AUH, ŠTA JE OVO BILO? Novak tek u taj-brejku trećeg seta srušio totalnog anonimusa

28.02.2023

19:03

Đoković se kroz iglene uši provukao do drugog kola turnira u Dubaiju.

Novak Đoković

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se uz dosta muke u drugo kolo ATP turnira u Dubaiju.

On je u prvom ikada međusobnom meču sa 130. teniserom planete, Čehom Tomašom Mahačem, slavio rezultatom 2:1 (6:3, 3:6, 7:6), posle dva sata i 27 minuta igre.

Prvi set je Noletu pripao tako što je napravio dva brejka, dok je rivalu dopustio jednom da mu oduzme servis. Ta tri brejka su viđena u nizu, od četvrtog do šestog gema meča.

Mahač se u drugom setu razmahao, pa ga je rutinski osvojio, zahvaljujući brejku koji je napravio već za 2:0 u setu.

Najneizvesniji je bio odlučujući set, u kom je prvi do brejka stigao Đoković. On je servis protivniku oduzeo u četvrtom gemu, ali je u sedmom dopustio da Čeh uzvrati istom merom. Od tog trenutka su obojica čuvala svoj servis, pa je pitanje pobednika rešeno u taj-brejku koji je pripao Novaku rezultatom 7:1.

Protivnik Noletu u drugom kolu biće Talon Grikspor, koji je pobedio Konstanta Lestijena na startu turnira.

Novak Đoković - Tomaš Mahač 6:3, 3:6, 7:6

Tok meča

Treći set

7:6 - Novak Đoković je pobedio i plasirao se u drugo kolo! Nole je u taj-brejku slavio sa 7:1.

6:6 - Igraće se taj-brejk u odlučujućem setu.

6:5 - Novak opet dolazi na korak do pobede, ali taj korak mora da bude ogroman.

5:5 - Nije uspeo Nole da oduzme servis protivniku i da na taj način okonča meč.

5:4 - Uzima Đoković gem bez izgubljenog poena.

4:4 - Poravnava Mahač rezultat.

4:3 - Brejk! Gubi Nole kapitalnu prednost koju je imao, Mahač se vratio u meč.

4:2 - Prekida Mahač seriju Đokovića i osvaja gem na svoj servis.

4:1 - Potvrđuje Novak brejk.

3:1 - Brejk! Đoković sa nulom uzima gem na protivnikov servis.

2:1 - Čuva Nole svoj servis.

1:1 - Čehu ne smeta ni povreda. Dolazi do poravnanja rezultata.

Mahač je zatražio medicinski tajm-aut zbog povrede ruke.

1:0 - Đoković je spasao brejk loptu, a zatim je osvojio uvodni gem odlučujućeg seta.

Drugi set

3:6 - Tomaš Mahač osvaja set!

3:5 - Novak ostaje u setu, ali pravi izazov sledi u narednom gemu.

2:5 - Mahač na korak do osvajanja drugog seta.

2:4 - Đoković pokušava da se vrati u set.

1:4 - Nastavlja Mahač sa sjajnom igrom i grabi ka osvajanju drugog seta.

1:3 - Izvukao se Nole! Imao je Čeh dve brejk lopte, ali je Đoković uspeo da se podigne kao feniks iz pepela i da osvoji prvi gem u drugom setu.

0:3 - Potvrdio je Mahač brejk i sada ima veliku prednost u drugom setu.

0:2 - Brejk! Čeh uzima servis Noletu.

0:1 - Mahač sigurnim servis gemom otvara drugi set.

Prvi set

6:3 - Novak Đoković osvaja prvi set.

5:3 - Osvaja gem Mahač na svoj servis, ali će Nole u sledećem servirati za set.

5:2 - Đoković prekida seriju brejkova.

4:2 - Novi brejk! Novak ponovo uzima gem na servis rivala. Razmahao se Mahač u prethodnom gemu, ali mu je sada Nole skresao krila.

3:2 - Ribrejk! Razmahao se Mahač i uzvratio je brejk.

3:1 - Brejk! Novak oduzima servis protivniku, tako što je iskoristio treću brejk loptu.

2:1 - Gem sa nulom osvaja Đoković.

1:1 - Rutinski servis gem za češkog tenisera.

1:0 - Prvo, pa mučno! Nole je tek posle đusa osvojio servis gem.