SITI NA KORAK DO TITULE: Mančester PREGAZIO Everton! (VIDEO)

14.05.2023

17:17

Sjajna predstava lidera u prvenstvu.

Fudbaleri Mančester sitija slave pogodak

Fudbaleri Mančester sitija su savladali u gostima ekipu Evertona sa 3:0 (2:0), čime su došli na korak do nove titule u Premijer ligi.

Ekipa Pepa Gvardiole je nakon slavlja u 36. kolu prvenstva ponovo došla do četiri boda prednosti u odnosu na Arsenal, pa sada samo čudo može da spasi "građane" da osvoje petu titulu u šest sezona.

Mrežu domaće ekipe, koja je sasvim dobro branila u prvom poluvremenu, načeo je Ilkaj Gundoan, koji je pogodio u 37. minutu, a samo dva minuta kasnije je nestvarni Erling Haland duplirao prednost svog tima.

Konačan rezultat je postavio Gundoan u 51. minutu susreta, svojim drugim pogotkom na ovoj utakmici.

Odigran je još jedan duel od 15 časova u okviru Premijer lige, a Brentford je na svom stadionu, sa 2:0 (2:0), savladao ekipu Vest Hema. Golove su postigli Brajan Mbuemo u 20. minutu, odnosno Joan Visa, tri minuta pred kraj prvog dela igre.

Do kraja dana je ostao da se odigra još jedan duel, a u derbiju će Arsenal na Emirejtsu ugostiti ekipu Brajtona.