PARTIZAN SAVLADAO VALENSIJU U FONTETI! Veliki brejk FANTASTIČNIH crno-belih!

19.12.2023

23:14

Izabranici Željka Obradovića pobedili drugu utakmicu u nizu na gostujućem terenu.

Košarkaši Partizana savladali su Valensiju u istoimenom gradu rezultatom  72:67 u okviru 15. kola Evrolige.

Crno-belima je ovo drugi trijumf u nizu na gostujućem terenu, pošto su prethodno savladali Žalgiris u Kaunasu.

Partizan je krenuo silovito, nametnuo je svoj ritam, a na krilima Doužera i Nanelija stekli su prednost od +5.

Nemile scene viđene su na tribinama sredinom prve četvrtine. Policija je ušla među grobare kojih je bilo oko 400 i počela da ih bije pendrecima jer su stajali preblizu ogradi.

Situcija se smirila, a na terenu smo gledali rovovsku bitku.

Partizan je prvu deonicu završio prednošću od pet poena. Druga četvrtina donela je buđenje domaćeg tima, stao je šut crno-belima, a izabranici Aleksa Mumbrua iskoristili su ovo i krajem drugog perioda poveli prvi put na meču.

Na poluvreme se otišlo minimalnim vođstvom Valensije 33:32, ali i tehničkom greškom koju je trener domaćih dobio zbog prigovora nakon isteka 20 minuta.

Partizan je u drugo poluvreme ušao koncentrisano, a lidersku palicu preuzeo je Zek Ledej.

Krilni centar Partizana uzeo je stvar u svoje ruke, pogađao je i za dva i za tri poena, a treću deonicu završio je sa 12 poena.

Crno-beli su imali +9 pred poslednjih 10 minuta igre.

Razigrao se u poslednjoj četvrtini Džons, Valensija je non-stop bila rezultatski blizu, ali su košarkaši Partizana odbili sve nalete.

Na kraju jako bitan trijumf crno-belih, peti u nizu i ostanak na četvrtom mestu Evrolige sa skorom 9-6.

Izabranike Željka Obradovića čeka jako teška utakmica u četvrtak. Putuju u Madrid na megdan šampionu Evrope Real Madridu, u svojevrsnoj reprizi prošlogodišnjeg četvrtfinala Evrolige.

Prošle godine je "parni valjak" uspeo da savlada "kraljevski klub" dva puta na njihovom terenu, a na krilima pobede u Valensiji i sjajne forme u poslednje vreme, sigurno će imati svoje šanse i protiv lidera Evrolige.

KRAJ UTAKMICE! VELIKA POBEDA PARTIZANA

40. minut - Pogađa Džons za dva poena. Fauliran je Smailgić ide na liniju penala. Promašuje prvo, pogađa drugo. 67:72

40. minut - Krade loptu Naneli i poentira u kontri.  Partizan je pred trijumfom 65:71

40. minut - Faul u napadu Nanelija. Drama u Valensiji 65:69

39. minut - Dejvis zakucava. Ušli smo u poslednji minut. 65:69

38. minut - Faul Inglisa i dva slobodna bacanja za Zeka Ledeja. Pogađa oba. 63:69

38. minut - Troooojka Pantera. Izuzetno bitan koš kapitena Partizana. Robertson pogađa na drugoj strani 63:67

38. minut - Faul Alena Smailagića. Četvrti faul za centra Partizana. Koraci Inglisa, Crno-beli su se odbranili.

37. minut - Nova dvojka Džonsa. 61:64

37.minut - Trooojka Smailagića. 59:64

36. minut - Faul Danila Anđušića. Dva bacanja za Robertsona. Pogađa oba. 59:61

36. minut - Pogađa Naneli bitnu dvojku. Partizan je odbio nalet. 57:61

35. minut - Džons je izmešao odbranu Partizana. Pogađa uz faul Kaminskog. Precizan je i sa linije penala. 57:59

34. minut - Trojka Puerta. Odgovara Partizan, Kaminski pogađa za dva. 51:59. Džouns pogađa trojku. 54:59

