UVELI SU NAM VELIKOG BRATA, A STEFAN NEMANJA JE ONDA KIČ I ŠUND?! Vučić zapušio usta neukoj opoziciji, postavio na mesto koje zaslužuju
Neumesni komentari opozicije na račun spomenika velikom Stefanu Nemanji na Savskom trgu stigli su do predsednik Srbije Aleksandra Vučića.
Foto: youtube.com/tanjug.comPredsednik naše države je posle vojne vežbe u Batajnici upitan da prokomentariše kritike da je spomenik osnivaču najsvetlije srpske dinastije kič i šund:
- Interesantno da oni koji su nam uveli "Velikog brata" su u tome videli vrh kulture, a u Nemanji vide kič i šund. Pitao sam se uvek koji su to ljudi koji to kritikuju. Dižemo spomenik rodonačelniku Srbije, u Pionirskom parku su digli spomenik "Velikom bratu". Smetlište, užas. Prvi rijalitiji koji su uništavali svest, duhovnost... Ako hoćete da nametnete "Velikog brata" umesto Stefana Nemanje, ne verujem u to. U Srbiji nema stvari koju kada uradite da je dobra: autoputevi, otvorene fabrike, vojska, pruge,...Nije im dobro. Verovatno jer nisu stavili pare u svoj džep izjavio je Vučić i naglasio koliko se ulaže u dizanje istorijske svesti kroz kulturu:
- Zašto 75 godina nismo napravili nijedan film o Jasenovcu jer lažne elite nisu htele da se zameraju i bežale su. Ja se ne stidim naših žrtava i Nemanjića. Zato gradimo Hram Sv. Save, a oni su za 10-12 godina na vlasti ualgali tri puta manje nego mi - dodao je Vučić.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.

Komentari (10)
BozaB
21.08.2020 12:16
Ne mogu oni koji nemaju osnove kulture i bontona da razumeju jedan takav spomenik kulture.
Nikola
21.08.2020 12:38
Oni koji su doveli rijaliti u Srbiju i na njima zaradili ogromne pare danas to kritikuju.
Tanjica
21.08.2020 14:50
Zalosno je sto neko daje sebi za pravo da komentarise umetnost i kulturu,a zaboravlja kakav je kic i sund uveo dovodeci ,,Velikog brata" u nasu zemlju.
Filip
21.08.2020 20:01
Stefan Nemanja je zaslužio spomenik. Opozicija kritikuje sve što se radi u interesu građana.