DOČEKAN I ISPRAĆEN OVACIJAMA! Vučić sa narodom u Oplanićima proslavio otvaranje dela Moravskog koridora - SRBI SA KOSOVA MU POKLONILI IKONU! (FOTO, VIDEO)

Republika.rs

Autor:

Vesti

26.06.2026

19:41

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Predsednik pravi narodni čovek.

DOČEKAN I ISPRAĆEN OVACIJAMA! Vučić sa narodom u Oplanićima proslavio otvaranje dela Moravskog koridora - SRBI SA KOSOVA MU POKLONILI IKONU! (FOTO, VIDEO)

Foto: Printscreen/Pink TV

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić bio je danas deo velikog slavlja u selu Oplanić gde je s narodom proslavio otvaranje deonice Moravskog koridora.

Predsednik je dočekan i ispraćen ovacijama.

Sve se orilo od "Aco, Srbine" i "Srbija pobeđuje".

 

U pozadini se čulo "Pevaj Srbijo, zemljo junaka..."!

Atmosfera je vesela, svečana, a brojni građani doprineli su upravo tome da ovo mesto danas bude prikaz složnog i ujedinjenog naroda.

 

U Oplaniće su stigli i Srbi sa Kosova i Metohije, koji su zapevali pesmu "Oj, Kosovo, Kosovo".

Nosili su transparente sa moćnim porukama - "Kad Srbija pobeđuje Srbi na KiM imaju budućnost" i "Kosovska Mitrovica - Srpski bedem".

Srbi sa KiM su predsedniku, uz poruku da im je Vidovdan od velikog značaja i da će se videti u prestonici Srbije u subotu, poklonili ikonu Svetog Lazara.

- Ko god može, dobrodošao je u Beograd - rekao je Vučić okupljenim građanima.

- Hoću posebno da se zahvalim momcima i devojkama sa Kosova i Metohije - rekao je.

Dodao je da će se, kada se završi još 12 kilometara auto-puta od Adrana do Vrbe, krenuti se u izgradnju auto-puta prema Ušću, Raški, Novom Pazaru.

 

- Da im se zahvalim na hrabrosti, na tome što čuvaju naše ime i prezime na KiM. Veliko hvala za sve što čine za našu državu. Nama memorandumi nisu potrebni, znamo šta je Srbija.

- Hoću da pozdravim i našu braću Bošnjake i sve Srbe koji žive na Kosovu i Metohiji, posebno u severnokosovskim opštinama, zato što će im biti mnogo lakše da dođu do svog doma - rekao je Vučić.

Navodeći da su poslednjih godinu i po dana neki pokušali da podele porodice, društvo i da unište državu, Vučić je istakao da je zahvalan svim građanima koji nisu dali da im država bude uništena.

- Pokušali su da nam unište državu. Mi njima nećemo da se svetimo. Jedino što hoćemo to je da budemo zajedno, ujedinjeni, i da zajednički gradimo budućnost naše zemlje - poručio je Vučić.

Vučić je nešto posle 19.30 napustio slavlje, uz poruku narodu da dođu sutra na skup u Beogradu.

Bonus video

 

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading