Grizman rastužio Valensiju: Minimalac Atletika na "Mestalji"!

29.08.2022

21:58

Madriđani stavili u svom stilu.

Fudbaleri Atletiko Madrida nadigrali su ekipu Valensije na "Mestalji" u 3. kolu španske Primere minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Francuz Antoan Grizman u 66. minutu, na dodavanje Lemara, uz puno sreće. Lopta je na putu ka mreži zakačila kapitena domaćih Karlosa Solera, promenivši pravac i prevarivši golmana Mamardašvilija.

Prethodno je Valensiji u 24. minutu poništen prelep gol Muse zbog prekršaja, a nakon konsultovanja VAR tehnologije. Četa trenera Đenara Gatuza se u finišu otvorila, sve karte bacivši u napad, a "jorgandžije" su tada propustile nekoliko izglednih kontri da stignu do tri boda ubedljivijim rezultatom.

Srpski vezista Uroš Račić ceo meč je presedeo na klupi, a duel je odigran pred 44 hiljade navijača.

Ranije tokom večeri, Atletik Bilbao deklasirao je Kadiz u gostima sa 4:0.