ŽELJKO OBRADOVIĆ PRESREĆAN: Pokazali smo KARAKTER!

19.12.2023

23:25

Zadovoljan je trener crno-belih nakon bitnog trijumfa.

Trener Partizana Željko Obradović

Košarkaši Partizana savladali su Valensiju u istoimenom gradu rezultatom  72:67 u okviru 15. kola Evrolige.

Crno-belima je ovo drugi trijumf u nizu na gostujućem terenu, pošto su prethodno savladali Žalgiris u Kaunasu.

Izuzetno bitan trijumf Partizana, peti u nizu i ostanak na četvrtom mestu Evrolige sa skorom 9-6.

Trener "parnog valjka" Željko Obradović ponosan je na svoj tim.

- Adaptirali smo se. Igrali smo čvrsto kao Valensija što igra. Pokazali smo karakter u drugom poluvremenu. Poslednji minut je odlučivao. Igrali smo pametno, poslednju odbranu je Naneli odigrao fantastično i oduzeo loptu - rekao je Željko Obradović.

Apostrofirao je Nanelija, ali su svi igrači odigrali muški i pokazali da mogu da pobede meč i kada ne postignu preko 80 poena.

Crno-bele  čeka jako teška utakmica u četvrtak. Putuju u Madrid na megdan šampionu Evrope Real Madridu, u svojevrsnoj reprizi prošlogodišnjeg četvrtfinala Evrolige.

Prošle godine je "parni valjak" uspeo da savlada "kraljevski klub" dva puta na njihovom terenu, a na krilima pobede u Valensiji i sjajne forme u poslednje vreme, sigurno će imati svoje šanse i protiv lidera Evrolige.