MILUTINOV BLISTAO U POBEDI OLIMPIJAKOSA! Evo kako je prošao PRVI MEČ Petruševa u crveno-belom dresu!

08.12.2023

22:14

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Bajern iz Minhena rezultatom 77:69 u 13. kolu Evrolige.

Meč u dvorani "Mira i prijateljstva" protekao je dominaciji Pirejaca, koji su bolje otvorili utakmicu.

Već posle prve četvrtine, Olimpijakos je vodio 24:8, dok je Bajern do poluvremena uspeo da ublaži ogroman zaostatak na 12 koševa minusa (41:29).

Tomas Vokap i Mustafa Fal su postigli po sedam, Nikola Milutinov i Ajzeja Kenan po šest poena. Filip Petrušev nije ulazio u igru tokom prvog poluvremena. Kod Bajerna, Nelson Videman je postigao pet, po četiri poena su postigli Devin Buker, Fredi Gilespi, Silvain Francisko.

Nastavio je Oli i u drugom poluvremenu da blista, pa su pred poslednjih 10 minuta domaći vodili čak sa 15 poena, te je završna deonica bila odrađivanje posla.

Filip Petrušev

Prevagu na tasu Olimpijakosa doneli su Alek Piters i Tomas Vokap sa po 14 poena, Janulis Laranzakis je dao 13, srpski reprezentativac Nikola Milutinov je bio sjajan sa 10 koševa i sedam skokova. Poslednje pojačanje crveno-belih Filip Petrušev nije dobio priliku u ovom meču. Doskorašnji član Sakramenta je celu utakmicu odgledao sa klupe.

Kod Bajerna, Karsen Edvards je postigao 11, Silvain Francisko 10, Nik Veler Bab devet poena.

U sledećem 14. kolu Evrolige, Olimpijakos ponovo igra kod kuće, protiv Valensije, dok će Bajern gostovati Realu u Madridu.