"KNEŽEVI" BRZO PREBOLELI PARTIZAN! Drama u Kaunasu, Džejms PRESUDIO Žalgirisu!

08.12.2023

21:09

Košarkaši Monaka pobedili su Žalgiris u Kaunasu rezultatom 83:79 u 13. kolu Evrolige.

Majk Džejms

Nije moglo bez drame u Kaunasu, budući da su se obe ekipe smenjivale u vođstvu, da bi na kraju tim Saše Obradovića brzo preboleo "beogradske rane" i posle poraza od Partizana slavio u Litvaniji.

Gosti su bolje ušli u utakmicu, pa je Monako već u uvodnoj četvrtini nekoliko puta imao vodio do osam poena viška, ali je na prvu malu pauzu otišao sa četiri razlike (23:19).

Nastavili su izabranici srpskog stručnjaka sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini, u kojoj su po stekli prvi i dvocifrenu prednost, ali je na poluvremenu bilo +9 za "kneževe" (46:37).

Pojačali su košarkaši Žalgirisa ritam u nastavku meča i preuzeli rezultatsku prednost, poveli sa pet razlike, ali su gosti brzo uspeli da vrate vođstvo na svoju stranu.

Usledila je drama u poslednjoj četvrtini, odlična igra gostiju i novi preokret, zahvaljujući kojem su upisali novu pobedu u Evroligi.

Najefikasniji kod Monaka bio je Majk Džejms sa 25 poena i osam skokova, koji je nastavio da piše istoriju elitnog takmičenja, ispratio ga je Blosomgejm sa 13 koševa.

Što se tiče Litvanaca, najbolji kod domaćina bio je Tomas Dimša sa 14 poena, uz rame mu je bio Rolands Šmits sa dabl-dabl učinkom od 13 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Na tabeli Evrolige, Monako zauzima četvrto mesto sa skorom 8-5, dok je Žalgiris ostao na 14. poziciji sa pet pobeda i osam poraza.