PARTIZANOV TREĆI PORAZ U NIZU: Kaminski PROMAŠIO POBEDU!

28.12.2023

17:30

Težak meč i neočekivan poraz.

Košarkaši Partizana poraženi su na svom parketu od ekipe Virtusa rezultatom 77:75 u 17. kolu Evrolige.

Od junaka do tragičara išao je Frenk Kaminski, koji je prvo vratio crno-bele u život, a onda promašio trojku za pobedu.

Loše su startovali utakmicu izabranici Željka Obradovića, dok je s druge strane gostujući tim iskusno znao da kazni svaku grešku.

Preko Šengelije, Belinelija i Abasa održavali su prednost koja je na poluvremenu iznosila +5(41:35)

Nije ni drugi deo igre doneo buđenje Partizana, izabranici Luke Bankija su rešetali iz svih pozicija i brzo došli na +14.

Usledio je tajm-aut Željka Obradovića, a onda i serija crno-belih.

Naneli, Kaminski i Jaramaz bili su najraspoloženiji kod crno-belih u ovom periodu. Virtus je ipak sve vreme održavao razliku od pet poena, a kako crno-beli priđu, tako usledi odgovor.

Poslednji minut doneo nam je pravu dramu.  Imao je Partizan napad za prednost, Ledej promašuje trojku, Jaramaz krade loptu, a onda Kaboklo pravi faul u napadu. Nakon toga Lundberg pogađa težak šut za dva. Ušlo se u penal završnicu, a Partizan je umalo opet preokrenuo već izgubljen meč. Panter je fauliran na tri razlike za goste. Pogodio je jedno bacanje, a drugo promašio namerno. Lundberg je izbacio loptu u aut, a Partizanu ostalo 3.5 sekundi do kraja. Lopta je izvedena Frenku Kaminskom, fintirao je, šutnuo trojku za pobedu, ali je izašla iz obruča.

Čak pet dvocifrenih igrača imao je Virtus. Lundberg je postigao 16 poena, 14 je dodao Belineli, a po 10 Abas, Heket i Šengelija.

Kod Partizana 19 poena Nanelija, 12 je dodao Panter, koliko je imao i Jaramaz, dok su po 10 poena postigli Kaboklo i Kaminski.

Tek drugi poraz Partizana na domaćem terenu i nastavak loše serije nakon neuspeha od Real Madrida u Evroligi i Zadra u AdmiralBet ABA ligi.

Crno-beli su na skoru 9-8, dok je Virtus na 12-5.

40.minut - Kordinije faulira Pantera. Dva slobodna bacanja za kapitena Partizana. Pogađa oba. 74:75. Jaramaz faulira Belinelija. Pogađa oba. 74:77. Panter je krenuo u napad, stiže faul Pajole. Svi u hali su tražili nesportsku ličnu, a sudije gledale snimak. Običan faul. Dva slobodna bacanja za Pantera. Pogađa jedno, a drugo promašuje namerno. Sudije gledaju snimak još jednom jer je lopta izašla u aut. Prvobitna odluka bila je mrtva lopta. Lopta ipak za Partizan koji ima napad za produžetak ili pobedu. Kaminski promašuje šut za pobedu.

40. minut - Pogađa Lundberg težak prodor. Partizanu ostaje 19 sekundi. 72:75

40.minut - Imao je Partizan napad za prednost, Ledej promašuje trojku, Jaramaz krade loptu, a onda Kaboklo pravi faul u napadu. Željko Obradović traži čelendž. Ostaje odluka.

39. minut - Naneli pogađa za dva. Partizan je na jednom poenu zastatka. 72:73

39. minut - Naneli promašuje trojku, Ledej hvata i fauliran je. Imaće slobodna bacanja. Precizan je Zek oba puta. 70:73

38. minut - Prolazi Lundberg, zaustavljen je, ali Panter pravi faul. Dva slobodna bacanja za reprezentativca Danske. Tajm-aut Željko Obradović.  Pogađa Ife oba. 68:73

37. minut - Kaminski faulira Heketa koji će imati dva slobodna bacanja, precizan oba puta. 68:71

36. minut - Jaramaz poentira u kontri, uzvraća Heket. Kamiiinski pogađa trojku. 68:69

35. minut - Kaminski pogađa, pa Naneli jedno slobodno bacanje. 63:67

34.minut - Danston pogađa za dva. 60:67

33. minut - Čelendž Željka Obradovića. Kaminski je driblao, lopta pogodila Kordinijea u nogu, li sudije nisu videle. Na kraju ispravljena odluka. Naneli promašuje trojku, a Kaminski čist zicer.

