TO VIŠE NIJE IZNENAĐENJE! “Zmajčeki” su STREPTOMICIN za Željkov Partizan! Tradicija je NASTAVLJENA! (VIDEO)

20.11.2023

19:40

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su Partizan u Stožicama rezultatom 95:91 (22:27, 29:23, 22:21, 22:20) u osmom kolu AdmiralBet ABA lige.

Doživeo je šampion drugi uzastopni poraz, posle prošlonedeljnog šoka u Areni od Igokee i sada već ima tri neuspeha, što ga dodatno udaljava od "pol pozicije" pred plej-of.

Početak meča doneo je neizvesnu igru, vladala je rezultatska klackalica, da bi Partizan u 7. minutu šampion serijom 0:6 otišao na osetnih sedam razlike (17:24).

Održavao je vođstvo Obradovićev tim, koje je trojkom Anđušića otišlo na maksimalnih +9 do poluvremena (23:32), ali domaći igrači nisu odustajali.

Postepeno su izabranici Simonea Pjanđanija topili prednost gostiju, da bi u drugom kvartalu serijom 11:0 u potpunosti nadoknadili minus i na poluvreme otišli vođstvom (52:51). Na krilima bivšeg igrača Zvezde Meridianbet Jake Blažiča (16) i Klemena Prepeliča (13) koji su zajedno ubacili 29 poena do poluvremena, Slovenci su se u potpunosti vratili u meč, pa je u nastavku usledila velika borba.

CEDEVITA OLIMPIJA - PARTIZAN 95:91

(22:27, 29:23, 22:21, 22:20)

DVORANA: Stožice. SUDIJE: Ilija Belošević, Damir Javor, Marko Mustapić.

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart 12, Armand, Sou 7, Radović, Kobs 9, Glas, Blažič 29, Prepelič 18, Džons 17, Ščuka 3, Klobučar, Šaškov.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 17, Avramović 2, Koprivica, Smailagić 4, Jaramaz 2, Naneli 10, Anđušić 5, Doužer 14, Ponitka 7, Kaminski 20, Kaboklo 10.

Nije dozvolila Cedevita Olimpija da Partizan odlepi, pa je preciznim šutevima Prepeliča i Blažiča konstantno održavala prednost, koje su crno-beli na kratko preuzimali, ali su u poslednjih deset minuta ušli s rezultatskim zaostatkom 73:71. Tome je kumovala i greška Anđušića koji je na tri desetinke pre kraja faulirao Kobsa u očajničkom šutu za trojku s pola terena, pa je Amerikanac realizovao sve “penale” i u poslednju deonicu uveo svoj tim sa prednošću.

U poslednjoj četvrtini viđena je žestoka borba. Nijedna ekipa nije uspevala rezultatski da se odlepi, da bi u samom finišu kod rezultata 85:84 nesportska svirana Ledeju nad Blažičem. Nastala je frka na parketu, umešao se i Klemen Prepelič kome je dosuđena tehnička. Pogodio je Naneli bacanje, kao i Blažič oba kod domaćina, te je nastavljena drama (87:85).

Sa četiri uzastopna poena Blažiča iz “penala”, Slovenci su se odlepili na četiri razlike 91:87 na dva minuta pre kraja, a koševima Prepeliča takođe sa bacanja otišli na maksimalnih +6 (93:87), ispostavilo se nedostižnih, te je slovenački tim naneo i drugi poraz Partizanu ove sezone, što mu je drugi neuspeh zaredom.

Bila je to treća uzastopna pobeda za Cedevita Olimpiju nad Partizanom, pošto su ih prošle sezone oba puta savladali u regionalnom takmičenju, pa se može reći da je tradicija u njihovim duelima nastavljena i posle ovog meča.

Zmajčeke je do pobede vodio fenomenalni Jaka Blažič. Bivši igrač Zvezde Meridianbet ubacio je 29 poena, uz rame su mu bili Klemen Prepelič sa 18 i Džons sa 17 koševa, dvocifren je bio i Stjuart sa 12 poena.