33. minut - Doužer pogađa dvojku. 48:57

32. minut - Robertson probija i pogađa za dva poena. Tajm-aut Željko Obradović. 49:55

31.minut - Puerto pogađa trojku. 47:55

31.minut - Prvi napad za Partizan, Doužer pogađa dvojku. 44:55

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Kako je počeo, tako je i završio četvrtinu Ledej. Pogodio je jednom rukom preko Jovića. 44:53

30.minut - Partizan nije iskoristio napad, Panter je promašio otvorenu trojku. Na drugoj strani Ledej faulira Dejvisa koji ponovo šutira slobodna bacanja. Pogodio je ovog puta prvo, ali je promašio drugo. 44:51

29.minut - Smailagić faulira Dejvisa i šalje ga na liniju penala. Promašio je prvo, pogodio drugo. 43:51

29. minut - Panter je fauliran i ima dva slobodna bacanja. Pogađa oba. 42:51

28. minut - Džons lepo prodire i pogađa za dva poena. Trojka Doužera na drugoj strani, ali je poništena zbog faula u napadu Alena Smailagića pre šuta.

27.minut - Šou Zeka Ledeja. nova trojka za krilnog centra Partizana. Deset poena ima Zek u ovoj četvrtini. Tajm-aut Valensija. Najveća prednost Partizana. 40:49

27.minut - Ledej faulira Inglisa. Pogađa jedno slobodno bacanje. 40:46

26.minut - Naneli pogađa trojku. Potom i sjajna odbrana Pantera. Partizan se razigrao. Slobodna bacanja za beka crno-belih. Pogodio je oba. 39:46

25.minut - Fantastična rampa Alena Smailagića. Zalepio je Turea na obruču.

24. minut - Trojka za Lopez-Arestegija. 39:41

24.minut - Partizan je pritegao odbranu, fantastična rampa Kevina Pantera. Loš napad Partizana. Kapiten crno-belih pogađa tablu pri šutun za tri poena.

23. minut - Ledej se potpuno razigrao, poentira za dva poena. 36:41

23.minut - Trojka Ledeja. Partizan vraća osetniju prednost. 34:39

22. minut - Valensija se poigravala u napadu, izgubili su loptu, a Klaver je na drugoj strani faulirao Kabokla koji će imati dva slobodna bacanja. Aleks Mumbru smatra da je bio faul u napadu centra Partizana, te traži čelendž. Sudije su ostale pri svojoj odluci. Kaboklo pogađa jedno bacanje. 34:36

21. minut - Sjajno je reagovao kapiten Partiuzana, ukrao je loptu. Ledej pogađa za dva. 34:35

21. minut - Panter je promašio slobodno bacanje. Lopta je za Valensiju.

Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME

20.minut - Valensija je poentirala za dva poena lako, Partizan je imao poslednji napad. Kaboklo je promašio za tri. Mumbru je protestvovao i dobio tehničku. Partizan će drugo poluvreme početi slobodnim bacanjem.

20.minut - Panter je iskoristio rupu u odbrani Valensije, snažno je otišao do kraja i poentirao uz faul. Kapiten Partizana pogodio je slobodno bacanje. Crno-beli vode. 32:33

19.minut - Kaboklo pogađa dva slobodna bacanja. Na drugoj strani lakom poenira Ingles. 32:30

19.minut - Valensija vodi prvi put na meču, još jedan tajm-aut Partizan. Besan je Željko Obradović.

18.minut - Nije Partizan iskoristio napad, Kaminski je promašio trojku. Faul nad Pradiljom na drugoj strani i dva slobodna bacanja za Pradilju. Pogodio je jedno 28:28.

17.minut- Loša rotacija u odbrani igrača Partizana i nova trojka Robertsona. 27:28

16.minut - Sjajan odgovor crno-belih iz minuta odmora. Odličan okret Kaminskog i poeni. Na drugoj strani poentira Pradilja. 24:28

15. minut - Nadskočio je Ture Kaminskog, a iz napada Robertson pogađa trojku. Tajm-aut Željko Obradović. 22:26

14. minut - Sjajna odbrana Ognjena Jaramaza, krade loptu. Partizan nije iskoristio napad, Valensija je imala kontru, ali sjajna reakcija Vukčevića. Izbio je Tristan loptu, a na kraju mrtva lopta i sudijsko podbacivanje. Skakaće Kaminski i Ture.

