24.02.2023

07:36

Zanimljiv okršaj očekuje nas u Riju.

Karlos Alkaras

ATP turnir u Rio de Žaneiru stigao je do četvrtfinala, a u borbi za plasman među osam najboljih gledali smo i jedan srpski okršaj.

Na terenu su bili Dušan Lajović i Laslo Đere, a Lajović je uspeo da slavi u dva seta (6:2, 6:4).

Meč je trajao ukupno 80 minuta, a Duci je podsetio na svoje najbolje dane, te se prošetao do četvrtfinala gde je zakazao meč sa Karlosom Alkarasom. Deluje da će mladi Španac sanjati Srbe jer je protiv Lajovića, a pre toga i Đerea, igrao i u Buenos Ajresu. Tada je slavio u oba meča, a sada je dobio jasnu poruku - Dušan Lajović sprema mu osvetu!

Dušan Lajović

Što se samog meča protiv Đerea tiče, Lajović nije dozvolio šansu protivniku da se nada povoljnom rezultatu. Trenutno 80. igrač planete dva puta je oduzeo servis rivalu u prvom setu, a u drugom je bilo malo neizvesnije.

Đere je prvi stigao do brejka, ali se Lajović probudio, pa uz dva oduzeta servisa stigao do pobede.

Lajović i Alkaras svoj četvrtfinalni meč igraju večeras oko 22 časa.