PARTIZAN SE MUČIO, PA RAZBIO SPARTAK: Blickrig crno-belih za OSTANAK na čelu tabele

20.10.2023

22:04

Fudbaleri Partizana pobedili su Spartak u Subotici sa 3:0(0:0) u 12. kolu MozzartBet Superlige Srbije.

Mučili su se crno-beli u prvom poluvremenu, utakmica je bila tvrda, a mreže su mirovale u ovom delu igre.

Najbolju šansu u prvih 45 minuta imao je Kanute koji je snažnim udarcem sa 25 metara zatresao stativu.

Nastavak nam donosi mnogo uzbudljiviji meč i pad domaćina.

Mihailo Ilić je postigao pogodak u 61. minutu, ali je isti poništen - nakon pregledavanja VAR snimka, dosuđeno je igranje rukom.

Otpor organizovanih Subotičana slomio je Svetozar Marković nakon kornera u 69. minutu.

Osam minuta kasnije Gajas Zahid na asistenciju Nikolića duplira prednost.

Blickrig Partizana nastavio je Saldanja. Brazilac je napravio dar-mar u šesnaestercu domaćina i  prelepim udarcem postavio, ispostaviće se konačan rezultat.

Partizan ostaje na čelu tabele sa 28 bodova, sedam više od Crvene zvezde uz utakmicu više.

POBEDA PARTIZANA

Dobrodošli na LIVE BLOG Republika.rs Spartak - Partizan 0:3

81. minut - GOOOL Blickrig Partizana, majstorija Saldanje.

77. minut - GOOL, Gajas Zahid pogađa na asistenciju Nikolića!

74. minut - Šćekić menja Natha, Duljaj čuva prednost i pojačava defanzivu

69. minut - GOOOOOOL - Partizan vodi u Subotici. Svetozar Marković je zakucao optu u mrežu nogom nakon kornera

67. minut - Sjajna šansa za Partizan, Stjković je šutirao glavom, ali mu je udarac sklonjen sa gol linije

65. minut - Severina menja Kalulua

61. minut - Mihailo Ilić postiže pogodak, ali VAR menja odluku.

57. minut - Bomba Belića, Vulić je već bio savladan, ali je lopta prohujala tik pored stative. Partizan je konstantno opasan sa distance.

53- minut - Inicijativa Partizana, ali su napadi jalovi. Spartak se brani, ali preti iz kontre

49. minut - Saldanja je pao u kaznenom prostoru, ali ništa od jedanaesterca.

POLUVREME SPARTAK -PARTIZAN 0:0

46. minut - Fenomenalan šut Natha i još bolja odbrana Vulića. Korner i opet loš centaršut.

35. minut - Bomba Frenka Kanutea, stativa se zatresla, ali ništa od gola

30. minut - Dobar napad Partizan, Saldanja je proigrao natha koji nije uspeo levom nogom da postigne gol. Korner za crno -bele. Loš centaršut. Nula i dalje u Subotici

23. minut - Šansa za Spartak, Ćalasan je lepo razmišljao, ali nije bilo nikoga da sprovede loptu u gol

9. minut - Natho je šutirao levom nogom. Ipak dobra odbrana Vulića. Prva šansa za Partizan.

3. Minut - Mirno je za sada u Subotici, početno ispitivanje snaga

POČELA JE UTAKMICA

SASTAVI:

Spartak: Vulić, Bijelović, Ćalasan, Kerkez, Stanojev, Tanasijević, Todoroski, Tošeski, Ubiparip, Vidaković, Đurasović.

Partizan: Jovanović - Stojković, Marković, Ilić, Antić - Kanute, Belić, Natho - Zahid, Kalulu, Saldanja.

Fudbaleri Partizana gostuju u Subotici Spartaku u meču 12.kola MozzartBet Superlige Srbije.

Crno-beli gostovanje u Subotici dočekuju posle sedam vezanih pobeda, uključujući i prijateljske mečeve.

Izabranici Igora Duljaja su u poslednjem ligaškom meču bili bolji od ekipe lučanske Mladosti u Humskoj sa 2:0. Strelci za crno-bele tada su bili Bibras Natho i Gajas Zahid.

Sa druge strane, i Spartak je u odličnoj formi, s obzirom na to da su u poslednjem kolu bili bolji od TSC-a u Bačkoj Topoli (2:0).

Igor Duljaj pred meč:

Nema kombinovanja, jer je ovo najvažnija utakmica, prva sledeća je najvažnija. Ništa drugo me ne interesuje, samo utakmica sa Spartakom. Svi su zdravi, nema povređenih, imam sastav u glavi, ali uvek nešto može da se promeni, moram da sačekam da se trening završi i da vidim na koga mogu da računam. Mi se pripremamo kao i prethodno protiv Lučana. Igraju sa tri pozadi, oni su motivisani, verujem da će nam teren dozvoliti da igramo fudbal, jer publika zaslužuje da vidi dobar fudbal, uz navijače koji će nam biti vetar u leđa i veliki štit