EVERTON ZAKUCAN ZA DNO: Džerard nadmudrio Lamparda!

13.08.2022

13:32

Nastavio se ponor Karamela.

Fudbaleri Aston Vile savladali su Everton u okviru 2. kola Premijer lige rezultatom 2:1.

Stiven Džerard je tako uspeo da nadigra Frenka Lamparda, pa klub iz Birmingema posle dva kola ima tri osvojena boda.

Sa druge strane, Everton je i dalje bez ijednog poena.

Gosti iz Liverpula poveli su golom Entonija Gordona u 25. minutu, ali ga je VAR poništio zbog nanometarskog ofsajda.

Vila se brzo konsolidovala i samo šest minuta kasnije golom Denija Ingsa stigla je do vođstva od 1:0.

Čuvao je domaćin prednost i ozbiljno pretio, ali je do drugog gola tek stigao u 86. minutu, kada je sjajnu akciju pogotkom krunisao Buendija.

Ipak, već u narednom napadu Everton je smanjio na 2:1. Debitant Onana je centrirao, a Dinj je poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Karamelama je ostalo malo vremena, uspeli su da naprave nekoliko ozbiljnih napada, pa će na prve bodove morati da sačekaju makar još nedelju dana.