Zapamtite ovo ime: Ona je nova nada srpskog ženskog tenisa!

15.06.2022

21:19

Srpska teniska nada ostvarila je zapaženi rezultat u Poljskoj.

Mlada teniserka Srbije, šesnaestogodišnja Jovana Grujić osvojila je naslov vicešampiona na juniorskom ITF turniru koji je održan u poljskoj Soboti.

Jovana Grujić

Na takmičenju „J3 kategorije“ Grujićeva je bila postavljena za šestog nosioca. U polufinalu Jovana je savladala prvog nosioca predstavnicu Češke Republike Urbanovu, dok je u borbi za šampionski pehar zaustavljena takođe od Čehinje Marije Slamenikove rezultatom 2:0 (7:5, 6:2), stoji na sajtu Teniskog saveza Srbije.

Ovo je Jovanino treće juniorsko ITF finale u dosadašnjoj karijeri u singlu. Prethodna dva odigrala je 2021. kada je osvojila trofej u Nikšiću i drugo mesto u Banjaluci.

Finale dubla odigrala je na turniru Grade 4 u Kairu novembra 2021. godine.