"MANEKENI" NASTAVILI SERIJU POBEDA: Raspucani Lo i Šilds utišali Arenu!

Autor: M. M.

24.11.2023

19:51

U meču desetog kola gosti iz Milana dobili sa 93:71.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi u desetom kolu Evrolige, pošto su na svom terenu, beogradskoj Areni, izgubili od milanskog Armanija - 93:71.

Crveno-beli do sredine treće četvrtine odlično parirali gostima iz Italije, koji su bili silno motivisani i raspoloženi. Pogađali su iz svih pozicija, gotovo neverovatne šuteve. A, koliko ih je služio šut u nastavku utakmice najbolje govore proceni - 11 od 13 puta su bili uspešni za tri poena.

Maudo Lo odigrao je partiju života, upisao je čak 32 poena, a pratio ga je Šeron Šilds sa 19. Kod domaćih je bolji od ostalih bio Dejan Davidovac, dok je Nemanja Nedović upisao dva manje. Tim sa Kališa upisao je sedmi poraz u eliti, uz tri pobede, dok je "manekenima" u Beogradu ovo bio četvrti trijumf.

U narednom kolu Evrolige crveno-beli će dočekati Efes 1. decembra, dok će Armani u istom, 11. kolu dočekati Žalgiris u Milanu.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET - ARMANI 71:93

KRAJ

10. minut: Izgubili su konce igrači Zvezde Meridianbet u završnici. Armani je brutalnim procentima šuta srušio crveno-bele šesti put zaredom.

6. minut: Razigrao se Šeron Šilds. Postigao je dve trojke i odveo svom tim na plus 10. Armani je mnogo bliži pobedi.

5. minut:  Grmi Arena! Zvezda Meridianbet je vezala četiri poena.

3. minut: Jagooooo! Trojka! Odmah u sledećem napadu nakon dobre odbrane Tobi pravi faul u napadu. Ovo nije veče Amerikanaca!

1. minut: Počelo je završnih 10 minuta. Velika drama u Areni. Gosti imaju prednost.

KRAJ TREĆE DEONICE

10. minut: Gosti su zaista rapucani u Areni. Nalaze rešenja i pogađaju iz skoro neverovatnih situacija i uprkos dobroj odbrani domaćih.

8. minut: "Manekeni" pogađaju iz svih pozicija. Trojke su dali Meli i Mitović za najveću prednost nekog tima na meču +10.

7. minut: Zvezda Meridianbet konačno uzvraća. Nedović je pogodio za dva poena, ali Lo je nepogrešiv s druge strane.

5. minut: Serija od 12:0 za Armani posle tajm-auta. Maudo Lo dao je 20 poena.

3. minut: Davidovac igra najbolju utakmicu sezone. Dao je čak 18 poena!

Evo Teodosićeve trojke i driblinga:

1. minut: Počelo je drugo poluvreme. Iste ekipe su na terenu. Šilds je pogodio za tri, ali uzvraća Davidovac.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

10 minut: Kakav dribling i trojka Tea u završnici. Zvezda minimalno vodi posle prvog poluvremena.

10. minut: Domaći su na samo minus jedan.

8. minuta: Davidovac i Nedović trojkama drže Zvezdu u životu. Maudo Lo s druge strane gura Armani. Dao je 15 poena.

6. minut: Nisu potom domaći uspeli da pogode trojku iz dva pokušaja. S druge strane, gosti su dali četiri i ponovo imaju plus šest.

4. minut: Crveno-beli sa dva poena Mitrovića i trojkom Gedraitisa daju pet poena zaredom. A, potom su bili sjajni u odbrani.

3. minut: Druga vezana trojka gostiju. Sferopulos zove tajm-aut. Na terenu je Najpir prvi put večeras.

1. minut: Počela je druga deonica. Nedović je pogodio za vođstvo. Zvezda Meridianbet je loše šutirala trojke dosad - 0/6.

Šabaz Nejpir za ovaj meč nosi posebnu masku.

Nejpir

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut: Miloš Teodosić je izborio tri slobodna bacanja bukvalno u poslednjoj desetinki prve četvrtine. Sva tri puta je bio siguran. Armani ima minimalnu prednost posle uvodnih deset minuta. Delije su odale počast ubijenom saborcu Marku Ivkoviću Jagodi.

7. minut: Luka Mitrović daje impuls Zvezdi Meridianbet. Nerešno je nakon tri uzastopna koša srpskog igrača.

5. minut: I jedini i drugi su bojažljivo ušli u meč. Palo je izrazito malo poena. Sporo se igra.

1. minut: Davidovac je postigao pet poena za domaće, uzvratio je Meli sa tri poena.

Meč je počeo

PRE MEČA:

Zvižduci za Etorea Mesinu

Sa Malog Kalemegdana javljaju - Arena je za ovaj meč rasprodata!

Atmosferu pred utakmicu nepotrebno je podgrejao trener Armanija Etore Mesija. On je komentarisao upravo Nejpira i njegov period adaptacije u Beogradu. Ali, uskoro je stigao demati Amerikanca.

Klub sa Malog Kalemegdana na ovom meču biće jači za Šabaza Nejpira, najskupljeg košarkaša u timu, koji će uprkos povredi iz prethodnog meča zaigrati u Areni. Podsetimo, američki plejmejker je slomio nos nakon duela sa Dorsijem u prošlom kolu, pa će nositi zaštitnu masku večeras.

Beogradski i milanski klub u tekućoj sezoni elitnog takmičenja imaju identičan bilans - po tri pobede i šest poraza.

Tradicija je na strani gostiju iz Italije, pošto su slavili u poslednjih pet mečeva protiv crveno-belih.

Poštovani čitaoci, dobro veče, pratite teksutalni prenos meča 10. kola Evrolige koju košarkaši Crvene zvezde Meridianbet igraju protiv milanskog Armanija.