KATALONCI IZBEGLI NOVU BRUKU! Gundogan spasio Barsu u 90+3. minutu! Gudelj se POVREDIO! (VIDEO)

04.01.2024

23:42

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Las Palmasa rezultatom 2:1 u meču 19. kola španske La Lige.

Nemanja Gudelj

Las Palmas je poveo u 12. minutu pogotkom Munira El Hadadija, a izjednačio je Feran Tores u 56. Pobedu Barseloni doneo je Ilkaj Gundogan iz penala u trećem minutu nadoknade vremena.

Ekipa sa Kanarskih Ostrva je meč završila sa igrače manje, pošto je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena isključen Dejli Sinkgraven.

Barselona je trenutno treća na tabeli španskog prvenstva sa 41. bodom. Real i Đirona drže prve dve pozicije sa 48 bodova. Barselona će u narednom kolu gostovati Betisu.

Las Palmas je na desetom mestu na tabeli La Lige sa 25 bodova, a u narednom kolu na svom terenu će dočekati Viljareal.

Osasuna je ranije večeras na svom terenu pobedila Almeriju 1:0 golom Budimira u 27. minutu, dok je Atletik Bilbao u gostima nadigrao Sevilju 2:0 (1:0).

U tom meču povredu je doživeo srpski reprezentativac Nemanja Gudelj, koji je morao da napusti teren u 41. minutu, kada je jedan igrač igrač Bilbaa oštro startovao nad njim.

Vezista "orlova" nije mogao da nastavi utakmicu, a do svlačionice je otišao oslanjanjući se na članove medicinskog tima, što nagoveštava da se možda radi o težoj povredi. Prema prvim informacijama radi se o povredi kolena.