SENZACIJA NA US OPENU: Italijan dobio ŠUT KARTU!

01.09.2021

09:28

Američki teniser Zakari Svajda napravio je najveće iznenađenje na ovogodišnjem US Openu.

Teren "Artur Eš" na US Openu

Amerikanac, trenutno 716. igrač na ATP listi, savladao je Italijana Marka Čekinata rezultatom 3:1 (7:6, 5:7, 6:4, 6:4).

Prva dva seta obeležila je izjednačena igra u Njujorku. Svajda je prvi interval igre rešio u svoju korist u taj-brejku, koji mu je pripao sa 7:5, posle nepunih sat vremena igre.

Italijan je uzvratio brejkom u 12. gemu drugog seta, a tada je uspeo da izjednači na 1:1.

Svajda je napravio brejk u prvom gemu trećeg seta što mu je bilo dovoljno da povede 2:1, a u narednom setu presudan je bio sedmi gem kada je oduzeo servis rivalu i rezultatom 6:4 osvojio četvrti set, samim tim i meč.

U narednoj rundi, Svajda će odmeriti snage sa Italijanom Janikom Sinerom.