Zvezda petardirala Pjunik: Turbo Bukari het-trikom srušio Jermene! (VIDEO)

03.08.2022

20:44

Osim krila iz Gane, u strelce se upisali još Kangva i Mitrović.

Osman Bukari daje gol Pjuniku

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Pjunik u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 5:0.

Najzaslužniji za trijumf crveno-belih bio je Osman Bukari koji je postigao het-trik, a uz to je upisao i asistenciju. Pritom mu je i jedan pogodak poništen zbog minimalnog ofsajda.

Brzonogi krilni fudbaler iz Gane je prvi put mrežu gostiju zatresao već u drugom minutu, kada je matirao Davida Jurčenka na asistenciju Aleksandra Pešića, ali se nalazio u nedozvoljenoj poziciji. Međutim, u 29. minutu je kao brzi voz istrčao kontru, obišao protivničkog golmana i pogodio nebranjen deo mreže.

Samo četiri minuta kasnije je uputio centaršut ka Kingsu Kangvi koji je grudima ugurao loptu u gol i tako je dupliirao prednost šampiona Srbije. Na kraju prvog poluvremena, u 44. minutu, je baš Kangva proigrao Bukarija koji je još jednom matirao Jurčenka za velikih 3:0 pred odlazak na odmor.

Do het-trika je Bukari stigao u 70. minutu, kada je iz mrtvog ugla zatresao mrežu Jermena, a tom golu je kumovala loša reakcija golmana Pjunika.

Petarda u Ljutice Bogdana je pukla sedam minuta kasnije, kada je mladi Stefan Mitrović odmah po ulasku u igru povukao loptu po levoj strani, ušao u šesnaesterac i preciznim udarcem pogodio dalji ugao protivičkog gola.

Utisak je na kraju malo pokvario Milan Rodić koji je u 89. Minute zaradio dva žuta kartona u razmaku od svega 30-ak sekundi.

Revanš meč između Pjunika i Crvene zvezde na programu je sledećeg utorka u Jermeniji.

Pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu za ulazak u elitu igrati protiv boljeg iz duela Makabi Haife i Apolona, a njihova prva utakmica pripala je Izraelcima sa ubedljivih 4:0.

Crvena zvezda - Pjunik 5:0 (3:0)

/Bukari 29, 44, 70, Kangva 33, Mitrović 77/

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

GLEDALACA: 40.456

SUDIJA: Artur Dijaš (Portugal)

CRVENI KARTON: Rodić (Crvena zvezda)

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Kangva, Kanga (od 76. Sanogo) - Bukari (od 76. Mustafa), Ivanić (od 76. Mitrović), Katai (od 67. Srnić) - Pešić (od 69. Pavkov).

PJUNIK: Jurčenko - Juričić (od 88. Mladenović), Otubanjo (od 56. Radeski), Harutjunjan (od 66. Nenadović), Renco - Žuninjo, Kočuk (od 88. Najarjan), Davidjan (od 46. Gonzalez) - Dašjan, Kovalenko, Gajić.

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je pobedila rezultatom 5:0!

90+2. minut - Žuti karton za Kovalenka.

Igraće se još tri minuta.

90. minut - Veliku šansu propuštaju zajedničkim snagama Pavkov i Mitrović.

89. minut - Milan Rodić dobija dva žuta kartona za manje od 30 sekundi!

88. minut - Juričić i Kočuk ustupaju mesta Mladenoviću i Najrajanu.

80. minut - Gonzalez je dobio žuti karton.

77. minut - GOOOOOOOOOOOL! Stefan Mitrović daje gol odmah nakon što je ušao u igru! Povukao je mladi fudbaler po levoj strani, ušao u šesnaesterac i preciznim udarcem pogodio dalji ugao protivičkog gola.

76. minut - Trostruka izmena Dejana Stankovića. Mitrović, Sanogo i Mustafa menjaju Ivanića, Kangu i Bukarija.

74. minut - Lukav pokušaj Kange, ali lopta prolazi nedaleko pored stative.

70. minut - GOOOOOOOOOL! Opet Bukari! Het-trik Zvezdinog krila! Letošnje pojačanje crveno-belih postiže pogodak iz mrtvog ugla posle dodavanja Ivanića. Ruku na srce, pomogla mu je i izuzetno loša reakcija golmana Jurčenka.

69. minut - Pavkov je u igri umesto Pešića.

67. minut - Katai je ustupio mesto Srniću.

66. minut - Nenadović menja Hartjunjana.

65. minut - Kanga je oprobao udarac sa distance, ali nije bilo problema za Jurčenka.

56. minut - Radeski menja Otubanja.

55. minut - Najbliži je Pjunik sada bio golu. Gonzalez je šutirao sa više od 30 metara, a loptu koja je išla pod prečku je u korner izbacio Borjan.

52. minut - Otubanjo je pokušao da ugrozi Borjana, ali je lopta otišla iznad prečke.

Detalj sa meča Crvena zvezda - Pjunik

48. minut - Katai je promašio celu loptu na petercu, a u nastavku je Bukari izblokiran i Zvezda je dobila korner.

