MAREJ POSTAO MARATONAC: Endi u Dohi priredio meč za pamćenje (FOTO)

22.02.2023

21:29

Škotlanđanin je neverovatan borac.

Endi Marej

Endi Marej plasirao se u četvrtfinala ATP turnira serije 250 u Dohi, pošto je nakon tri seta savladao Aleksandra Zvereva sa 7:6, 2:6, 7:5. Meč je trajao tri sata i tri minuta.

Aleksandar Zverev

Zverev je imao šansu da sve završi u dva seta, međutim Marej je uspeo bukvalno da mu ukrade prvi set. Dva puta je imao Nemac brejk prednosti, čak je i servirao za set. Ipak, 70. na ATP listi uspeo je da uvede set u taj-brejk gde je slavio 7:5.

Nije 16. reket sveta klonuo duhom. Ubedljivo je uzvratio u drugom setu, koji je dobio 6:2. Ali Marej se nije tako lako dao u trećem odlučujućem setu. Šta više, uspeo je da izdrži sve nalete, dve brejk lopte protivnika i da sačeka svoju priliku za trijumf.

U četvrtfinalu škotski teniser igraće sa Alesandrom Milerom, koji je iznenadio Botika van De Zandshulpa.