Kod Partizana, Kaminski je bio najbolji sa 20 koševa, tri manje dodao je Zek Ledej.

Crno-beli sada imaju skor 5-3, dok je Cedevita Olimpija preskočila današnjeg rivala i ima 6-2.

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Pogađa Stjuart za 95:91 i tera Obradovića na tajm-aut. Posle minute odmora veliki promašaj Nanelija za tri, lopta je za Cedevita Olimpiju.

39. minut - Naneli siguran sa penala 93:91, prethodno su priznati poeni Ledeju koji je smanjio na 93:89.

39. minut - Faul Ledeja nad Prepeličem. Pogodio je Klemen oba 93:87, najvećih šest razlike za Zmajčeke!

38. minut - Još jednom je bio fauliran Blažič i ponovo bez greške šutirao 91:87, tajm-aut za Obradovića.

37. minut - Ledej jednom rukom pogađa 87:87. Doužer faulira Blažiča koji će imati dva bacanja. Ne greši Jaka s penala 89:87, oba puta precizan.

36. minut - Ledej je zaustavio Blažiča i dobio nesportsku grešku. Na kraju tehnička i za Prepeliča. Pogodio je Naneli zbog tehničke bacanje 85:85, sada dva penala za Cedevita Olimpiju. Siguran je i Jaka Blažič oba puta 87:85.

36. minut - Poentira Blažič uz faul Ledeja 84:81. Iskoristio je i dodatno bacanje 85:81, to je 23. poen za Jaku večeras. Na drugoj strani Kaminski opet pogađa i pritom je fauliran. Koristi i penal 85:84.

35. minut - Ledej polovičan sa linije za bacanja 82:81.

34. minut - Džons daje svoj četvrti vezani poen 82:77 ima domaći tim. Kod Partizana Kaminski siguran, postiže 2+1, sada je 82:80.

33. minut - Sada i Ledej oba puta precizan s penala, pa zakucava Šon Džons 80:77 vodi Cedevita Olimpija.

33. minut - Smailagić "zakucava" u napadu Partizana 76:75. Na drugoj strani Džons iz drugog puta pod košem crno-belih pogađa 78:75.

32. minut - Ledej je fauliran u šutu za tri, prva dva je pogodio treće promašio 76:73.

32. minut - Posle tajm-auta Stjuart poromašuje oba bacanja, kao i Anđušić u napadu Partizana. Seriju promašaja prekida

31. minut - Stjuart trojkom otvara poslednji kvartal 76:71. Tajm-aut za Obradovića, nezadovoljan je trener Partizana početkom ove deonice.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Siguran Kobs sva tri puta 73:71 vodi Cedevita Olimpija pred poslednju četvrtinu.

30. minut - Lako Blažič poentira u kontri za vođstvo Slovenaca 70:69. Na kraju Kaboklo pogađa oba bacanja na tri sekunde pre kraj prvog poluvremena 70:71, a onda neshvatljiv faul Anđušića nad Kobsom u šutu za tri iz očaja s pola terena.

29. minut - Kobs siguran sa penala oba puta 68:67, potom alej-up Kabokla i Doužera koji Pi Džej završava poenima 68:69.

28. minut - Posle odmora, Klemen Prepelič pogađa trojku 66:65, odgovara Smailagić "zakucavanjem", ponovo prednost na strani gostiju 66:67.

Tajm-aut traži Simone Pjanđani.

28. minut - Pogađa "bez koske" Pi Džej Doužer 63:65 vodi Partizan.

27. minut - Kaboklo je izbacio Blažiča i lako poentirao 63:63.

26. minut - Stjuart trojkom vodi "Zmajčeke" na plus pet (63:58), samo kratko jer istom uzvraća Doužer i smanjuje na 63:61. Tajm-aut.

25. minut - Dvejn Stjuart probija Kabokla i Cedevita Olimpija opet vodi 60:58.

24. minut - Kaminski je prvo bacanje pogodio, drugo promašio 57:57, potom i Ponitka polovičan s penala 57:58. Mini serija Partizana 0:4, prekida je Amadu So koji je ubacio jedno bacanje 58:58.

