PORAZ OD HRVATSKE JE ZABORAV: Nemačka pala i DRUGI put u tri dana na Evropskom prvenstvu!

09.01.2024

14:50

Šteta za poraz u osmini finala.

Vaterpolistkinje Srbije pobedile su u Ajndhovenu selekciju Nemačke rezultatom 12:11 (5:1, 2:4, 3:5, 2:1) u meču za plasman od devetog do 12. mesta na Evropskom prvenstvu.

Nakon što je to pre dva dana uspela da uradi muška vaterpolo reprezentacija Srbije, naše dame su ponovile uspeh savladavši Nemačku.

Po dva gola za Srbiju postigle su Anja Švec, Ana Milićević, Jovana Radonjić, Nada Mandić i Hristina Ilić.

U reprezentaciji Nemačke najbolja je bila Sinia Ploc, koja je postigla četiri gola.

Srbija će u četvrtak od 13.30 časova igrati za deveto mesto na EP sa pobednikom duela između Izraela i Češke.

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije

Podsetimo, naša ženska vaterpolo reprezentacija je u osmini finala zaustavljena od Hrvatske, iako je imala odličnu šansu sredinom terće deonice.

Pogotkom Hristine Ilić vaterpolistkinje Srbije su došle do dva gola prednosti (3:1), koju je održala do odlaska na poluvreme (4:6), a tokm treće deonice naše devojke su imale i maksimalnih plus tri (7:4).

Međutim, u finišu trećeg kvatrala došlo je do pada u igri naših reprezentativki, što je Hrvatska iskoristila za preokret. Naše rivalke do ulaska u poslednji period smanjile na 7:6, a onda sa još dva pogotka početkom četvrte četvrtine stigle do vođstva 8:7.

Usledio je period zastoja kod oba tima, gde je Hrvatska pogađala i okvir gola, a onda je Ana Milićević na 3:18 do kraja postigla postigla preko važan gol za Srbiju i izjednačila na 8:8.

Međutim, u završnici meča naše rivalke su napravile novu seriju od 3:0 i na kraju došle do ubedljive pobede.