-beli.

18.25 - Utakmica u Jerevanu počinje za nešto više od pola sata, a u nastavku možete videti i koga Dejan Stanković ima na klupi za rezerve.

18.10 - Na stadionu Pjunika ima oko 150 navijača Crvene zvezde.

17.31 - Više od sat vremena pre početka meča su objavljene startne postave, a Dejan Stanković se opredelio za sledećih 11:

Borjan - Gobeljić, Milunović, Dragović, Eraković - Kangva, Sanogo, Kanga - Bukari, Katai - Pavkov.

Reklo bi se da je strateg Crvene zvezde napravio iznenađenje sa veznim redom u kom su i Kanga i Kangva, ali i Sanogo.

Sa druge strane, Egiše Melikjan je odlučio da od prvog minuta crveno-belima suprotstavi ove igrače:

Bučnjev - Harutjunjan, Juričić, Avagjan, Bratkov - Kočjuk, Dašjan, Gonzalez - Kovalenko, Otubanjo, Žuninjo.

17.15 - Revanš utakmica u Jerevanu počinje u 19 časova po srednjeevropskom vremenu.

Uvod

Fudbaleri Pjunika i Crvene zvezde od 19 časova u Jerevanu igraju revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, u kom prvak Srbije samo treba da overi ubedljivu pobedu od 5:0 koju je prošle nedelje ostvario u Beogradu.

Pre šest dana je junak pobede crveno-belih bio Osman Bukari koji je sa tri gola i asistencijom bio nerešiva enigma za defanzivce Jermena.

Pravdu u Jerevanu deliće škotski arbitri. Glavni će biti Vilijam Kolum kome će pomagati Dejvid Mekgiči i Frensis Konor, dok će četvrti sudija biti Kevin Klensi. U VAR sobi će sedeti tandem iz Holandije koji čine Denis Higler i Edvin van de Graf.