23. minut - Pi DŽej Doužer siguran sa penala 55:54, u igri je prvi put Alen Smailagić posle odsustva zbog bolesti. Pod košem Partizana se snašao Jaka Blažič i povećao na 57:54.

Sada i Kaminski oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja 57:56.

22. minut - Kobs šutira, lopta ostaje u košu 55:52.

21. minut - Frenk Kaminski postiže prve poene u nastavku, vodi Partizan 51:52, ali samo kratko jer Šon Džons pod košem crno-belih poentira 53:52.

Počelo je drugo poluvreme!

PRVO POLUVREME

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Još jedna trojka za Klemena Prepeliča 49:47, vraća je Doužer 49:50. Na kraju Kobs poentira za vođstvo domaćih na poluvremenu 51:50.

19. minut - Sjajan potez Pi Džej Doužera koji je uposlio usamljenog Ponitku, pa je Poljaku ostalo samo da položi loptu u obruč 46:47. Ponovo reaguje Pjanđani minutom odmora. Mini serija Partizana 0:4.

18. minut - Pogađa Prepelič trojku s velike daljine 46:43, a onda precizan i Doužer na drugoj strani 46:45.

18. minut - Zek Ledej smiren sa slobodnih bacanja, nerešeno je 43:43, kod domaćih Džastin Kobs je imao veliki promašaj za tri.

17. minut - Prepelič za Blažiča u kontri koji ne greši 41:39. Precizan je i Džejms Naneli oba puta s "penala" 41:41. Nije pogrešio ni Klemen Prepelič posle faula nad njim 43:41.

16. minut - Nastavlja se niz domaćih na 11:0, Prepelič je pogodio oba bacanja i domaćin vodi 39:37, seče to Naneli koševima i izjednačenjem 39:39.

15. minut - Ide serija Ljubljančana 9:0, sada je trojku pogodio i Ščuka za 37:37!

15. minut - Nova druga uzastopna trojka za Jaku Blažiča 34:37, tajm-aut traži Obradović. Bilo je devet razlike za Beograđane.

14. minut - Bruno Kaboklo je pogodio prvo, a promašio drugo bacanje 28:37, dok Cedevita Olimpija trojkom preko Blažiča smanjuje na 31:37.

13. minut - Prepelič precizan za tri poena 28:34, ali ne dozvoljava Ognjen Jaramaz da se domaćin približi 28:36. Novi tajm-aut za Pjanđanija.

12. minut - Precizan je kapiten Beograđana Anđušić s penala oba puta 25:34.

12. minut - Danilo Anđušić trojkom vodi Partizan na +9, sada je 23:32. To su njegovi prvi poeni. Traje serija Partizana 0:5, prekida je Džons uzvraćajući trojku za 25:32.

11. minut - Koševima Bruna Kabokla počinje druga četvrtina, crno-beli vode sedam razlike 22:29.

Završena je prva četvrtina: Cedevita Olimpija - Partizan 22:27.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Promašio je prvo, a pogodio drugo bacanje Kaboklo 22:27, pa onda i ukrao loptu igračima Cedevita Olimpije.

9. minut - Pogađa jedno bacanje Sou 22:24, uzvraća Doužer i povećava vođstvo Partizana 22:26.

8. minut - Sou se naljutio i "zakucavanjem" prekinuo seriju gostiju 19:24, da bi posle greške Partizana i Jaka Blažič pogodio u kontri 21:24, pa Obradović traži tajm-aut.

7. minut - Promašio je Ledej u napadu gostiju, ali ga ispravlja Ponitka 17:21, mini serija Beograđana 0:4. Opet greška domaćih, koju kažnjava Kaminski 17:24, osetna prednost Partizana i nastavak serije 0:6.

6. minut - Posle minute odmora upisuje se i Aleksa Avramović, za vođstvo Partizana 17:19.

Na redu je prvi TV tajm-aut.

6. minut - Ide trojka Džejmsa Nanelija 15:17, na drugoj strani precizan je i Šon Džons 17:17.