13.minut - Naneli pogađa trojku. Raspoložen je Amerikanac. Odbranio se Partizan, a Ponitka poentira na drugi obruč. Tajm-aut Mumbru. 19:26

13. minut - Partizan se muči na defanzivnom skoku. Ture je dva puta uhvatio svoj promašaj i na kraju poentirao uz faul. Promašio je dodatno slobodno bacanje. 19:21

11. minut - Naneli otvara drugu deonicu promašajem. Jović pogađa trojku iz ćoška s druge strane. 17:19

Kraj prve četvrtine.

Dobra igra Partizana i prednost nakon prve deonice.

10. minut - Naneli pogađa flouter za kraj prve deonice. Partizan vodi 14:19.

8. minut -Poentirao je Panter, crno-beli su se odbranili, a onda trojku pogađa Ponitka. Partizan ima +5. 12:17

8. minut - Klaver pogađa trojku iz ćoška. Egal u Valensiji 12:12

7.minut - Doužer pravi faul, a u nastavku akcije i Kaboklo šalje Inglisa na liniju za slobodna bacanja. Precizan je bio polovično. Dejvis hvata ofanzivni skok, a Kaboklo pravi drugu ličnu grešku u razmaku od 5 sekundi. Frenk Kaminski ga menja, vratio se Amerikanac nakon povrede. Dejvis promašuje oba penala. 9:12

7. minut - Faul u napadu Klavera, laktom je odgurnuo Doužera. Partizan za sada igra odličnu odbranu.

6. minut - Doužer pogađa novu trojku. crno-beli održavaju prednost. 8:12

5. minut - Incident u Fonteti, policija je ušla među navijače Partizana i brutalno ih udara.

4. minut - Zek Ledej pravi faul u napadu uz burne proteste Željka Obradovića.

3. minut - Kaboklo postiže svoje prve poene na meču, lako se okrenuo i zakucao. 2:5

2. minut - Kapiten Partizana Kevin Panter pogodio je prvu trojku na meču. Crno-beli vode.  Puerto je fauliran na drugoj strani, pogodio je oba slobodna bacanja 2:3.

1. minut - Prvi napad za Partizan, Doužer je promašio trojku, a potom je izblokiran Kaboklo.

POČELA JE UTAKMICA

Košarkaši Partizana gostuju Valensiji od 21.00h u okviru 15. kola Evrolige u "Fonteti".

Partizan u meč protiv Valensije ulazi nakon bitnog "brejka" u Kaunasu gde su savladali Žalgiris rezultatom 93:85, a ovo je bila četvrta vezana pobeda za izabranike Željka Obradovića koji sa skorom 8-6 zauzimaju četvrto mesto u Evroligi.

Valensija je takođe u prethodnoj rundi ostvarila bitnu pobedu na strani, pošto su u Pireju savladali Olimpijakos rezultatom 63:56.

Izabranici Aleksa Mumbrua imaju identičan skor kao crno-beli 8-6, a zauzimaju sedmu poziciju na tabeli.

Prošle sezone crno-beli izgubili su oba meča od večerašnjeg rivala, tako da će sigurno imati dodatni motiv za trijumf.

Željko Obradović

-Valensija igra sjajnu odbranu. Imaju specifičan način kako preuzimaju i brane pik. Pokušali smo da objasnimo to igračima, radili pet na pet, sa šutem pre svega - rekao je pred meč trener Partizana

Aleks Mumbru

- Mi smo dve ekipe sa potpuno različitim stilovima i videćemo koja će pobediti. Ne znam da li će pobediti odbrana ili napad, iako mnogi ne misle, ali mi smo jedna ekipa sa najboljom odbranom u Evroligi. Partizan će od nas zahtevati da budemo veoma dobri u defanzivi, jer su najefikasniji napad u Evroligi. Imaju mnogo talenata na spoljnim pozicijama, a stekli su ga i pod košem dolaskom Bruna Kabokla - rekao je trener Valensije