BIVŠI TRENER BARSE ZAUSTAVIO REAL: Veliki kiks šampiona Španije!

07.01.2023

18:31

Šampion razočarao.

David Alaba

Fudbaleri Real Madrida doživeli su poraz na gostovanju Viljarealu sa 2:1 u okviru 16. kola Primere.

Kraljevski klub je tako propustio priliku da odmakne Barseloni na tri boda prednosti, dok su se izabranici bivšeg trenera Barselone, Kikea Setijena, popeo na poziciju pet.

Sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu.

Real je u prvih 45 minuta propustio tri velike šanse, dva puta je neprecizan bio Karim Benzema, a jednom Vinisijus Junior. Jedinu stopostotnu šansu za domaćina u ovom delu igre promašio je Fransis Kokelan, koji je pogodio stativu.

Viljareal je odmah na startu drugog poluvremena, igrao se 47. minutu, poveo sa 1:0 pogotkom Jeremija Pinoa.

Uspeo je Real da izjednači 13 minuta kasnije, kada je sa bele tačke bio precizan Karim Benzema.

Ipak, samo tri minuta kasnije Đerar Moreno, takođe sa bele tačke, donosi pobedu svom timu.

Igralo se skoro do 100. minuta, ali Real nije mogao do boda, a čak mu je i penal poništen duboko unadoknadi vremena.

Ovo je inače bio prvi meč u 21. veku u kojem Real u startnoj postavi nije imao niti jednog Španca.