5. minut - "Raspucao" se Kaminski, na dodavanje Ledeja Amerikanac zakucava za preokret 13:14 vodi Partizan. Potom je sa "penala" bio precizan Šon Džons i donosi vođstvo Cedevita Olimpiji 15:14.

4. minut - Bivši igrač Zvezde Meridianbet Jaka Blažič nezaustavljiv u prodoru uz iznuđen faul, koji je pogodio 13:10. Precizan je i Frenk Kaminski, njegov četvrti poen za 13:12.

4. minut - Šon Džons se snašao pod košem i pogodio za 10:7, a onda još jedan precizan šut za tri Zeka Ledeja i nerešeno je 10:10.

3. minut - Nova druga uzastopna trojka za Cedevita Olimpiju, postiže je Sou 8:4, ali odmah vraća istom merom Zek Ledej 8:7.

2. minut - Prvi poeni za Mateuša Ponitku 2:4, a onda trojka za Jaku Blažiča 5:4.

1. minut - Di Džej Stjuart postiže prve poene za domaćina koji vodi 2:0. Odmah Kaminski vraća uz iznuđen faul 2:2, Šon Džons je napravio prekršaj, a Partizanov centar promašio dodatno bacanje.

Počeo je duel, krećemo!

PRE UTAKMICE

17.29 - U sastav Partizana vratili su se Alen Smailagić i Balša Koprivica, koji su zbog bolesti bili odsutni u prethodnom periodu.

17.24 - Uskoro počinje meč u Stožicama!

17.15 - Italijanski stručnjak na klupi "Zmajčeka" Simone Pjanđani zna da je pred njegovim izabranicima najveći ispit od početka sezone:

- Svesni smo da je pred nama nova teška utakmica. Za nas svaki meč predstavlja novi test na kojem želimo da napredujemo. Moramo da igramo čvrsto. Igraćemo bez Karela Matkovića, pa ćemo se ponovo predstaviti u drugačijoj formaciji, koja će biti kraća i manje atletska pod košem. Moraćemo odlučno da se suprotstavimo evroligašu koji ima visoke igrače, Partizan je u svoje redove doveo, između ostalih, i Bruna Kabokla. Test koji je pred nama pruža nam priliku da unapredimo igru, borimo se za svaku loptu, ali istovremeno moramo da damo sve od sebe u svakoj akciji - istakao je Pjanđani.

17.14 - Podsetimo se šta je trener Partizana Željko Obradović izjavio uoči gostovanja u Stožicama:

- Prošle sezone smo dva puta izgubili i gde tokom poslednjih nekoliko godina Partizan veoma teško dolazi do pobede. Cedevita Olimpija ima dobar tim, imaju dosta iskustva i sigurno nas čeka jako težak zadatak. Ništa novo neću reći ako ponovim da energija i koncentracija tokom svih 40 minuta utakmice donose prevagu. Na nama je da učinimo sve kako bi te stvari bile na našoj strani - rekao je Obradović u najavi današnjeg meča.

17.04 - Šampion je u prošlom kolu doživeo šokantan poraz u Beogradskoj areni od Igokee, pošto je tim iz Laktaša slavio rezultatom 89:91, što je crno-belima bio prvi poraz u sezoni.

Nasuprot tome, "Zmajčeki" su savladali FMP u Železniku 96:84 i vezali treću uzastopnu pobedu. Prethodno su bili bolji od Borca 82:78 i SC Derbija 102:93.

17.01 - Dobro veče i dobrodošli na duel osmog kola između Cedevita Olimpije i Partizana.

UVOD

Posle pobede nad berlinskom Albom u Evroligi, košarkaši Partizana okreću se odbrani titule u AdmiralBet ABA ligi.

Crno-beli u okviru 8. kola gostuju u Stožicama ekipi Cedevita Olimpije, koja je u usponu forme.

"Zmajčeki" su u prethodna tri kola upisali isti broj pobeda, dok izabranici Željka Obradovića žele da se iskupe za šokantan poraz u Štark areni prethodne nedelje od Igokee.

Oba tima u ovaj duel ulaze sa skorom od po pet pobeda i dva poraza.