DRAMA U POLUFINALU: Drugi finalista Monte Karla dobijen posle velikog preokreta! (VIDEO)

15.04.2023

21:56

Publika u Kneževini je uživala u sjajnom tenisu.

Holger Rune - Janik Siner u Monte Karlu

Danski teniser Holger Rune plasirao se u finale Mastersa u Monte Karlu, pošto je u polufinalu pobedio Italijana Janika Sinera.

On je posle dva sata i 42 minuta aktivne igre slavio rezultatom 2:1 (1:6, 7:5, 7:5).

U prvom setu je na terenu postojao samo Italijan, koji je taj deo igre rešio u svoju korist sa ubedljivih 6:1.

Dosta uzbudljivije bilo je u drugom setu u kom je Danac prvi došao do brejka (u drugom gemu) i tu prednost je čuvao sve do vođstva od 5:3 i servisa za izjednačenje. Međutim, tada je Siner vratio brejk i uveo je set u egal završnicu. Ipak, Rune je protivniku oduzeo servis i u 12. gemu, čime je osvojio set sa 7:5.

U trećem setu Siner nije imao nijednu brejk loptu, dok je Rune propustio njih pet u četvrtom i osmom gemu. Međutim, šestu nije Janik uspeo da spase, pa je Holger rezultatom 7:5 slavio i u odlučujućem setu.

Mladi Danac će u nedelju za trofej igrati protiv Andreja Rubljova, koji je u polufinalu nadigrao Tejlora Frica posle preokreta.