PARTIZAN POKAZAO SVOJU MOĆ U MAJSTORICI: Crno-beli PREGAZILI Cedevitu za finale AdmiralBet ABA lige!

06.06.2023

17:26 >> 21:08

“Parni valjak” blistao pred više od 14 hiljada “grobara” u Štark areni.

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale AdmiralBet ABA lige. Crno-beli su savladali u majstorici Cedevita Olimpiju 90:71 za 2:1 u pobedama. U borbi za trofej regionalnog šampiona klub iz Humske boriće se protiv večitog rivala Crvene zvezde Meridianbet.

Odlično je Partizan započeo meč. Alen Smailagić je sa osam uzastopnih poena doneo ranu prednost svojoj ekipi. Napad je fantastično funkcionisa, odbrana je bila na nivou, ali jednostavno nije bilo realno da se tako nastavi. Probudili su se gosti sredinom prve deonice, ali to nije bilo dovoljno za rezultatski priključak – 24:16. Ipak, u drugom kvartalu “zmajčeki” su zahvaljujući Maticu Rebecu prišli na 26:24, zatim je Mirko Mulalić trojkom izjadnačio – 29:29, međutim, crno-beli su imali spreman odgovor. Do kraja poluvremena puleni Željka Obradovića prave seriju 11:1. Na odmor se otišlo rezultatom 41:30.

Iz odbrane je počinjalo sve u igri Partizana. Posle još jedne sjajne odbrane na Ferelu, Madar je ukrao loptu, a u nastavku akcije Panter je dodao do Nanelija, koji je zakucao za plus 16 i tajmaut Cedevita Olimpije u 25. minutu - 50:34.

Na nešto više od sedam minuta do kraja Egzum je pogodio za tada maksimalnih 18 poena prednosti, pa je trener Cedevita Olimpije još jednom zatražio tajm-aut (76:58).

Na kraju, najefikasniji kod domaćih bili su Zek Ledej sa 17 poena, Džejms Naneli je dodao 12,  Anđušić, Smailagić i Egzum ubacili su po 11... Kod Ljubljančana, istakli su se Zoran Dragić sa 15 i Amar Alibegović sa 11 poena.

Finalna serija regionalnog takmičenja počinje 12. juna. Partizan će imati prednost domaćeg terena. Drugi duel zakazan je dva dana kasnije, a treći je na programu 17. juna.

Partizan - Cedevita Olimpija 90:71

/24:16, 17:14, 24:23, 25:18/

Dvorana: Štark arena

Gledalaca: 14.877

Sudije: Tomislav Hordov, Miloš Koljenšić, Denis Hadžić

Partizan: Ledej 17, Drezgić, Koprivica 2, Panter 6, Smailagić 11, Papapetru, Egzum 11, Naneli 12, Lesor 4, Trifunović 7, Anđušić 11, Madar 9

Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferel 3, Radović 2, Jeremić 3, Alibegović 11, Murić 10, Mulalić 3, Kosi 2, Matković 10, Gnjidić, Omić 6, Dragić 15

40. minut - Kraj utakmice - 90:71. Partizan se plasirao u finale AdmiralBet ABA lige.

38. minut - Dobiće svoje minuta na večerašnjoj utakmici i Sava Drezgić.

35. minut - Crno-beli nastavljaju u istom ritmu, sada je Anđušić pogodio van linije 6,75 za - 83:58.

34. minut - Partizan polako privodi utakmicu kraju. Egzum polaže loptu u koš - 74:58. Novi tajmaut Alilovića.

32. minut - Prvi poeni Smailagića od prve deonice za 71:57.

IV četvrtina

30. minut - Iz reške pozicije pogodio je Alibegović. Treći kvartal završen je rezultatom 65:53.

28. minut - Zek Ledej je vrlo siguran na večerašnjem meču. Krilni centar ubacio je svoj 17. poen - 60:46.

27. minut - Partizan diktira tempo i blizu je plasmana u finalu - 56:43.

24. minut - Odlična odbrana Madara nakon koje Naneli zakucava - 50:34.

24. minut - Ledej pogađa uz faul. Amerikanac je realizovao i slobodno bacanje - 48:34.

23. minut - Četiri vezana poena Džejmsa Nanelija - 45:34.

22. minut - Samo dva poena videli smo od početka treće deonice, a oni su delo Ferela - 41:32.

III četvrtina

20. minut - Pocepao je mrežicu Panter u poslednjem napadu crno-belih u drugoj deonici - 41:30.

18. minut - Nekoliko napada bez realizacije sa obe strane. Defanzica je u prvom planu - 34:29.

17. minut - Odlična odbrana crno-belih nakon koje je usledila serija od 5:0. Tajmaut Olimpija - 34:29.

16. minut - Mulalić za tri! Nerešeno je u Štark areni - 29:29.

14. minut - Smailagić odgovara na najbolji mogući način - trojkom - 29:24.

13. minut - Gosti su napravili seriju 8:0 i tako uhvatili rezultatski priključak - 26:24.

12. minut - Rebec precizan sa skoro osam metara - 26:19.

II četvrtina

10. minut - Dominirao je Partizan u prvoj deonici, Cedevita je samo u nekoliko trenutaka pokazala svoj potencijal - 24:16.

8. minut - Lagano je Ledej poentirao preko Ferela za 21:14.

7. minut - Stabilizovala se Cedevita, odbrana je počela da funkcioniše. Tajmaut ovoga puta je zatražio Željko Obradović - 19:12.

6. minut - Zoran Dragić za dve uzastopne trojke smanjuje prednost domaćih - 17:8.

4. minut - Odličano igra Partizan - 14:2! Sve funkcioniše u igri "parnog valjka", Alilović je zatražio prvi tajmaut.

2. minut - Furiozan početak Alena Smailagića koji je postigao sve poene crno-belih - 8:2.