"DA SU DANAS IZBORI, NAMA NE BI BILO LAKO, ALI DRUGIMA BI BILO MNOGO TEŽE!" Vučić komentarisao novo istraživanje rejtinga stranaka!
SNS ubedljiv!
Foto: TANJUG/ DEJAN ŽIVANČEVIĆ
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je povodom istraživanja rejtinga političkih stranaka da SNS, da se danas održavaju izbori, ne bi bilo lako da pobedi, ali da bi drugima bilo još teže.
Vučić je, tokom vožnje autobusom u okviru svečanog puštanja u saobraćaj deonice Moravskog koridora Preljina-Adrani, odgovarajući na pitanje novinara da prokomentariše najnovije istraživanje agencije "Faktor plus" prema kojem bi, da su izbori u nedelju, SNS osvojio 47,1 odsto, a studentska lista 30,7 odsto, pozvao još jednom sve građane na skup koji će biti održan 27. juna na platou ispred Skupštine Srbije u Beogradu.
- Što se tiče procenata za političke stranke, da su danas izbori, nama ne bi bilo lako, ali drugima bi bilo možda još teže da pobede, tako da ja to tako definišem. Svakako, biće jedna teška utakmica - istakao je Vučić.
Kako je rekao, kratko je samo pogledao to istraživanje, a to su podaci koji njega inače najmanje zanimaju.
- Zanimaju me druge stvari. Ne postoji, čini mi se, nijedno mesto u Evropi gde imate pozitivan trend kretanja. To vam je sad Mađarska, verovatno zbog promene vlasti, a ljudi misle da se Srbija kreće u dobrom smeru. To su strašno važne stvari, mnogo sam srećan što je u Srbiji i dalje pozitivan trend, što ljudi veruju svom rukovodstvu i što vide da se zemlja kreće u dobrom smeru. To je za mene jedno važno istraživanje - kazao je Vučić.
Na pitanje kako komentariše poruke s pitanjem zašto je danas otvarao auto-put da idu blokaderi besplatno, Vučić je kazao da su i to građani Srbije.
- I obezbedili smo im da idu džabe. Besplatno - dodao je Vučić.
Na pitanje kako komentariše to što na opozicionim medijima vređaju one koji pešače iz raznih delova Srbije ka Beogradu na sutrašnji skup, Vučić je kazao da se svako kreće u granicama svoje pokvarenosti.
- Obično na sebe misle - kazao je Vučić.
Odgovarajući na pitanje kako komentariše to što se u pojedinim medijima piše o njegovom nemačkom savetniku Jergu Heskensu i da on "radi za nemačku ekonomiju", Vučić je istakao je da je Heskens radio u prethodnoj vladi, da ga je video kao pametnog čoveka i uzeo ga da radi zajedno s njim.
- Ponosan sam na njegov rad. On je Čačku doprineo na taj način što je obezbedio 1. 080 radnih mesta u kompaniji "Vorwerk". Ja bih doveo teško. Posle toga sam zajedno sa Sinišom Malim i ostalima obezbeđivao uslove za njih, ali nam je taj čovek po tom pitanju mnogo pomogao. I dobro su me podsetili, sad kad budem delio odlikovanja da i njemu dam jedno odlikovanje za izuzetan rad i trud. Tako da, hvala im na tome što su me podsetili jer ponekad zaboravim veoma zaslužne ljude u svemu onome što su Srbiji doprineli - dodao je Vučić.
Na pitanje kako komentariše pojedine navode medija da je Srbija postala "servisna ekonomija", rekao je da je Srbija postala jedna od najbrže rastućih ekonomija u Evropi.
- Daleko smo mi da bismo se poredili s moćnom Nemačkom, ali mnogo brže rastemo i mnogo brže smanjujemo tu razliku između nas i njih nego bilo ko drugi - istakao je Vučić.
Dodao je da se uvek raduje otvaranju auto-puteva i upitao da li se neko sa strane raduje tome.
- Imamo super saradnju sa EBRD, EIB, stvarno super saradnju, veoma sam srećan. To su agencije Evropske unije, veoma sam srećan zbog te saradnje. Oni ne finansiraju izgradnju puteva već sedam-osam godina, rade samo pruge i sve drugo, puteve neće niko više da finansira. Putevima ćemo, kada izgradimo još ovih 435 kilometara, da budemo u prve tri zemlje Evrope po kvalitetu i broju kilometara auto-puteva proporcionalno našoj teritoriji - dodao je predsednik.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)