32. minut - Raspoloženi su gosti u šutu za tri. Pogađa Lundberg, ali odgovara Kaminski istom merom. 60:65

31. minut - Abas otvara poslednju deonicu poenima za dva. Odgofvara Kaminski 57:62

Kraj treće deonice.

30.minut - Kaminski faulira Pajolu koji pogađa jedno slobodno bacanjae. Poslednji naprad za Partizan, ali gube loptu. 55:60

30. minut - Panter promašuje ulaz, ali krade loptu na drugoj strani. Jaramaz pogađa trojku. Najbolji meč od povratka u Partizan. 55:59

29.minut - Belineli pogađa jedno slobodno bacanje za tehničku grešku. Abas ima dva penala zbog faula Doužera. Pogađa oba. 52:59

29. minut - Doužer pravi faul u poslednjoj sekundi napada Virtusa, a onda dobija tehničku grešku zbog prigovora. Utakmica je završena za plejmejkera Partizana. Veliki problem za crno-bele.

28. minut - Sjajan prodor Kevina Pantera. Uzvraća Kordinije za dva.. 52:56

27.minut - Promašaji na obe strane. Na zemlji je ostao Heket, povredio je skočni zglob. Pridigao se, čini se da će biti dobro.

26. minut- Trojkaa Ognjena Jaramaza. Odlično igra srpski plejmejker danas. 50:54

26. minut - Još jedan trojka Belinelije. Preko ruke iz trka. Odgovara Panter za dva.Šengelija opet sam na obruču daje zicer. 47:54

25.minut - Panter je promašio9 otvorenu trojku, ali hvata Naneli i pogađa zicer. Tajm-aut Banki 45:49

25.minut - Odlična odbrana Jaramaza, uzeo je loptu Danstonu. Panter pogađa dvojku. 43:49

24. minut - Konačno trojka za Partizan, Ledej. 41:49

23. minut - Panter promašuje za tri poena, a Virtus odgovara Kordinijeovom trojkom. Problemi za Partizan. Naneli uzvraća dvojkom. 38:49

22.minut - Belineli pogađa za tri. Željko Obradović mora da zove tajm-aut! 36:46

22. minut - Nova dvojka Šengelije. Neometano se prošetao do obruča. 36:43

21. minut - Prvi napad u drugom delu imao je Partizan koji je odigrao traljavo. Na drugoj strani promašuje Belineli.

POLUVREME

20. minut - Jaramaz proigrava Kabokla. 36:41

18. minut - Dobra odbrana Partizana, a onda Jaramaz fauliran na drugoj strani. Banki traži još jedan tajm-aut. Nakon minuta odmora Jaramaz pogađa jedan od dva penala. 34:41

18. minut - Naneli pogađa za dva. 33:41

17. minut - Još jedna trojka Virtusa, ovog puta Heket. Uzvraća na drugoj strani Kaboklo. 31:41

17. minut - Još jednom je Lundberg lako prošao Pantera i poentirao. Jaramaz fauliran na drugoj strani i imaće dva slobodna bacanja. Pogađa jedno. 28:38

16.minut - Nešto slabija odbrana crno-belih. Lundberg se prošetao do koša. 27:36

15. minut - Jaramaz gubi loptu, pa je krade i poentira za dva. 27:34. Tajm-aut Luka Banki

14. minut - Nova trojka za Virtus, pogađa Lundberg.  Još jedan dalekometni šut pogađa Abas 25:34

13. minut - Novi poeni za Virtus, Šengelija pogađa za dva. Odgovara Naneli. Najraspoloženiji je u timu Željka Obradovića. Već je dvocifren.

12. minut - Trojka za Virtus, precizan Avudu Abas. 25:28

11.minut - Nanali pogađa, pritom je bio i fauliran. Dodatno slobodno bacanje realizovano. Kaboklo zakucava. 23:23

Počela je druga četvrtina.

10. minut - Trojka Doužera. Hejkok pogađa za dva na drugoj strani. Naneli pogađa još jednu trojku. Kraj prve deonice. 18:23

Džejms Naneli

9. minut - Partizan se mučui sa izgubljenim loptama. Izabranici Željka Obradovića imaju već pet. Lundberg je fauliran i pogađa slobodna bacanja. Odgovara Naneli. 12:21

8. minut - Laki poeni za Šengeliju. Zatim i trojka Heketa Prva osetnija prednost za goste. 10:19

7.minut - Panter je fauliran i ide na liniju slobodnih bacanja. Pogađa jedno. Onda i ukradena lopta crno-belih i poeni Pantera iz kontre.

6. minut - Partizan se muči sa defanzivnim skokom. Virtus ima po tri napada. Posle jedne takve situacije Belineli pogađa trojku. 7:12

6. minut - Kaboklo promašuje zicer, hvata svoj promašaj, pa je fauliran. Ide Brazilac na liniju slobodnih bacanja. Precizan je jednom. 7:9

5. minut - Vitrus igra izuzetno čvrstu odbranu. Panter je pod pristikom Kordinijea izgubio loptu. Željko Obradović je trražio faul. Na drugoj strani dvojka Belinelija, pa onda faul u napadu Kevina Pantera. Publika je besna u Areni. 6:9

4. minut - Fauliran je Toko Šengelija u prodoru. Prva lična greška za Ponitku. Siguran je oba puta reprezentativac Gruzije. 6:7

3. minut - Doužer pogađa svoj omiljeni šut sa poludistance 6:5

3.minut - Danston je fauliran i odlazi na liniju slobodnih bacanja. Precizan je bio jednom. 4:5

2. minut - Ajzeja Kordinije krade loptu i postiže lake poene. Kaboklo uzvraća na sisteniciju Doužera. 4:4

1.minut - Prvi napad za Virtus i prvo promašaj Belinelija. Ponitka na drugoj strani postiže prve poene za dva. Kordinije takođe pogađa za dva poena. 2:2

Igračke u Areni

POČEO JE MEČ

Prelepu akciju organizovali su grobari i KK Partizan. Naime, svaki navijač je poneo plišanu igračku koju će ubaciti na teren.  Za svaku ubačenu igračku kompanija NIS doniraće 1.000 dinara za kupovinu zimske odeće i obuće za socijalno ugroženu decu

PRE MEČA

Košarkaši Partizana dočekuju Vitrus u Štark areni u okviru 17. kola Evrolige. Utakmica počinje u 18.30, a ovo će biti poslednji evroligaški meč u 2023. godini.

Ekipe u ovaj meč ulaze nakon poraza u prethodnim kolima, bolji od izabranike Luke Bankija bili su košarkaši Valensije rezultatom 79:71, dok je Partizan poražen u Madridu od Reala rezultatom 91:75.

Crno-beli neće moći da računaju na pomoć Alena Smailagića koji je izvrnuo skočni zglob u porazu od Zadra u okviru AdmiralBET ABA lige, a pravo nastupa neće imati ni najnovije pojačanje, plejmejker Džejlin Smit, koji je došao upravo iz redova italijanskog tima.

Smit će priliku za evroligaški debi u novom dresu imati protiv Asvela 02. januara protiv Asvela.

Što se pozicije na tabeli tiče, Virtus je treći sa skorom 11-5 i predstavlja najprijatnije iznenađenje najkvalitetnijeg evroskog takmičenja, dok je Partizan na debi četvrte pozicije sa Panatinaikosom, Monakom, Valensijom, Fenerbahčeom, Baskonijom i Makabijem, a sve ekipe su na skoru 9-7.

Željko Obradović

- BIli smo sedam dana van Beograda, izgleda je ostavilo posledice, a to se videlo na utakmici u Zadru. Ekipa Zadra je igrala sa maksimalnom motivacijom. Mi nismo bili baš na potrebnom nivou. Kako god, zadovoljni smo, srećni smo što smo ponovo u Areni, da ćemo igrati protiv tima koji je u izvanrednoj formi i koji ima izuzetan kvalitet. Moraćemo da odigramo jako dobro kako bismo ostvarili dobar rezultat - rekao je trener Partizana

Luka Banki

- Prvi deo sezone zatvaramo mečom koji će biti izuzetno izazovan, pošto će biti odigran u jedinstvenom ambijentu. Partizan se nalazi u odličnoj formi. Imaju pet pobeda na poslednjih šest mečeva u Evroligi. Samo jednom su poraženi na svom terenu u Evroligi ove sezone. Moramo da odigramo borbenu utakmicu da bi potvrdili našu trenutnu poziciji na tabeli, pošto se radi o kvalitetnom protivniku - rekao je trener Virtusa