Počelo je drugo poluvreme, gosti su napravili prvu izmenu. Gonzalez je zamenio Davidjana.

Poluvreme na "Marakani", Zvezda vodi 3:0!

45+4. minut - Katai je šutirao, ali je izblkiran, pa je Zvezda dobila samo korner.

Igraće se još četiri minuta u prvom poluvremenu.

44. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Bukari još jednom trese mrežu Pjunika! Zvezda vodi 3:0! Fudbaler iz Gane je još jednom na najbolji način krunisao dobru igru svog tima iz tranzicije.

39. minut - Dragović dobija žuti karton zbog faula u opasnoj zoni.

37. minut - Rodić šutira desnom nogom sa ivice kaznenog prostora, ali lopta odlazi preko gola.

33. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Kangva duplira prednost Zvezde! Vezista crveno-belih je posle centaršuta Bukarija dao gol grudima, što je potvrdio i sudija Dijaš posle gledanja VAR-a.

29. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Bukari sada daje gol koji neće biti poništen! Zvezda se odbranila od kornera, Katai je poslao dubinsku loptu za brzonogog Bukarija koji je pretrčao protivničkog igrača, obišao golmana i poslao loptu u nebranjenu mrežu.

28. minut - Velika greška Kange je mogla skupo da košta crveno-bele. Gabonac je jeftino prodao loptu na sredini terena, a Pjunik je imao polupriliku u kontri. Srećom po Zvezdu, gosti su dobili samo korner.

25. minut - Katai dobija žuti karton zbog prigovora.

21. minut - Dašjan pokušava u kontri, ali ga Eraković blokira i Pjunik je dobio samo korner.

17. minut - Odličan šut Bukarija, ali je golman Jurčenko nogom zaustavio taj pokušaj. U nastavku akcije je Ivanić faulirao protivničkog čuvara mreže.

14. minut - Pešić je šutirao glavom, ali je Jurčenko dobro odbranio.

10. minut - Velika borba na "Marakani", ali od poništenog gola Bukarija nije bilo pravog uzbuđenja.

3. minut - Ipak nema gola! Bukari je bio u ofsajdu, pa iz VAR sobe stiže reakcija i rezultat ostaje nepromenjen.

2. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Osman Bukari trese mrežu Pjunika u kontri, posle izvrsne asistencije Pešića!

1. minut - Sudarili su se Dragović i Milunović u skoku, pa mora da reaguje lekarska ekipa.

Utakmica je počela!

20.35 - Prva evropska utakmica Crvene zvezde ove sezone počinje za deset minuta.

20.20 - Pjunik na "Marakani" ima podršku nekolicine navijača koji se nalaze u "kavezu" između Juga i Zapada našeg najvećeg stadiona.

Navijači Pjunika na "Marakani"

20.15 - Podsetimo se i reči Dejana Stankovića pred duel sa Jermenima.

Pjunik možda nije favorit, ali videli smo brojna iznenađenja u ovoletošnjim kvalifikacijama. Mnogo smo se spremali za ovaj dvomeč, izanalizirali smo odlično rivala. Pjunik je ekipa koja menja igrače, sistem u toku utakmice, ali bićemo spremni na svako pitanje koje nam Jeremeni budu postavili. Očekujemo pun stadion, dobru igru i uradićemo sve da prođemo - rekao je Stanković na konferenciji za medije održanoj u utorak.

19.45 - Do početka meča je ostalo sat vremena, a sreću šampionu Srbije je poželeo i KK Crvena zvezda.

19.20 - Objavljene su startne postave Zvezde i Pjunika, a Dejan Stanković se opredelio za sledećih 11:

Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Kangva, Kanga - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić.

Sa druge strane, Egiše Melikjan je odlučio da od prvog minuta crveno-belima suprotstavi ove igrače:

Jurčenko - Juričić, Otubanjo, Harutjunjan, Renco - Žuninjo, Kočuk, Davidjan - Dašjan, Kovalenko, Gajić.

19.15 - Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice Crvena zvezda - Pjunik.

Uvod

Crvena zvezda i Pjunik će od 20.45 na stadionu "Rajko Mitić" odigrati prvi meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a apsolutni favorit je ekipa beogradskih crveno-belih.

Od početka sezone je Zvezda odigrala četiri utakmice i upisala je sve pobede uz gol-razliku 17:1. Od toga, na "Marakani" je upisala tri trijumfa u kojima je postigla 15 golova, dok nijednom nije kapitulirala.

Sa druge strane, Pjunik je u prvom kolu nacionalnog prvenstva izgubio od Ararata, ali je prethodno u kvalifikacijama za elitno takmičenje izbacio Kluž, pa Didelanž.

Pravdu u Beogradu deliće Portugalac Artur Dijaš, kome će pomagati sunarodnici Rui Tavares i Paulo Soareš, dok će četvrti arbitar biti Fabio Verisimo, takođe iz Portugala. U VAR sobi će sedeti još dvojica sudija iz Portugala, Tijago Martins i Ugo Migel.