OSVETA S KAMATOM! Srbija je u ČETVRTINALU Evropskog prvenstva! Delfini se BRUTALNO revanširali Francuskoj! Nek se spremi SVETSKI ŠAMPION!

10.01.2024

18:00

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Hrvatskoj, pošto je u meču osmine finala savladala selekciju Francuske rezultatom 14:10 (3:2, 3:4, 3:1, 5:3).

Ovim trijumfom Srbija se revanširala “trikolorima” za poraz u Splitu na šampionatu Evrope od pre dve godine, kada su ispali u osmini finala i boriće se sa aktuelnim svetskim prvakom Mađarskom za plasman u polufinale!

Srbija je dobro otvorila meč sa Francuzima, golovima Dušana Mandića, Vica i Drašovića, ali su se Francuzi vratili i preko Vernua, odnosno, Podegasa uspeli da uhvate priključark.

Rezultatska klackalica vladala je i u drugoj četvrtini. Nijedna ekipa nije uspevala da ostvari prednost više od jednog gola, da bi rasplet usledio na početku trećeg kvartala.

Golovima Rašovića i Ubovića, Srbija je pobegla na dva pogotka prednosti (8:6), međutim, Bue je uspeo da realizuje napad Francuza i vrati dramu u meč.

Ipak, pogotkom s peterca Drašovića, “delfini” su ponovo pobegli na +2 i sa tom zalihom ušli u poslednjih 10 minuta.

Kada je početkom poslednjeg kvartala Nikola Jakšić iskoristio dva igrača više u bazenu i pogodio za 10:7, bilo je jasno da će Srbija na megdan aktuelnim vladarima sveta Mađarima, u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Rutinski su priveli posao kraju i na kraju stigli do ubedljivog trijumfa.

SRBIJA - FRANCUSKA 14:10 (3:2, 3:4, 3:1, 5:3)

TOK MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj utakmice! Srbija je u četvrtfinalu!

34. minut - 14:10 Tomas Vernu daje svoj novi gol i smanjuje vođstvo Srbije.

32. minut - 14:9 Radomir Drašović "zakucava" loptu u mrežu.

29. minut - 13:9 Sodadije precizan kod Francuza.

28.minut - 13:8 Marko Radulović daje svoj prvi gol na meču, a 12. na Evropskom prvenstvu, prvi strelac naše reprezentacije.

27. minut - 12:8 Bombaaaaaaa Nikole Jakšića, kakav gol za novih četiri gola razlike.

27. minut - 11:8 Kaš vraća nadu Francuzima i smanjuje prednost Stevanovićevog tima.

26. minut - 11:7 Sada pogađa i Mandić, ogromnih +4 za Srbiju koja vodi.

26. minut  - 10:7 Goooooooooool!!! Nikola Jakšić kruniše dva igrača više u polju, "delfini" gaze ka četvrtfinalu.

TREĆA ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine: Srbija - Francuska 9:7

23. minut - 9:7 Drašović je sigurno realizovao peterac i doveo Srbiji nova dva gola viška!

19. minut - 8:7 Bue smanjuje minus Francuza!

18. minut - 8:6 Ubooooooooooović, imamo dva pogotka prednosti!! Srbija grabi ka četvrtfinalu!

17. minut - 7:6 Drašović postiže prvi gol u drugom poluvremenu.

DRUGA ČETVRTINA

Završeno je prvo poluvreme!

16. minut - 6:6 Novi, treći pogodak, za Dušana Mandića, a šesti za Srbiju kojim stiže do izjednačenja.

14. minut - 5:6 Tomas Vernu daje deveti gol na EP i dovodi francuski tim u vođstvo.

13. minut - 5:5 Duje Živković izjednačava, savladao je Hrvat koji nastupa za Francuze našeg golmana Mitrovića.

12. minut - 5:4 Nikola Jakšić donosi preokret i novo vođstvo srpskim vaterpolistima!

11. minut - 4:4 Dušan Mandiiiiiiiiiiić daje gol, nerešeno je!!!

10. minut - 3:4 Stižu Francuzi do preokreta pogotkom Krusile!

9. minut - 3:3 Bue donosi izjednačenje Francuzima.

PRVA ČETVRTINA

Završena je prva deonica trijumfom Srbije od 3:2.

7. minut - 3:2 Podegas daje gol za Francusku, uspeli su "trikolori" da iz daljine zatresu Mitrovićevu mrežu, sada su oni iskoristili čoveka više u bazenu.

6. minut - 3:1 Drašović precizan u napadu "delfina" posle isključenja Vernua, koristimo igrača više.

5. minut - 2:1 Vernu postiže pogodak za Francusku, koja smanjuje rezultat.

4. minut - 2:0 Nemanja Vicooooo!! Vodi Srbija sa dva gola više.

2. minut - 1:0 Mandić! Kapiten Nikola Jakšić se izborio za peterac, koji je u gol pretvorio Dušan Mandić, odličan početak "delfina"!

Meč je počeo!

PRE MEČA

Vaterpolisti Srbije su besprekorno odradili prvi deo takmičenja na Šampionatu Evrope i kao prvoplasirani iz C grupe izborili plasman u narednu rundu.

Pobedama nad Izraelom (22:1), Nemačkom (14:6) i nejakom Maltom (21:4), "delfini" su sa liderske pozicije ušli u nokaut fazu, gde ih čeka Francuska.

"Trikolori" su kao poslednji završili uvodnu fazu u A grupi, izgubivši od Španije (6:9), domaćina Hrvatske (7:12) i Crne Gore posle peteraca (19:20, 10:10), pa je jasno da su izabranici selektora Uroša Stevanovića apsolutni favoriti u današnjem okršaju.

Ukoliko opravdaju taj epitet, srpski vaterpolisti će u četvrtfinalu igrati protiv Mađarske, koja je slobodna u ovoj fazi.

18.20 - Uskoro počinje utakmica!

18.10 - Podsetimo se šta je selektor Uroš Stevanović rekao u najavi meča:

- Vidi se po ostvarenim rezultatima da ne pripadamo ovoj donjoj grupi- Sada je na nama da se u utakmici sa Francuskom vratimo u top osam u Evropi. Spremali smo se za taj meč. Nadam se da smo spremni - istakao je Stevanović i dodao:

- Francuska je ne samo u Dubrovniku pokazala odlične partije. U Fukuoki je imala dobijeni meč protiv Španije u čevrtfinlu, izgubila je u poslednja četiri minuta. Crnu Goru su u Dubrovniku trebalo da pobede, imali su dva gola viška četiri minuta pre kraja. Imaju određen sistem, drže se toga. Golman je odličan, centri takođe, za oba tima je to pravi finalni meč - dodao je selektor Srbije.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog posvećen meču Srbija - Francuska, koji se igra u okviru osmine finala Evropskog prvenstva u Zagrebu i Dubrovniku.