DERBI MFL-A SEVER ODIGRAN PRED 500 GLEDALACA: Publika je imala prilike da vidi deset golova, trinaest žutih kartona i rezultatsku klackalicu tokom celog meča! (VIDEO)

12.04.2023

19:46

Utakmica koja će se prepričavati.

U okviru 20. kola Međuopštinske lige Sever ekipa Slobode iz Šuljkovca ugostila je sastav Morave (Ribare), prvi duel ova dva tima završen je pobedom tadašnjeg gosta rezultatom 3:2.

Domaćin susreta je u ovaj duel ušao sa 26 bodova pored svog imena, što je dovoljno za deobu treće pozicije na tabeli, dok je sastav Mladosti sa šest bodova manje na sedmom mestu u ligi.

Rani gol na meču obično garantuje goleadu, ali je retko ko očekivao da će ovaj meč biti završen sa deset golova.

Igrao se drugi minut kada je Miloš Stanojević prelepim udarcem doveo domaćina u vođstvo.

Radost domaćih navijača je kratko trajala, samo dva minuta kasnije, sigurno najperspektivniji igrač pomoravskog fudbala, David Urošević šalje loptu iza leđa golmana Đorđevića, 1:1.

Uspela je ekipa Slobode u desetom minutu da dođe do ponovnog vođstva, strelac za domaći tim bio je Bojan Maslar, 2:1.

Oko 400 gledalaca na ovom meču je ubrzo prisustvovalo i četvrtom golu na utakmici. Igrao se 19. minut kada je Morava preko Filića došla do izjednačenja. Isti igrač je samo četiri minuta kasnije doneo po prvi put vođstvo gostima.

Do kraja poluvremena opet se zatresla mreža Slobode. Urošević je svojim drugim golom postavio rezultat prvog dela igre na 4:2.

Za vreme desetominutne pauze trener domaćih, Goran Grujić je izvršio dve promene, koje su u velikoj meri promenile tok utakmice.

U nastavku meča domaći igrači su zaigrali dosta bolje, nisu se predavali i pored dva gola zaostatka što im se ubrzo i isplatilo.

Jedan od najboljih igrača Slobode u prolećnom delu, Nikola Milenković u 52. minutu smanjuje na 4:3.

Totalno otvorena igra na obe strane ubrzo je rezultirala novim golom, opet u mreži Panića, golmana gostiju.

Igor Milić je u 75. minutu izveo slobodan udarac sa desne strane, lopta je završila u mreži Morave, 4:4.

Oba trenera su posle nerešenog rezultata posegla za novim izmenama.

U poslednjih deset minuta meča uspešniji su bili igrači Slobode. Milenković je u 84. minutu pogodio za totalni preokret i novo vođstvo Slobode.

U poslednjim trenucima meča Maslar je svojim drugim golom na meču postavio konačan rezultat na 6:4.

Sloboda (Šuljkovac) - Morava (Ribare) 6:4 (2:4)

Sloboda: Đorđević, Milićević, Milić, M. Ristić, Agatonović, Dimitrijević (od 46' Filipović), Matejić (od 46' A. Ristić), Milenković (od 88' Avramović), Maslar, Stanojević, Stamenković (od 80' Avramović)

Morava: Panić, Đ. Filić, Bojović (od 60' Arsić), Savić, Đokić, N. Filić, Miletić, Milojević, Nikolić, Urošević, Radosavljević (od 82' Petrović)

Pored deset golova na meču, mnogobrojna publika je imala prilike da vidi sve čari derbija, veliku borbu koja je rezultirala sa čak 13 žutih kartona.

U sledećem kolu Morava dočekuje ekipu Jedinstva iz Duboke, dok sastav Slobode gostuje timu Ursule